Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 24 lip 2011 16:20

MarcFloyd pisze:Sa tez uczelnie w Ugandzie Dolnej, zapewne rownie dobre jak te polskie w UK...


dziesiatka :lol:

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 24 lip 2011 21:40

Jak złapie stałą pracę trzeba będzie coś i dla siebie znaleźć ^^

nika86
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2011 17:27

Postautor: nika86 » 24 paź 2011 17:34

blondynek pisze:
rav1 pisze:Jezu, jaki nerwy... zjedz budyń i wyluzuj się!

nie czepiaj sie

to faktycznie glupota byc w UK i studiowac na jednej z byele (jeszcze) jakich pseudo uczelni polskich w UK

no chyba ze sie jezyka nie zna :lol:


Zauważyłam że masz spora wiedze na temat uczelni w Anglii, Chciałam się zapytać czy mozę kojażysz http://www.spc.ac.uk/#
School of Psychotherapy and Counselling Psychology ??

Skończyłam w Polsce mgr Psychologii i chciałabym dalej kształcić się w UK ale cieżko mi znaleść jakieś rankingi z uczelniami :?

Chciałam też sie dopytać czy na danych Uniwerkach jest tzw. rok 0 podczas ktorego doszkalasz język ?
Będę wdzięczna za jakąś informacje.

nika86
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2011 17:27

Postautor: nika86 » 02 lis 2011 22:26

Jednak jak dla mnie to sporą wiedze masz :). Dzięki za linki bardzo mi się przydały.
A orientujesz się może jak w Angli można zrobić specjalizację kliniczną ? bo w polsce to trwa 4 lata i jeździ sie do szpitaki które maja akredytacje na prowadzenie zajęć dla osób chcących zrobić ta specjalizację. Warunkiem dostania się na takie zajęcia jest przepracowanie roku w jakimś szpitalu z oddziałem psychiatrycznym.



















blondynek pisze:nie mam az takiej wiedzy ale ...znajoma sie ksztalci na 'counsellor' wlasnie (ale nie wiem gdzie)

generalnie - ta szkola to troche inne ustrojstwo niz normalny uniwerek i rankingu jako takiego nie znajdziesz

jak masz mgr z PL to sobie zrob NARIC i bedziesz wiedziala co robic, bo na pewno nie BA czy Bsc
plus bedziesz miala do wyboru mase innych kursow na wiekszej ilosci uczelni niz tylko ta;

do tego - porownaj oplaty (rzucilam okiem - uniwerek vs szkola ktora podajesz - zblizone ceny)
tabela uniwerkow
http://www.thecompleteuniversityguide.c ... Psychology
http://www.guardian.co.uk/education/tab ... psychology

paprota25
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2011 11:09

Postautor: paprota25 » 02 gru 2011 12:55

A jak oceniacie system studiowania w UK, chodzi mi o to jak wyglądają zajęcia, czy są ciekawe, czy trzeba się dużo uczyć czy raczej jest luz.

Tommy90
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2012 00:37

Postautor: Tommy90 » 21 sty 2012 00:57

paprota25 pisze:A jak oceniacie system studiowania w UK, chodzi mi o to jak wyglądają zajęcia, czy są ciekawe, czy trzeba się dużo uczyć czy raczej jest luz.


W UK jest mnóstwo różnych uczelni i każda jest inna. Nie da się generalizować. Najłatwiej jest chyba na The Open University, najtrudniej na Cambridge czy Oxford... ogólnikowe pytanie - ogólnikowa odpowiedź :)

agabst
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2012 22:23

Postautor: agabst » 29 sty 2012 22:29

A ja mam pytanko odnosnie tzw. affiliate students akurat na UCL. Doczytalam ze jest to tak jakby zrobienie oddzielnego dyplomu jesli masz juz taki o tej samej "wartosci" w swoim kraju. Ale chyba jest to oferta tylko dla ludzi zza oceanu(?). I teraz nie wiem czy wybrac postgraduate czy wlasnie te affiliate. Moze wiesz jak obydwa programy dzialaja i na jaki moze taki polaczek aplikowac? Przy okazji powiem ze interesuje mnie architektura.

Nalesssnik
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2012 18:42

Postautor: Nalesssnik » 30 sty 2012 18:44

Witam wszystkich, usiluje wypelnic aplikacje na studia w jednej z londynskich uczelni,jako ze na moje dotychczasowe wyksztalcenie sklada sie polska matura mam problem z wypelnieniem jednej rubryki. O ile mi wiadomo polska matura to A-level wiec to juz mam wpisane pozniej przedmioty zdawane na maturze, domyslam sie ze pass overall to uzyskane procenty z egzaminu, natomiast nie mam pojecia co wpisac w rubryce " grades/division/class" ??!! Bylabym bardzo wdzieczna gdyby ktos mi z tym pomogl. Prosze nie pisac ze mam to robic przez UCAS bo skladam podanie na studia w wymiarze part time a wiec aplijacja idzie prosto do uczelni. Z gory dziekuje

chatterbox
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2012 16:55

Postautor: chatterbox » 06 lut 2012 16:56

Witam :) jestem studentką III roku ekonomii, niedługo zdobędę licencjat. jednak nie chcę robić w Polsce magisterki, dlatego wspólnie z koleżanką szukamy możliwości studiowania za granicą. wiem, że nieco się pozmieniało w systemie edukacji UK dlatego bardzo proszę o pomoc, bo rzeczywiście w UCAS można się pogubic.
jakie wymagania stawiają przed takimi studentami uczelnie? czy na postG liczy się matura czy średnia ze studiów? i oczywiście, czy możecie mi podac jakąś instytucję, która chociaż po części FAKTYCZNIE może pomóc w finansowaniu czesnego? wiem też, że rekrutacja trwa do stycznia. czy są jeszcze jakieś możliwości dostania się na semestr zimowy 2012? myślę, że ktoś zorientowany w tym temacie mógłby bardzo pomóc, nie tylko mi :)

Scientist
Gastarbeiter
Posty: 40
Rejestracja: 05 lis 2011 19:01

Postautor: Scientist » 17 lut 2012 23:37

Imperial College London oferuje stypendia na magisterce. Nie wiem czy maja w ofercie ekonomie.
Jak to wyglada w szczegolach nie wiem, ale chyba przychodzi to z projektem magisterki i jest fundowane z kasy departamentu.

Nieformalnie moge jednak Ci zdradzic ze preferuja swoich studentow i w przypadku konkurencji raczej wybiora kogos kto robil Bachelora (polski licencjat zdobyty po 2007 roku) wlasnie u nich...

Proponuje zajrzec na strony uniwersytetow.

kajka27
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2012 22:31

Postautor: kajka27 » 20 cze 2012 22:45

troche z innej beczki, czy ktoś ma jakieś doświadczenia ze studiami podyplomowymi w UK. Mam juz mgr z Polski i 5 lat stażu pracy, chciałabym zrobić MBA lub coś podobnego w zakresie służby zdrowia. Zastanawiam się też nad zarządzaniem projektami. Będę wdzięczna za Wasze rady.

marekewspa
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2012 10:10

Postautor: marekewspa » 13 lip 2012 08:26

http://www.ewspa.edu.pl/

Polecam tą polską uczelnię, dla poloni mieszkającej poza granicami naszego kraju oferuje wiele udogodnień


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 31 gości

cron