Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Studia wieczorowe dla doroslych (powyzej 21 lat)

Postautor: Emigrantka » 25 paź 2010 09:59

jako ze temat sie czesto pojawia...... polecam bardzo:

www.bbk.ac.uk

Ludzie marnuja kase i czas na jakies podrzedne szkolki wieczorowe i niewiele osob wie ze w wieku 21 lat mozna isc na studia jako tzw "mature student" - bez polskiej matury czy innych tam takich, takie zasady ma wiekszosc (jezeli nie wszystkie) tutejsze Univerki,przyjecie na studia na podstawie interview i ewentualnie jakichs testow.

Osobiscie polecam Birkbeck - jako ze jest czescia Univeristy of London, poziom jest porownywalny do np Kings College czy LSE (tez czesc University of London ) i dyplom na koniec taki sam.

Idealny dla osob pracujacych, studia w systemie wieczorowym, 4 lata,3 razy w tygodniu, 6-9 wieczorem, placi sie miesiecznie ratami, dla osob o malych zarobkach czesto mozliwe znizki.

Bardzo polecam....

EDIT:

Univerity of London ogolnie
http://www.lon.ac.uk

Dla tych ktorzy "prawie w ogole nie maja czasu uczeszczac na zajecia" - jest London External (niedawna zmana na London International):

http://www.londoninternational.ac.uk/

Rowniez pod "parasolka" University of London oczywiscie.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 25 paź 2010 10:25


skyhigh2440
Gastarbeiter
Posty: 52
Rejestracja: 12 paź 2010 21:34

Postautor: skyhigh2440 » 27 paź 2010 22:10

swietny post! wkoncu ktos promuje szkoly w uk:)
mam nadzieje ze ludzie skorzystaja! pozdr

Werak
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2011 15:20

Postautor: Werak » 24 mar 2011 15:30

Przylaczam sie do poprzedniczki. Jestem studentka Universytetu Birkbeck, mają naprawde wysoki poziom. Koniecznie trzeba byc systematycznym, przerabiamy dużo materialu. Wykladaja swietni doktorzy odnoszacy sukcesy miedzynarodowe i ktorych ksiazki sa czytane na calym swiecie. Jest dosyc ciezko ale i tak mam frajde, ze tam studiuje :)Polecam :)

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 24 mar 2011 17:04

zalezy kto czym sie interesuje..
maja ograniczona ilosc kursow, np na prawnika by mnie tam nie wyksztalcili :roll:

poza tym uni nie jest wazny jak srednia ocen, W aplikacjach np na magisterke, PLC czy do pracy pierwsze pytanie jest o srednia ocen, gdzie najczesciej np jest entry requirements minimum 2:1, ktory universytet nawet nie pytaja, tak wiec trzeba bardziej sie sugierowac tym do czego sie dazy i co sie chce osiagnac :wink:

ilak
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2011 19:10

Postautor: ilak » 24 mar 2011 19:55

Dokladnie uniwersytet powinno sie w Anglii wybierac pod katem przedmiotu, ktory sie chce studiowac :)

Werak
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2011 15:20

Postautor: Werak » 24 mar 2011 23:23

Aina24 nie wiem pod jakim kątem napisałaś, że na prawnika Cie nie wykształcą na Birkbeck, bo wiem że mają studia prawnicze...

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 25 mar 2011 09:06

Werak pisze:Aina24 nie wiem pod jakim kątem napisałaś, że na prawnika Cie nie wykształcą na Birkbeck, bo wiem że mają studia prawnicze...



maja tylko pierwsze 3 lata, na prawnika po trzech latach sie robi LPC TJ legal Practice Course, po tym idzie sie na trening do firmy i sie praktykuje jako prawnik. Ten tu wyzej wymieniony nie robi LPC jest tylko kilka universytetow w londynie ktore to robia. Ponadto zeby sie dostac trzeba miec wysoka srednia, czasem universytety tak jak moj pisza ze studenci tego uniwersytetu moga miec nizsza srednia a jak maja wyzsza to poprostu dostaja znizke.

Tak wiec wybierajac universytet trzeba myslec tych wlasnie rzeczach. Choc dla welu 3 lata wystarczy wiec co za im za roznica :roll:

Werak
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2011 15:20

Postautor: Werak » 25 mar 2011 16:39

Jestem zaskoczona, ze nie mozna doksztalcic sie wiecej na Birkbeck w kwestiach prawnych. A jednak...

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 25 mar 2011 23:58

blondynek ty to naprawde irytujaca jestes z tymi twoimi 'madrosciami', napchasz tych linkow jakby o madrosci swiadczyla ilosc a nie jakosc informacji :roll:


napisalam na PRAWNIKA mnie tam nie wyedukuja :!:
zeby byc prawnikiem nie trzeba robic magisterki tylko LPC, wiec w dupie mam czy robia tam magisterke i inne kursiki, wiem, ze LPC nie robia, wiec na prawnika tam nie ksztalca.

magisterke sie robi jak sie planuje byc nauczycielem lub wykladowca, na prawnika robi sie LPC potem idzie sie do pracy jako poczatkujacy prawnik i potem jak sie chce mozna zrobic magisterke jako dopelnienie za co praca placi.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2011 00:39 przez aina24, łącznie zmieniany 1 raz.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 26 mar 2011 01:17

sa dwa rodzaje prawnikow
- adwokci
- obroncy

zeby byc obranoca trzeba byc najpierw adwokatem.
By zostac prawnikiem jest tylko jedna droga- studia + LPC
nie ma sie LPC = nie jest sie prawnikiem.

Notariusze w anglii to prawnicy wyznaczeni przez arcybiskupa Canterbury i podlega „Court of Faculties” - jednego z najstarszych sądów w Anglii.

zeby byc sedzia trzeba byc najpierw advokatem, potem oboronca itd.


wniosek 1:
zadne szkolki niedzielne nie pomoga jak sie nie skonczy LPC i uzyska dyplom zezwalajacy na wykonywanie zawodu.

wniosek 2
blondynek do garow.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 26 mar 2011 10:57

widze, ze nagrzebalas sie w google, ale wyszlo na to, ze to cale twoje godziny grzebania na net skonczylo sie na tym, ze w polowie karlowato powtorzylas tylko to co ja napisalam, drugiej polowy jeszcze nie wiesz... wyglada to na to, ze poprostu chcesz wyciagnac ze mnie informacje ale mozna przeciez normalnie zapytac :!:

natomiast w UK wystarczy zrobic LLB w odpowiedniej szkole (czyli polski licencjat) i pojsc na twoje LPC ktore trwa tyle


nie tylko tyle ...

po piate zas jestes totalna arogantka z twoim 'zadne szkolki niedzielne nie pomoga'



bo mnie irytujesz, jak chcesz dyskutowac w jakims temacie to posiedz w net naprawde kilka godzin i zapoznaj sie z tematem, bo to naprawde irytujace.

napisalam jasno, ze na prawnika tam nie ksztalca bo nie robia LPC- Legal Practice Course.

A ty ciagle spierasz sie wyskakujac z jakimis kursami o to chodzi ze to wszystko co wymieniasz jest przed LPC, skonczysz kursik nie skonczysz twoja sprawa ale i tak musisz potem isc na LPC jak sie chce zostac prawnikiem, a wyzej wymieniony uni tego nie robi i oto tylko mi chodzilo.. i koniec tematu bo juz mi sie nie chce, a i po co ci to wiedziec prawnikiem chcesz byc..


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości