Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
baldwinek
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2007 15:47

Szukam kursu przygotowującego do Cambridge Proficiency

Postautor: baldwinek » 06 gru 2007 15:50

witam

prosze o pomoc w znalezieniu kursu przygotowujacego do CPE w londynie, najlepiej w weekendy albo wieczory
dziekuje z gory

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 06 lut 2008 10:16

ja bym walila do British Council, pewnie drogo, ale jakosc warta swieczki

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 lut 2008 12:19

Fotosia,

Mam pytanko niezwiazane z tematem: czy Ty sie zajmujesz profesjonalnie fotografia?

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 20 lut 2008 14:45

o Floyd, przepraszam, ale ja nie czytam forum od deski do deski wiec przegapilam pytanie

nie robilam jak dotad zdjec za pieniazki, to dla mnie hobby i to obawiam sie ze ostatnio to nawet podupadajace ze wzgledu na nawał pracy :))

a czemu pytasz?

duzo sie wlocze z fotografami, jesli kogos potrzebujesz najac ;)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 20 lut 2008 15:28

Nieeeee.... 8)

Moja jedyna ma podobne hobby a teraz zastanawia sie nad zajeciem sie tym profesjonalnie. Raczej mialem na mysli wymiane doswiadczen. Wiesz, jaki kurs jest warto ukonczyc itp.

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 20 lut 2008 16:02

Ja mialam takie zapedy do fot profesjonalnych ale doszlam do wniosku ze to ciezki chleb i az tak mi nie zalezy.

Co do kursow to nie wiem. Ja chodzilam w liceum do domu kultury, hue, hue ;) Ale to daaaawno bylo. Wiekszosc ludzi jakich znam zajmuje sie fotami w Polsce i jest samoukami. Jak rozwazalam studiowanie fotografii, myslalam o Tym: http://www.ucreative.ac.uk/index.cfm?articleID=8798 ale to byly tylko rozwazania i nie doszlam nawet do przejrzenia rankingow.

Warto wystawiac zdjecia na forach. Ja sie duzo nauczylam z komentarzy na forum nikona http://forum.nikon.org.pl/ troche tez z nimi w 2005 i 2006 jezdzilam na plenery, wtedy mozna sporo od ludzi podpatrzec, popytac, ponasladowywac. Tylko strasznie duzo wodki wieczorami sie leje ;)

No a moj jedyny, co go poniekad na zlocie z forum poznalam, nie chodzil do zadnej szkoly, tylko troche interesowal sie kompozycja itd i rok po tym jak zaczal fotografowac zalatwil sobie robote w dodatku kulturalnym do jednego z PL tygodnikow spoleczno-politycznych. Powiem tylko, ze w gore piac sie dalej bylo trudno a wyzywic sie, tez nie bardzo. W duzych redakcjach do roboty biora albo naprawde utalentowanych albo z wieloletnim doswiadczeniem. Ale to w PL.

W Anglii nie probowalismy, luby szuka pracy w IT. Wiekszosc gazet, szczegolnie lokalnych, chce zeby robic i zdjecia i artykuly jednoczesnie, no a to moze byc dla Polaka trudne. Wydaje mi sie tez, ze przebicie sie do dobrej prasy w Londku bez doswiadczenia jest malo realne.

Dla poczatkujacych pozostaje robienie slubow (bueeehhh... )

Albo robienie zdjec hobbistycznie i wysylanie na stoki, co moze przyniesc kase po latach (zefa, gettyimages itd.)

Albo zalozenie firmy, ktora moze na siebie zarobi, a moze nie.

Zahaczcie sie na roznych forach. Na samym forum czlowiek za wiele sie o realiach pracy nie dowie, ale na zlotach ludziom sie rozwiazuja jezory.

Polecam tez moj ulubiony miesiecznik: http://www.imagine-publishing.co.uk/Dig ... index.html

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 20 lut 2008 16:43

Dzieki :)


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 52 gości

cron