Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
jukenson
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2009 16:26

Dofinansowanie dla studentów?

Postautor: jukenson » 05 mar 2010 23:42

Mam pytanie o dofinansowanie dla studentów. Czy mogę się starać o dofinansowanie na "życie" i na czynsz? Bo gdzieś przeczytałam informacje, że tylko Anglicy mogą się o nie starać?

Z góry dziękuję za każdą informację:)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 06 mar 2010 00:14

Studiowac chcesz a pogoglowac nie potrafisz?

To moze zacznij juz ankiety na licenjac pisac.. kwalifikacje masz

:roll:

http://www.slc.co.uk/

http://www.direct.gov.uk/en/EducationAn ... G_10035314

A dokladnie tutaj:

http://www.direct.gov.uk/en/EducationAn ... /index.htm

A zebys sie nie meczyl to:

Help with tuition fees
EU nationals

As an EU national, or a family member of an EU national, you can generally apply for financial help towards the cost of tuition fees when studying in England, Wales or Northern Ireland if:

* you will have been living within the EEA and/or Switzerland for at least three years when you start your course, and
* your main reason for being in the EEA and/or Switzerland was not to receive full-time education


Przetlumaczyc?

:lol:

jukenson
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2009 16:26

Postautor: jukenson » 06 mar 2010 00:38

dzięki za informacje, ale i bez tego sarkazmu też by się obeszło. Po prostu czasami łatwiej i szybciej jest się zapytać, niż samemu szukać.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 06 mar 2010 00:54

jukenson pisze:dzięki za informacje, ale i bez tego sarkazmu też by się obeszło. Po prostu czasami łatwiej i szybciej jest się zapytać, niż samemu szukać.


Pewnie ze latwiej i szybciej.....

Tyle samo czsu zajeloby ci wygoglowanie info ile mnie to zajelo.. no ale po co sie wysilac nie?


Prace magisterska tez zaczac pisac dla ciebie czy dasz rade?


:lol:

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: Dofinansowanie dla studentów?

Postautor: aina24 » 06 mar 2010 16:58

jukenson pisze:Mam pytanie o dofinansowanie dla studentów. Czy mogę się starać o dofinansowanie na "życie" i na czynsz? Bo gdzieś przeczytałam informacje, że tylko Anglicy mogą się o nie starać?

Z góry dziękuję za każdą informację:)


tak, mozesz ubiegac sie o dofinansowaniedla studentow. Jesli masz na mysli to, ze chcesz studiowac na uni to wtedy mozesz ubiegac sie o grand i loan, grant tzn ze zaplaca Ci za studia, czyli ok 3,220( ja tyle place) a dostajesz dodatkowo nie mniej niz 3 tys funtow na zycie. Z tego musisz splacic 3 tys a le dopiero po ukonczeniu studiow i zaczynaja Ci odl z konta dopiero po ukonczeniu stodiow i w momencie gdy zarabiasz nie mniej niz 15 ty na rok. Niektorzy tak kombinuja, ze nigdy tego nie tyle nie zarabiaja :twisted: :lol:

nie znam osoby ktora by tego nie brala. Moj chlopak wzial 9 tys bo mowi ze i tak sie oplaca bo 3 tys za darmo :D a potem jak sie splaca to jakies £5 tygodniowo wcale tego nie odczujesz jak bedziesz pracowac full time, poza tym nie ma sie co martwic bo po ang studiach zawsze mozna znalezc prace...


ostatnio kwestia jest to,ze musisz byc tu trzy lata czyli jestes kwalfigowana as a home student, pytanie to jest w applikacji i sprawdzaja to przez insurance number...

ale jesli jestes tu krocej niz 3 lata to tez mozesz sie ubiegac moja znajoma byla tylko rok i dostala kase, wypelniasz tylko inna aplikacje...

wiem,ze wypelnianie aplikacji to stresujacy proces, bo oczywiscie chcialbys ja wypelnic tak aby Ci te kase dali, rozumiem, jesli masz jakies jeszcze pytania pisz smialo chetnie podpowiem pozdrawiam :wink:
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010 18:49 przez aina24, łącznie zmieniany 1 raz.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 06 mar 2010 17:11

Emigrantka pisze:
jukenson pisze:dzięki za informacje, ale i bez tego sarkazmu też by się obeszło. Po prostu czasami łatwiej i szybciej jest się zapytać, niż samemu szukać.


Pewnie ze latwiej i szybciej.....

Tyle samo czsu zajeloby ci wygoglowanie info ile mnie to zajelo.. no ale po co sie wysilac nie?


Prace magisterska tez zaczac pisac dla ciebie czy dasz rade?


:lol:



wiadomo,ze wszystko mozna znalezc w google :evil: ale czasem w niktorych sprawach lepiej jest zapytac kogos kto z tego korzystal i ma jakies doswiadczenie, po to chyba jest ta stona w londynku :evil: rozumiem, ze czasem meczace jest odp na te same pytania tym bardziej jak bardzo czesto mnie ktos o to pyta, jesli nie masz cierpliwosci to poprostu zignoruj post, znajdzie sie ktos kto normalnie odp, jak ktos powaznie pyta to oczekuje powaznej odp. nie musisz byc zlosliwa.. a o magisterce nic tu nie wspomnial.. nie ma problemu z uczeniem tylko z kasa...czytac ze zrozumieniem sie naucz :!: :!:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 06 mar 2010 20:39

czytac ze zrozumieniem sie naucz


Uhum... naucze sie naucze.. tylko musze poszukac polskich studiow polskiego w Londynie

:lol:

aneta27
Gastarbeiter
Posty: 34
Rejestracja: 03 mar 2010 15:55

Postautor: aneta27 » 07 mar 2010 18:15

a kiedy najlepiej aplikowac? od razu wszystko wyslac tzn paszport i td? placa na raz czy w ratach? dzieki z gory :D

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 07 mar 2010 18:20

aneta27 pisze:a kiedy najlepiej aplikowac? od razu wszystko wyslac tzn paszport i td? placa na raz czy w ratach? dzieki z gory :D


przed wakacjami bo we wrzesniu maja b duzo aplikacji i wolniej to idzie, wyslij od razu dowod lub paszport z aplikacja, nie czekaj az Cie zapytaja bedzie szybciej. Pierwsza rata 12 pazdziernika, druga- 12 stycznia a trzecia 12 kwietnia... zawsze placa w trzech ratach..


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości