Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
marekewspa
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2012 10:10

Postautor: marekewspa » 13 lip 2012 08:26

http://www.ewspa.edu.pl/

Polecam tą polską uczelnię, dla poloni mieszkającej poza granicami naszego kraju oferuje wiele udogodnień

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 14 lip 2012 13:01

marekewspa pisze:http://www.ewspa.edu.pl/

Polecam tą polską uczelnię, dla poloni mieszkającej poza granicami naszego kraju oferuje wiele udogodnień







domyslam sie, ze kierunki odnosza sie tylko do prawa polskiego, nie angielskiego?

kornela99
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2013 21:47

MBA

Postautor: kornela99 » 24 kwie 2013 21:46

Na Masters nie mozna starac sie o pozyczke, musisz zaplacic czesne samemu. Ja rowniez wybieram sie na Studia Magisterkie w tym roku w UK i mam 50% sumy ktora musze zplacic za studia ze stypendium. Wiec jedynie tylko polowa jest kosztem ktory musze poniesc z wlasnej kieszeni. Skontaktowalam sie z pewna firma ktora wlasnie pomogla mi w uzyskaniu tego stypendium. Warto sie z nimi skontaktowac http://www.ed-wise.com

aktotamwie
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2013 20:01

Re: MBA

Postautor: aktotamwie » 26 kwie 2013 20:17

kornela99 pisze:Na Masters nie mozna starac sie o pozyczke, musisz zaplacic czesne samemu. Ja rowniez wybieram sie na Studia Magisterkie w tym roku w UK i mam 50% sumy ktora musze zplacic za studia ze stypendium. Wiec jedynie tylko polowa jest kosztem ktory musze poniesc z wlasnej kieszeni. Skontaktowalam sie z pewna firma ktora wlasnie pomogla mi w uzyskaniu tego stypendium. Warto sie z nimi skontaktowac http://www.ed-wise.com



a czym sie ma ta twoja wypowiedz o dupie Maryni do calej reszty?

Misiek24
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2013 15:44

Postautor: Misiek24 » 23 lip 2013 15:48

Troche nerwowa atmosfera widze...

Ej, a czy na formu jest ktoś, kto skończył studia w UK i faktycznie dostał lepszą pracę?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 24 lip 2013 12:20

ja:)

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 24 lip 2013 12:32

sa prace, gdzie pracowac mozna tylko konczac specjalistyczne studia, wiec wszystko zalezy co sie chce robic, a wiedzac to, idzie sie na odpowiednie studia.

sa tez wyksztalceni ludzie z pl ale do pracy w zawodzie sie nie pchaja bo choc wiedze maja duzo, to przeszkadza bariera jezykowa. Tak wiec sesnu kocznenia polskich studiow w jez polskim w Anglii nie komentuje. Ale jesli chcesz znalzezc dobra prace w Anglii to na ang studiach nie tylko uczysz sie zawodu, ale przede wszystkim fachowego slownictwa, ze na pewno predzej czul bys sie jak ryba w wodzie po ang studiach niz po pl szukajac pracy w Anglii. Mowie to takze z wlasnego doswiadczenia, bo czasem podziwiam tych co pracuja w Anglii w zawodzie po polskich studiach, bo mi to ciezko pewnie sie odnzalzc, ale moze dlatego tez, ze nie mam porownania, bo konczylam tylko studia angielskie.

ps. fajny masz nick:))

Piesia27
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2013 18:32

Postautor: Piesia27 » 25 lip 2013 18:38

Witam,pewnie powtórzę to samo pytanie co nie jedna osoba na tym forum. Chodzi o to, że w przyszłym roku razem z chłopakiem mamy wyjechać do UK i tu jest problem. W tym roku zdaję maturę,więc wyjechać nie mogę,lecz w związku z wyjazdem,musiała bym rozpocząć studia w UK. Czytałam już na wielu stronach o uczelniach,ale mam tylko co raz większy mętlik w głowie. I tu pytanie do was,czy ktoś mógł by mi pomóc i udzielić paru info o dobrych uczelniach w UK, najlepiej polskich ?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 25 lip 2013 19:48

Piesia27 pisze:Witam,pewnie powtórzę to samo pytanie co nie jedna osoba na tym forum. Chodzi o to, że w przyszłym roku razem z chłopakiem mamy wyjechać do UK i tu jest problem. W tym roku zdaję maturę,więc wyjechać nie mogę,lecz w związku z wyjazdem,musiała bym rozpocząć studia w UK. Czytałam już na wielu stronach o uczelniach,ale mam tylko co raz większy mętlik w głowie. I tu pytanie do was,czy ktoś mógł by mi pomóc i udzielić paru info o dobrych uczelniach w UK, najlepiej polskich ?


Po co chcesz studiować po maturze? W UK nie trzeba mieć magistra, aby zostać przyjętym do McDonalds.
Aby studiować też matura nie jest potrzebna (trzeba ukończyć ileś tam lat chyba 21 i to jest uznawane jako egzamin dojrzałości - jak ktoś dał rade tyle przeżyć, to znaczy, że jest dojrzały ;) )

Piesia27
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2013 18:32

Postautor: Piesia27 » 26 lip 2013 07:53

usercostam może dla ciebie wykształcenie nie jest ważne,ale dla innych tak. Nie po to poszłam do liceum żeby zakończyć edukację. A jeśli praca w McDonalds jest dla ciebie satysfakcjonująca to już twoja sprawa. Tak więc swoją prośbę kieruję do osób poważnych. Zależy mi na studiach i bardzo proszę o konkretną odpowiedź. :wink:

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 26 lip 2013 09:36

za bardzo wyboru nie masz bo o dofinansowania do studiow w Anglii mozna sie starac po 3 latach pobytu, a sama nie wiem czy bedziesz w stanie oplacic studia, gdzie teraz sa 3 razy drozsze, niz jak ja zaczynalam pare lat temu. srednio to tak 8 tys funtow za rok, wiec nawet jesli Cie stac, trzeba braz pod uwage, ze trzeba miec gdzie mieszkac i jest i do szkoly dojezdzac, wiec to duzo pieniedzy trzeba. Masz do wyboru albo czekac 3 lata, az bedziesz sie kwalifikowala na pomoc z panstwa, lub zaczac nauke na polskiej uczelni, ktora tu na forum gdzies sie oglaszala ewspa, bo tam semest kosztuje chyba jakies 200f.. zalezy co chcialabys studiowac, ale znam pare osob co studiuja prawo na tej uczelni i maja fajne nawet oferty. Jesli masz checi do nauki to bardzo dobrze, edukacja to piekna rzecz i zycze powodzenia:))

Piesia27
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2013 18:32

Postautor: Piesia27 » 26 lip 2013 10:12

aina24 wolała bym studiować na polskiej uczelni, mieszkać miała bym gdzie,a na studia chyba bym zdążyła zarobić. Tyle że nie wiem czy mój kierunek by był w UK opłacalny i w przyszłości dochodowy. Niestety tu jest coraz gorzej,więc nie ma sensu tu siedzieć. A dużo jest w Anglii polskich uczelni ? I czy ciężko się
tam dostać ?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 26 lip 2013 13:46

Piesia27 pisze:usercostam może dla ciebie wykształcenie nie jest ważne,ale dla innych tak. Nie po to poszłam do liceum żeby zakończyć edukację. A jeśli praca w McDonalds jest dla ciebie satysfakcjonująca to już twoja sprawa. Tak więc swoją prośbę kieruję do osób poważnych. Zależy mi na studiach i bardzo proszę o konkretną odpowiedź. :wink:


Jak masz zamiar studiować europeistyke, turystyke czy filozofie to daruj sobie. Studia jedynie są potrzebne jak byś chciała zostać lekarzem, prawnikiem albo architektem. Do innych zawodów nie są potrzebne i to tylko marnowanie pieniędzy.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 26 lip 2013 16:23

Piesia27 pisze:aina24 wolała bym studiować na polskiej uczelni, mieszkać miała bym gdzie,a na studia chyba bym zdążyła zarobić. Tyle że nie wiem czy mój kierunek by był w UK opłacalny i w przyszłości dochodowy. Niestety tu jest coraz gorzej,więc nie ma sensu tu siedzieć. A dużo jest w Anglii polskich uczelni ? I czy ciężko się
tam dostać ?


A co chcesz studiować?
Na polskie stać cię by było, pisałam o ang ze drogie.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 26 lip 2013 16:28

User dobrze by dla Ciebie wyszło gdybyś z troche edukacji zaznal w zyciu:) sam glabem byłeś to i innym odradzasz edukację i oświatę :lol:


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron