wszystko co nadaje się nigdzie czyli śmietnik
rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 08 maja 2013 20:14

" Contemporary Japanese sushi has little resemblance to the traditional lacto-fermented rice dish. Originally, when the fermented fish was taken out of the rice, only the fish was consumed while the fermented rice was discarded"

Marynowana w fermentującym ryżu ryba - sushi, z ryzu robi sie równiez ocet, to jakbys nie wiedział...i jest duzo więcej odmian sushi - a nie tylko rybne!
U nas cos takiego tradycyjnie nazywa sie rolmopsem u nich sushi - pało!

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 08 maja 2013 20:29

Łeeeee - to wypas - (b)londynek - cool 8)
He he - ja za "zielona" jestem na londynku, zeby doświadczyc wyjaśnienia - ktoregokolwiek z nicków - sama sobie analogicznie teorie dopisałam :lol:
ale nikogo, broń mnie wodo ognista, nie zdyskredytowałam, na tej podstawie - Ćmoki - same na to pracują - farmazony wypisując
Pffffff :lol: :lol:

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 08 maja 2013 20:53

Rolmopsik pisze:" Contemporary Japanese sushi has little resemblance to the traditional lacto-fermented rice dish. Originally, when the fermented fish was taken out of the rice, only the fish was consumed while the fermented rice was discarded"

Marynowana w fermentującym ryżu ryba - sushi, z ryzu robi sie równiez ocet, to jakbys nie wiedział...i jest duzo więcej odmian sushi - a nie tylko rybne!
U nas cos takiego tradycyjnie nazywa sie rolmopsem u nich sushi - pało!


Ależ ty tępak jesteś... jak ten romops - dosłownie.
Napisałem ci, nie ma sushi ze śledziem! dotarło? To tak jak byś powiedziała, że kotlet schabowy może być z kurczaka. Bo też można kotleta zrobić.
Ty nawet do garów się nie nadajesz, jak sądzę potrafisz nawet wodę na kawę przypalić;)

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 08 maja 2013 20:57

blondynek pisze:po raz setny wyjasniam pochodzenie nicka

(b)londynek a nie zadna 'basia/beata z londynu' czy 'blondi'
nawiasow niestety w username nie mozna bylo zapodac


Ale zrozum, że to nie ma znaczenia, znaczenie ma to, że się tak ułożyło jak się ułożyło i odpowiada twojemu intelektowi i choć byś teraz deszcze zaklinała to już na zawsze będziesz takim blondynkiem londynka.
Koleżanki też masz idealnie dobrane.
A przy okazji ilu to ja już miałem wg. waszego koła kolegów na forum:)))
Każdy kto was skrytykuje. hehehe
To już jakieś paranoje wpadacie i może faktycznie poszukaj sobie jakiegoś psychologa?

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 08 maja 2013 20:58

Rolmopsik pisze:Łeeeee - to wypas - (b)londynek - cool 8)
He he - ja za "zielona" jestem na londynku, zeby doświadczyc wyjaśnienia - ktoregokolwiek z nicków - sama sobie analogicznie teorie dopisałam :lol:
ale nikogo, broń mnie wodo ognista, nie zdyskredytowałam, na tej podstawie - Ćmoki - same na to pracują - farmazony wypisując
Pffffff :lol: :lol:


TY... masz 5 lat? Czy tylko mały rozumek?
Jeszcze ogonkiem zamerdaj z radości i poliż panią po rączce.

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 08 maja 2013 21:09

Tylko dlatego że sledz jest niedostępny w Japonii - jalowa głowo
Jeżeli zadasz pytanie
What kind of fish is used for sushi?
Uzyskasz odpowiedż
they use all fish including puffer fish
Więc rezsumując Twoj przyspieszony kurs kulinarny - ćmoku z gór=
Rollmops to takie polskie sushi.
Naucz sie sam wyciągac wnioski - a nie błyszczec wiedzą, którą zasłyszałeś stojąc za Lidlem z pania Gienią. Głowa jak orzeszek - jak słowo daję! Może zacznij się wynajmować jako "Giant human rattle" :lol:
Na cos się w koncu nadasz na tym świecie, bo wszędzie poległeś - cieciu :roll:

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 08 maja 2013 21:18

blondynek pisze:
a aina sie cieszy bo kolege znalazla wedle starej zasady - wrog mojego wroga...




o ile mi wiadomo, a przynajmniej z mojej strony to ja wrogow zadnych nie mam :lol:

a niby jak mam reagowac na te wasze przepychanki :lol:
smiac sie albo plakac, rzecz jasna wybralam to pierwsze :wink:

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 08 maja 2013 21:28

Ja z goralukiem juz dawno przestalam sie wdawac w dyskusje, poniewaz uwazam je za strate czasu.

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 08 maja 2013 21:31

Wracajac do wiedzy kulinarnej - mister goraluk - studnio wiedzy - to co usilowałes przepchnąc jako kebab- ignorancję - pozwól ze i tu objaśnie Twoje braki w wiedzy o czymkolwiek nie wspomnisz. Polak z ulic swoich miast - kojarzy Gyros (który nazywa sie w Turcji donner - oznaczajacy turning) i do tego rodzaju potrawy równiez można użyć każdego rodzaju mięsa....pozwól, że zacytuję
"In Greece and Cyprus, the meat is typically pork or chicken or occasionally veal, where veal gyros are referred to as "doner" (ντονέρ)."
Ćmoku, jałowa głowo - tylko dlatego, że tradycyjnie kraje muzułmańskie nie wciągają wieprzowiny - nie oznacza ze Niemcy, Polacy, Ruskie - muszą się trzymać ich przekonań religijnych!

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 08 maja 2013 21:36

goraluk pisze:StaraBaba - cóż, starość, samotność jedyna radość i sens życia to londynek,net. Fajki, cajder i council flat. Jak to StaraBaba po przekwitaniu.


To sa wlasnie wycieczki osobiste ktore z uporem maniaka uprawiasz ale oczywiscie nie wiesz o co chodzi gdy to wypominam odpisujac "robisz tak samo".

Nie, nie robie tak samo.

Odnosze sie do twoich (mala litera zamierzona) postow w watkach na ktorych piszesz (glupoty) i to komentuje.

Pytalam juz wczesniej ale nie odpisales oczywiscie - tak dlugo tu (podobno) jestes wiec jak wyjezdzales z Polski to byly tam mieszkania kwaterunkowe (council) lub spoldzielcze (HA) w miastach i domy - na wsi. Wiec co cie tak strasznie moje mieszkanie kwaterunkowe boli skoro nie ma NIC do sensu moich wypowiedzi tutaj. O key worker nie wspomne poniewaz nadal pojecia nie masz.

Nie pije, to tez juz pisalam milion razy. Tobie jednak nadal sie wydaje ze mnie "zdyskredytujesz" wmawianiem mi picia cider czy czegokolwiek wiecznie.

Nie pisze do ciebie/o tobie na watkach gdzie sam sie nie "wypowiadasz" - ty i owszem. Gdzie sie nie pojawisdz to probujesz wycierac sobie ten swoj niedowartosciowany ryj moim nickiem. Bez wzgledy na to czy piszalam cokoliwek na watku czy nie.

Dalej nie rozumiesz roznicy miedzy wycieczkami osobistymi o reagowaniem na glupie posty?

No to juz nie zrozumiesz.

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 08 maja 2013 21:36

Tak gwoli ścisłości, to śledź też może być elementem sushi. Kazunoko sushi jest rodzajem tego dania z ikry śledzia i przyrządzane jest w postaci nigiri. Sushi z samego śledzia nie jest tak popularne w Japonii, ale też występuje i nazywa się tak: 熟れ寿司 ( nie wiem czy krzaczki się wyświetlą, ale tak mi mój "informator" na skype wkleił ). Sushi poza tym to nie tylko ryba i nie tylko owoce morza. Co powiecie na pig brain? Serwuje się to jako sushi i jako sashimi. Szczerze mówiąc, to trudno w ogóle wymyślić coś, z czym nie ma sushi. Jak się wymyśli, to zaraz jakiś Japończyk takie zrobi ;) To samo z innymi potrawami ( nawet burgerom się dostało, bo tylko tam jest ramen burger czy moth burger ).

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 08 maja 2013 21:51

gamedev pisze:Tak gwoli ścisłości, to śledź też może być elementem sushi. Kazunoko sushi jest rodzajem tego dania z ikry śledzia i przyrządzane jest w postaci nigiri. Sushi z samego śledzia nie jest tak popularne w Japonii, ale też występuje i nazywa się tak: 熟れ寿司 ( nie wiem czy krzaczki się wyświetlą, ale tak mi mój "informator" na skype wkleił ). Sushi poza tym to nie tylko ryba i nie tylko owoce morza. Co powiecie na pig brain? Serwuje się to jako sushi i jako sashimi. Szczerze mówiąc, to trudno w ogóle wymyślić coś, z czym nie ma sushi. Jak się wymyśli, to zaraz jakiś Japończyk takie zrobi ;) To samo z innymi potrawami ( nawet burgerom się dostało, bo tylko tam jest ramen burger czy moth burger ).


Brrrrr :x
Dziekuję Gamedev, musialam sie podpierac wiki i innymi stronkami - w innym wypadku wszechwiedzący ,niewinny i przestrzegający net-etykiety TROLL by mi samej wmówił, że nawt na kulinariach sie nie znam, a co dopiero o polityce czy gospodarce rozprawiać, hmmmmm
Zmęczyłam sie tym udowadnianiem światy ze same posty typu "jamnik" nie oznaczają - wiedzy. :cry:

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 08 maja 2013 21:55

@rolmopsik - chciałem dać link do filmiku jak mój kolega próbuje próbuje pierwszy raz pig brain sashimi, ale niestety jest wrzucone jedynie na FB i prywatne, no ale może to i lepiej dla żołądków co niektórych użytkowników, jeśli tego nie zobaczą ;)


Wróć do „Śmietnik”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości