Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Bianca010101
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2010 12:22

Jaka szkoła dla 16 latki ?

Postautor: Bianca010101 » 14 paź 2010 12:28

Witam otóż mój mąż wyjechał do Slough i w lipcu mam z córkami wyjechać do niego na stałe.Jedna ma pięć lat więc spokojnie nauczy się jeszcze języka , a druga będzie miała wtedy prawie 16 które skończy w grudniu.Ona ma jeszcze chodzić do szkoły , t.z sama też chce.Tylko u niej jest kiepsko z angielskim , wiem że na pewno się tu nauczy ale do jakiej ją mogę dać szkoły w Londynie.Bo uznaliśmy że jeśli chce to może się tam uczyć bo jest większy wybór szkół itd.Na początku to myśleliśmy żeby zapisać ja do jakiegoś collegu ale ona we wrześniu nie będzie miała jeszcze skończonych 16 lat.Czy byście mogli mi coś poradzić i podać nazwy szkół do których uczęszczacie albo uczęszczają wasze dzieci w podobnym wieku ? Z góry dziękuje.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 14 paź 2010 14:02

blondynek pisze:jak to juz nie raz bylo mowione i opisywane na tym forum (i naprawde, prosze poczytaj tematy w tym dziale zanim zadasz powtarzajace sie w kolko te same pytania) - kazde dziecko w wieku 16 lat nie podlega normalnemu systemowi edukacji

dzieci - jesli chcesz je w normalnym systemie - przywozi sie w wieku max 13 lat - wtedy maja szanse zaliczyc GSCE i pojsc - normalnym systemem - do college/high school/6th form

w przypadku twojej corki bedzie musiala najpierw zrobic kursy angielskiego w lokalnym college i pozniej uczyc sie w systemie (brzydko to brzmi ale nie tak tragicznie wyglada) 'przysposobienia zawodowego, czyli zrobic jakies BNQ/NVQ itd kursy wprzedmiotach ktore ja interesuja
od bycia pielegniarka do nie wiem - IT na przyklad

jak zaliczy odpowiedni ich poziom/zrobi odpowiednie poziomy to wtedy moze isc na uniwerek i sobie dalej w normalnym systemie robic studia

pierwsze kroki tutaj:

http://www.connexions-direct.com/


jak nie brzydka to zaliczy


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości