wszystko co nadaje się nigdzie czyli śmietnik
Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 20 sty 2009 12:42

moderator powinien "pilnowac poRZadku"



Uhum, do "porzadku" (lub jego braku) rowniez zalicza sie wprowadzanie ludzi w blad ....

Moderator powinien takie sprawy zauwazac i gonic....


No ale zeby cos zauwazyc, trzeba sie na czyms znac.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2009 12:49 przez Babcia Jadzia, łącznie zmieniany 1 raz.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 20 sty 2009 12:46

:shock: normalnie jestes niesamowita :lol:

pharao
Emigrant
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2008 13:01

Postautor: pharao » 22 sty 2009 14:42

takajednaobca pisze:No ale zeby cos zauwazyc, trzeba sie na czyms znac.


Dobry tekst :D

Swoją drogą, jak mnie były moderator przekonywał, że moderator ma tylko pilnować porządku..... no właśnie, ale tu jest problem. Ani nie pilnują porządku, a wręcz rozkręcają dyskusje, gdzie wręcz przeciwnie powinni je starać się zatrzymać i być obiektywnym. W dodatku, wielu moderatorów "rozkręca" fora, daje ciekawe tematy, czy dopisuje swoje odpowiedzi do wątków, które mają małe zainteresowanie, a są warte skomentowania.

Banita - trochę się ciebie czepiam, ale nie tak dużo :wink: bo widzę, że zostałeś sam i rozumiem, że masz życie - jak każdy (?) z nas :D

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 22 sty 2009 14:57

wszystko super fajnie tylko jak vojtas sie mnie pytal czy chce byc moderatorem, powiedzialem tak i tyle - pewnego dnia wchodze i widze ze mam prawa moda - po jakis 3 miesiacach od pytania

nikt mi nigdy nie powiedzial co dokladnie mam robic itd.

na pewno nie bede sie bawil w wodzireja albo innego blazna - tych jest juz dosc na forum (mysle ze moje "podkrecanie" pewnych dyskusji wystarcza)

dodam JESZCZE RAZ bo widze ze pisane slowo nie dociera do pewnych osob - nie moge moderowac dzialu ogloszen wiec nawet jakbych chcial cos z takimi ogloszeniami robic to i tak nie moge ...

a tak juz prywatnie od siebie: jak wam jest potrzebny moderator do podtrzymywania zycia na forum to znaczy ze jestescie gownianymi forumowiczami - to do placzek skierowane co same nie potrafia zalozyc ciekawego tematu tylko walkuja temat zeby im moderator cos zalozyl

pharao
Emigrant
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2008 13:01

Postautor: pharao » 29 sty 2009 15:16

blondynek pisze:juz cie lubie :D

Dzięki, ale akurat na tym forum mnie kilka osób BARDZO nie lubi :wink:

jak wam jest potrzebny moderator do podtrzymywania zycia na forum to znaczy ze jestescie gownianymi forumowiczami

Mhm, nie tak do końca. Forum nie jest strasznie popularne, więc mało komu się chce strasznie angażować w dyskusję, zwłaszcza biorąc pod uwagę niektórych użytkowników którzy swoim poziomem i kulturą wypowiedzi mogą się równać z lumpami spod budki z piwem.

Odnośnie całej struktury forum i chociażby tego co Ci powiedzieli odnośnie obowiązków moderowania..... to już dłuższy temat. Mi to zwyczajnie wygląda na wielkie zaniedbywanie/olewanie tego forum przez osoby którym na tym powinno zależeć (czyt. właściciel, administracja itp). Tutaj jest wolna amerykanka i praktycznie każdy pisze robi co mu się podoba. Samo potraktowanie administracji przez byłego moderatora też o czymś mówi...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 29 sty 2009 15:42

pharao pisze:Forum nie jest strasznie popularne, więc mało komu się chce strasznie angażować w dyskusję


jak kazdy wchodzi tu wlasnie z takim nastawieniem to nikt nic nie napisze = malo popularne
pharao pisze: zwłaszcza biorąc pod uwagę niektórych użytkowników którzy swoim poziomem i kulturą wypowiedzi mogą się równać z lumpami spod budki z piwem.


nikt nie kaze nikomu z nimi gadac - mozna ich kompletnie ignorowac

tacy ludzie byli, sa i bede zawsze i na kazdym forum

pharao pisze:Odnośnie całej struktury forum i chociażby tego co Ci powiedzieli odnośnie obowiązków moderowania..... to już dłuższy temat.


gorzej niz z dziecmi w przedszkolu, macie tu definicje pierwsza z brzegu

http://www.komputerswiat.pl/leksykon/1277.asp

jest tu gdzies napisane o tym ze moderator ma zabawiac forumowiczow, podawac im kawe i podcierac nosek?

pharao pisze:Mi to zwyczajnie wygląda na wielkie zaniedbywanie/olewanie tego forum przez osoby którym na tym powinno zależeć (czyt. właściciel, administracja itp).


z tym sie zgodze

pharao pisze:Tutaj jest wolna amerykanka i praktycznie każdy pisze robi co mu się podoba.


a co ma byc jak u ruskich albo w chinach?

pharao pisze:Samo potraktowanie administracji przez byłego moderatora też o czymś mówi...


... no ... o administracji :)

pharao
Emigrant
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2008 13:01

Postautor: pharao » 29 sty 2009 16:00

... no ... o administracji

Zarówno o administracji jak i o moderatorze. Normalka, że go bronisz bo też jesteś moderatorem. Jakoś dziwnym trafem nie przeszkadza Ci też offtop w marcfloydowskim temacie.

gorzej niz z dziecmi w przedszkolu, macie tu definicje pierwsza z brzegu
http://www.komputerswiat.pl/leksykon/1277.asp
jest tu gdzies napisane o tym ze moderator ma zabawiac forumowiczow, podawac im kawe i podcierac nosek?


Akurat chodziło mi o co innego, a to, że jesteście moderatorami nie oznacza, że nie możecie również mądrze komentować. Wiesz, chciałem być do Ciebie neutralny, ale jakoś nie potrafisz odpowiedzieć bez ironii..... wytłumacz mi więc Twoje zaangażowanie jako MODERATORA w "dyskusję" (czytaj kłótnię) z niektórymi użytkownikami.

nikt nie kaze nikomu z nimi gadac - mozna ich kompletnie ignorowac

Nie wiem jak Ty, ale ja nie ignoruje plucia na mnie, czyli wszelkiego rodzaju zarzutów i wyzwisk, które aka, moderator powinien zauważyć w porę.

tacy ludzie byli, sa i bede zawsze i na kazdym forum

Od tego jest właśnie magiczna funkcja moderatora, który ma nawet magiczny przycisk z nazwą BAN.

a co ma byc jak u ruskich albo w chinach?

Czyli totalny chaos jest wporzo? Nie ma tutaj już żadnych zasad? Ojjj, nie odpowiadaj w taki sposób, bo chyba wiesz co mam na myśli.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 29 sty 2009 20:14

Kto to jest moderator aka?
wszelkiego rodzaju zarzutów i wyzwisk, które aka, moderator powinien zauważyć w porę.

banita, przyjęliście kogoś nowego? :lol:

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 30 sty 2009 07:22

Zdecydowanie. Zwłaszcza jeżeli w takiej formie stosujemy akronim AKA (Also Known As), znany również pod nazwą alias.
Użycie tego miałoby sens, gdyby ktoś napisał np:
Richard Hammond aka Hamster, albo Aleksander Głowacki aka Bolesław Prus.
Także, jak to ładnie ująłeś - Uh-uh, znacznie bardziej niż ograniczeni :lol:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 30 sty 2009 08:25

pharao pisze:Zarówno o administracji jak i o moderatorze. Normalka, że go bronisz bo też jesteś moderatorem. Jakoś dziwnym trafem nie przeszkadza Ci też offtop w marcfloydowskim temacie.


offtop - nastepne przereklamowane slowo ktorego znaczenia wiekszosc ludzie nie rozumie - ja osobiscie lubie offtopici - ozywiaja dyskuje - a wg was to jak ktos napisze "dziekuje" w temacie o pracy to juz pownienem to wydzielac - tak samo zalosne jak z definiowaniem co powniniem moderator a co nie - ojoj panie moderatorze a alojzy napisal cos nie na temat ... zalosne

pokaz mi gdzie tak zawziecie bronie Marca? wyrazilem swoja opinie - nawet zwiezle jak na mnie i tyle

pharao pisze:Akurat chodziło mi o co innego, a to, że jesteście moderatorami nie oznacza, że nie możecie również mądrze komentować. Wiesz, chciałem być do Ciebie neutralny, ale jakoś nie potrafisz odpowiedzieć bez ironii..... wytłumacz mi więc Twoje zaangażowanie jako MODERATORA w "dyskusję" (czytaj kłótnię) z niektórymi użytkownikami.


jakbys jeszcze nie odkryl tego skomplikowanego procesu to jak pisze cos jako moderator to pisze w innym koloze niz czarny (chyba ze malo wazne). a jak poprostu pisze to pisze jako banita - moje posty podpisane sa banita a nie moderator czy banita moderator. mam rozumiec ze jak ktos "pelni jakas funkcje" to juz nie ma prawa do wlasnych wypowiedzi? moze wypowiadac sie tylko i wylacznie z pelnionej pozycji?

pharao pisze:Nie wiem jak Ty, ale ja nie ignoruje plucia na mnie, czyli wszelkiego rodzaju zarzutów i wyzwisk, które aka, moderator powinien zauważyć w porę.


nie bardzo rozumiem twoja niepewnosc bo sam pare linijek wyzej zauwazyles ze sie kloce z ludzmi wiec wychodzi na to ze ja tez pewnych rzezy nie toleruje (patrz stopka moich postow), ostrzezen za nazwanie kogos glupkiem dawac nie bede, jak ktos zaczyna ostrzej to tak (patrz ostatnio gherbid)

pharao pisze:Od tego jest właśnie magiczna funkcja moderatora, który ma nawet magiczny przycisk z nazwą BAN.


a teraz najwieksza niespodzianka - taki guzik nie istnieje :)


pharao pisze:Czyli totalny chaos jest wporzo? Nie ma tutaj już żadnych zasad? Ojjj, nie odpowiadaj w taki sposób, bo chyba wiesz co mam na myśli.


ty chyba nie widziales jeszcze forum na ktorym jest totalny chaos

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 30 sty 2009 08:48

opcja istnieje ale to nie guzik :)


Wróć do „Śmietnik”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości