Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
veiinard
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2010 18:51

Studia w Londynie - proszę o pomoc

Postautor: veiinard » 07 mar 2010 18:52

Witam wszystkich. Od 3 lat mieszkam w Londynie. Teraz jestem na drugim roku w collegu. Mój główny problem jest taki,że nie mam pojęcia co mam robić w przyszłym roku, by dostać się Uniwersytet w Londynie na kierunek Tłumacza. Nie mam pojęcia o co chodzi z tymi wszystkimi punktami, które zdobywamy kiedy zrobimy 3 level w collegu. Czy A-leves lub AS nie wystarczą? Nie miałam styczności z ludzmi który mogli by mi dokładnie wytłumaczyć o co chodzi z tymi wszystkimi wymaganiami ktore są potrzebne do przyjęcia na uczelnie. Nie wiem również na jakie poziomy dzielą się poszczególne kierunki, bo wiem,że są tłumaczone one na licencjat i takie tam. Proszę o pomoc. Bardzo mi na tym zależy a nie wiem do kogo mam się zwrócić z pomocą. Z góry dziękuję za pomoc.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 08 mar 2010 00:00

W Twoim wlasnym college Ci to powinni wytlumaczyc....

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 08 mar 2010 17:26

- jesli o punkty chodzi to w Anglii zamiast ocen sa punkty zwykle 40 to zdane a maximum to 79.
- jesli robisz level 3 to wystarczy bo 1 rok w inu to level 4
- wszystko zalezy jaki kurs robisz teraz???? domyslam sie, ze nie jest to college konczacy sie matura z 4 przedmiaoto bo inaczej takich pytaniach bys nie zadawala, bo normalnie to szkola za Ciebie zalatwia
- zalezy tez jakie masz backround w polsce???, czy masz mature, musisz miec mature z ang level 3, czasem jeszcze moga Ci kazac robic ILETS ale to zalezy od uni...

ubiegasz sie przez UKAS wypelniasz aplikacje, podajesz 5 uni do ktorych chcialabys isc, najpozniej w maju dostajesz odp z uni i mowia Ci na podstawie tego co podalas w applikacji co musisz jeszcze zrobic, zeby Cie przyjeli, dlatego wazne jest by jak najzybciej aplikowac...

veiinard
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2010 18:51

Postautor: veiinard » 08 mar 2010 22:16

aina24 pisze:- jesli o punkty chodzi to w Anglii zamiast ocen sa punkty zwykle 40 to zdane a maximum to 79.
- jesli robisz level 3 to wystarczy bo 1 rok w inu to level 4
- wszystko zalezy jaki kurs robisz teraz???? domyslam sie, ze nie jest to college konczacy sie matura z 4 przedmiaoto bo inaczej takich pytaniach bys nie zadawala, bo normalnie to szkola za Ciebie zalatwia
- zalezy tez jakie masz backround w polsce???, czy masz mature, musisz miec mature z ang level 3, czasem jeszcze moga Ci kazac robic ILETS ale to zalezy od uni...

ubiegasz sie przez UKAS wypelniasz aplikacje, podajesz 5 uni do ktorych chcialabys isc, najpozniej w maju dostajesz odp z uni i mowia Ci na podstawie tego co podalas w applikacji co musisz jeszcze zrobic, zeby Cie przyjeli, dlatego wazne jest by jak najzybciej aplikowac...



Jak narazie robie level 2 i mam zamiar zostac jeszcze w collegu na nastepny rok i robiec A levels z Polskiego i Angielskiego, no i może jakieś A levels z Psychologii albo Socjologii by zdobyć więcej punktów. Mam gcse z angielskiego na ocene C, C. Niestety z Polski nie mam zbytnich dorobków bo opuściłam kraj jak byłam w 2-giej gimnazjum. Najwiekszy jest problem,że się boję ,że czegoś nie zdąże zrobić i się nie dostane nigdzie. Zaczęłam myśleć o tym wcześniej by dowiedzieć się wszystkiego. Wiem,że są różne wyróżnienia takie jak, postgraduate albo undergraduate i zabardzo nie wiem o co w tym chodzi i na jaki level ja powinnam iśc z moimi planami. I czy w ogóle to wszystko mi wystarczy by dostać się na wymarzony kierunek.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 08 mar 2010 22:55

Nie, nie wystarczy Ci niestety - z 2 A levels nawet nie masz sie co wyglupiac, tym bardziej ze A Level z Polskiego moze nie byc uznane w "punktacji".

Kazda A-level , w zaleznosci od oceny "wazy" iles tam punktow.

Jezeli robisz konkretne A Levels i masz 3 - startuj na studia.

Jezeli nie - kombinuj zeby miec bo masz jeszcze troche czasu.

Mnie wiecej w polowie strony tutaj:

http://www.ucas.ac.uk/students/ucas_tar ... ifftables/

- masz tabelke jaki stopien na A level ile jest wart.

Jak szukasz miejsca na Uni - kazdy w opisie ma ile wymaga punktow i ze np nie uznaje A Level z General Studies (malo kto uznaje) albo z innego badziewia. Jezeli cha jakas konkretna A Level to tez bedzie to w opisie kursu np "A Level Mathemtics required" czy cos a wtym stylu.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 09 mar 2010 00:09

ja jak ubiegalam sie na prawo to w collegu wzielam prawo, biznes i ang,ale w drugim polroczu zmienilam ang na IT, dla wygody bo bylo tylko raz wtyg a ang trzy. Ale potem mialam problem bo IT mialo duzo mniej punktow niz ang. Dobrze, ze od razu poszlam do tutora i dawali mi dodatkowe prace pisemne, zeby znalezc mi te dodatkowe punkty. Z tymi punktami to zalezy od uni ja z 5 dostalam sie do 4 i wybralam najlepszy ale za to chcieli ode mnie ogolnie chyba 63 kredyty nie pamietam. Wiem, ze na inne kierunki duzo latwiej bylo sie dostac.

a z tym level 3 to wystarczy tylko musi to byc z przynajmniej trzech przedmiotow najlepiej zblizonych do wybranego kierunku. Na drugi rok musisz poprostu wziac przynajmniej trzy przedmioty i bedzie spoko, mozesz od razu w pazdzierniku ubiegac sie do 5 uni wysla Ci conditional offer w styczniu i kazdy z tych uni powie Ci ile punktow potrzebuje od Ciebie, conditional znaczy, ze Cie przyjma ale tak na 100% bedziesz studentem jak pozdajesz koncowe egzaminy.. .

a z aplikowaniem to tak jak emigrantka mowi na linku ktorym podala

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 09 mar 2010 00:15

a poza tym musisz sprawdzic czy wogole da sie studiowac takie cos jak tlumacz z jez pol, bo watpie, zeby takie kierunki tu tworzyli, bo polskim w ang nikt nie zainteresowany. No przynajmniej ja kiedys sie nad tym zastanawialam i zapytalam tutor ona powiedziala, ze rosyjski tak ale pl nie slyszala. Poradzila mi wziac teaching tylko mnie to jakos nie krecilo..
upewnij sie...


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 37 gości

cron