Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
user1425379
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2010 00:52

Polskie przedszkole w Londynie

Postautor: user1425379 » 19 lut 2010 01:14

Witam.
Planuje zalozyc w Londynie prywatne polskie przedszkole ( z zajeciami prowadzonymi w jezyku polskim i angielskim ).
Jestem aktualnie na etapie rozeznania sie w temacie. Chcialabym prosic Panstwa o opinie, czy uwazacie,ze otworzenie polskiej placowki jest dobrym pomyslem, jesli tak , to w jakich dzielnicach Londynu najchetniej widzielibyscie przedszkole. Zaznaczam, ze nie bedzie to placowka tzw. childminders. Poszukuje lokalu, narazie w dzielnicy Neasden, ktory moglby stac sie calodziennym przedszkolem wielozmianowym z wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Sama jestem nauczycielem z doswiadczeniem w zawodzie w Polsce i Anglii,mam nadzieje, ze Panstwa szczere odpowiedzi i opinie pomoga mi w realizacji wlasnych marzen. Dziekuje bardzo

wwwbociancouk
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2010 08:25

Polskie przedszkole w Londynie

Postautor: wwwbociancouk » 28 lut 2010 18:25

Zapewne byloby zapotrzebowanie na tego typu placowke w 'polskich dzielnicach czyli: Ealing, Hammersmith, Acton, Haringay, Enfield. Zyczymy powodzenia!

user1727342
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2010 15:27

Postautor: user1727342 » 16 maja 2010 23:51

Polacy są "wszędzie". Mam tylko pytanie: Jaki ma Pani plan wypełnienia zadań stawianych w EYFS nauczając w dwu językach. Moją żona pracuje w przedszkolu i ledwo dają sobie radę w obrobieniu się ze wszystkim w jednym języku (angielskim).

Moim zdaniem podstawowym jezykiem powinien być angielski a polski tylko jako dodatek. Dzieci pwinnych też pochodzić z różnych narodowości a nie tylko z polski. W ten sposób można przygotowaywać dzieci do okresu szkolnego.
Chyba, że przedszkole miałoby być dla dzieci rodziców planujących szybki powrót do Polski.
Inaczej nie widzę sensu "polskigo"pszedszkola.

Proszę mnie skorygować jeśli się mylę w swoich roważaniach.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 17 maja 2010 16:33

nie mylisz sie ale rodacy potrzeboja polskich sklepow, kosciolow, adwokatow, ksiegowych, instruktorow prawa jazdy, opiekunek, sprzataczek, lokatorow, pan w banku, panow w sklepie z telefonami itp itd - domysl sie dlaczego (podpowiedz to slowo komunikatywny)

w zyciu nie przeszlo mi przez mysl zeby poslac dziecko do jakiejkowiek tzw polskiej instytucji oswiatowej w anglii

nawet gdybym mial w najblizszej przyszlosci wracac do polski to tez poslalbym dziecko do angielskiego przedszkola zeby jak tylko moze uczylo sie jezyka ktory na pewno przyda mu sie w przyszlosci

jakos nigdy nie spotkalem sie z pakistanskim albo chinskim przedszkolem

kazdy inny narod potrafi sie wtopic w srodowisko zachowujac przy tym swa odrebnosc, polacy nie potrafia

syska60
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2010 22:34

Postautor: syska60 » 10 lip 2010 22:35

ooooooooooooooo super pomyysł:)ja wlasnie szukam w tej okolicy polskiego przedszkola i nie moge znalesc nic nawet chiliminderki polskiej nie ma;/ wiec jezeli panie zalozyla to przedszkole o prosze o kontakt:)

maggieuk
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2010 09:10

Postautor: maggieuk » 07 paź 2010 09:14

Witam,

Popieram Twoj pomysl i jezeli potrzebujesz pomocy to prosze o kontakt (mam wyksztalcenie pedegogiczne).
Moj maz jest Brytyjczykiem i bardzo wazne jest dla nas aby dzieci znaly rowniez druga strone swojego pochodzenia.
Jako ze mieszkamy w Londynie dzieci maja stycznosc z jezykiem angielskim na codzien, polski - gorzej.
W okolicy gdzie mieszkamy so przedszkola dla dzieci roznych narodowosci, wyznan, wiec popieram idee stworzenia polskiego przedszkola.

Pozdrawiam i czekam na informacje

annahincmann
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2013 17:05

Postautor: annahincmann » 25 sie 2013 17:07

Pracuje w przedszkolu juz od 5 lat. Niesety prawo zostalo zmienione we wrzesniu 2013 i nie mozna uzywac innego jezyka nie angielskiego jako glownego jezyka.

annahincmann
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2013 17:05

Postautor: annahincmann » 25 sie 2013 17:07

Pracuje w przedszkolu juz od 5 lat. Niesety prawo zostalo zmienione we wrzesniu 2013 i nie mozna uzywac innego jezyka nie angielskiego jako glownego jezyka.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 19 gości