Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
barbarabr
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2014 21:19

Metro, autobus bilety. Pomocy!

Postautor: barbarabr » 15 lip 2014 21:32

witam serdecznie,
bardzo proszę o pomoc w sprawie kupna biletu. Pracuje w 1 strefie, mieszkam w 3 strefie, jade z 3 strefy do 2 autobusem a w 2 na Wood Greenie przesiadam się w metro, czyli 4 razy dziennie przykładam karte oyster. Kupuje bilet 7 tyg od 1 do 3 strefy za 36 funtów. Zastanawiam się czy nie ma możliwości jakąs taniej podróżować, ponieważ cały problem tkwi w tym iż pracuje tylko 4 dni w tyg a bilet kupuje aż na tydzień. Dodam jeszcze że prace mam od 12 do 21. Wyjeżdzam z domu o 11 i wracam o 22. Czy są jakieś inne opcje podróżowania? Czy może mi to ktos przeliczyć? I napisać w jak najprosztszy sposób? Mieszkam w Londynie od półtora miesiąca i nie mam tutaj nikogo a sama nie mam się jak dopytac w okienku poniewaz nie radzę sobie na tyle z ang. Wszytsko było mi ciężko ogarnąć i co prawda czytałam na internecie na ten temat ale to i tak dla mnie jest wciąż zawiłe i dochodzę do wszystkiego niestety powoli;/ Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

kolejnyuser
Gastarbeiter
Posty: 20
Rejestracja: 15 lip 2014 22:10

Postautor: kolejnyuser » 15 lip 2014 22:13

Wood Green jest w strefie 3. Finsbury Park jest w strefie 2.
Jeśli ci nbie szkoda czasu możesz kupić oysterke na autobusy, to koszt ok 20f, i dojeżdżać autobusami. Jesteś pewna, że mieszkasz w 3 strefie?

kolejnyuser
Gastarbeiter
Posty: 20
Rejestracja: 15 lip 2014 22:10

Postautor: kolejnyuser » 15 lip 2014 22:18

A jeszcze taniej, tylko też autobusami, byłoby gdybyś tylko doładowywała oysterke.
3 razy ci kasuje za przejazd, ale od czwartego i dalej jest już bezpłatnie.
Koszt jednego przejazdu autobusem to bodajże 1,45
1,45x3=4,35f dziennie
4,35x4=17,40f tygodniowo

ale lepiej chyba doładować na tydzień na autobusy, bo w razie gdybys musiała gdzieś jechać zawsze możesz wsiąść bez problemu, bo teraz już nie można kupować biletów u kierowcy

barbarabr
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2014 21:19

Postautor: barbarabr » 15 lip 2014 23:00

Ohh tak wood green jest w 3(przepraszam za pomyłke) i ja też mieszkam w 3 na pewno na palmers green. Raz probowałam do pracy jechac autobusem i był straszny korek w okolicach turpik lane i wiem ze to nie przejedzie bo bym musiła wyjechac chyba półtorej godziny wczesniej. Ale dziękuje za rzeczową odpowiedz i przeliczenie tego z autobusami. Zastanawiam sie jakby to kosztowało jakbym np. doładowała karte oyster za 20 funtow i jedziła na to przykładanie karty zeby mi pieniążki pobierało (czy bym się wyrobiła z 20 funtami przez 4 dni, bo szkoda mi 36, zawsze to 16 funtów mniej). 2 razy dzinnie autobusem i 2 razy dziennie metrem. Ktos wie ile by mnie taki pojedynczy bilet autobusem i metrem kosztowal? Autobusem to z 3 do 3 strefy a metrem z 3 do 1.

barbarabr
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2014 21:19

Postautor: barbarabr » 15 lip 2014 23:03

Czytałam coś o jakimś bilecie poza godzinami szczytu i w godzinach szczytu. Tylko nie wiem czy to na to pojedyncze bilety tez działa? ehh... skomplikowane hehehe

kolejnyuser
Gastarbeiter
Posty: 20
Rejestracja: 15 lip 2014 22:10

Postautor: kolejnyuser » 15 lip 2014 23:24

Ogarniesz to z czasem ;)
Palmers Green nie ma metra, i jest w 4 strefie, nie 3.
poza godzinami szczytu bilety są tańsze, po prostu śćiąga ci mniej pieniedzy z oysterki, na tym to polega.
metro ze strefy 3 do 1 kosztuje ok 2,70 poza szczytem.
W szczycie 3,20
godziny szczytu są od 06:30 do 09:30 i
od 16:00 do 19:00
http://www.tfl.gov.uk/fares-and-payment ... r#maxfares

a tu pisze, ze dziennie za autobusy płacisz 4,40
http://www.tfl.gov.uk/fares-and-payment ... ce-capping.

masz jeszcze opcję, zeby z Palmers Green do strefy 1 dojeżdzać pociągiem
http://www.thetrainline.com
ale tylko do LOndon Kings Cross lub Moorgate, ale to finansowo chyba taniej ci nie wyjdzie

Możesz jeszcze jechać metrem do strefy 2 (wtedy kupujesz oysteke na strefy 2-3) i w drugiej przesiąść się na bus ;)


tu są opłaty, w pdf
http://www.tfl.gov.uk/fares-and-payments/fares

jakby nie patrzec to i tak dziennie płacisz powyżej 4f

szoker2

Postautor: szoker2 » 16 lip 2014 10:00

Jowejek wychodzi najtaniej. No chyba ze operator wariat. Wtedy to kanapki plus ew mandaty

barbarabr
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2014 21:19

Postautor: barbarabr » 16 lip 2014 10:00

Dziękuję bardzo za odpowiedzi!:) pozdrawiam


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron