Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Monikita
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2008 22:48

Doktorat w Londynie - pytanie

Postautor: Monikita » 12 sty 2009 21:07

Hej, czy ktos z Was orientuje sie jak wyglada sprawa w przypadku doktoratu w Londynie (PhD) ? Chcialabym tutaj sprobowac pojsc na studia doktoranckie, i nie wiem jak wyglada sprawa z wymaganiami jezykowymi, a mianowicie czy wymagaja jakis certyfikat potwierdzajacy umiejetnosci jezykowe, gdzies mi sie przewinelo jak szukalam informacji w internecie ze jakis tam uniwersytet chce aby potencjalny kandydat posiadal TOEFL-a, orientujecie sie moze czy sa to wymagania ogolne czy tylko na wybranych uczelniach? Pozatym moze ktos robil lub robi tutaj PhD i moze by mi cos doradzil w tej kwesti?:) Z gory dzieki za pomoc.

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 12 sty 2009 22:25

gdzies mi sie przewinelo jak szukalam informacji w internecie ze jakis tam uniwersytet chce aby potencjalny kandydat posiadal TOEFL-a,


Ermmmmmmmmmmmmmm Teaching of English as a Foreign Language do studiow jakichkolwiek?

Cos chyba zkle przeczytalas....

WEjdz na strony uczelnie/kierunkow ktore Cie interesuja i kontaktuj sie z nimi bezposrednio - kazda uczelnie/kierunek beda mialy inne wymagania.

Powodzenia

Monikita
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2008 22:48

Postautor: Monikita » 12 sty 2009 23:14

"Większość uniwersytetów brytyjskich wymaga jednak posiadania certyfikatu z języka angielskiego, z których najbardziej popularnym jest certyfikat IELTS."

"If your first language is not English, you should have a minimum IELTS score of 6.5 or TOEFL 575 (paper-based), 231 (computer-based)."

Znalazlam cos takiego wiec zalezy do uczelni i wymagaja albo TOEFL albo IELTS:) wiec teraz trzeba sie zabrac do nauki, a co do TOEFL to chyba oznacza - Test of English as a Foreign Language:)

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 12 sty 2009 23:54

Opssss, oczywiscie masz racje.

Pomylilo mi sie z TEFL.

Przepraszam..... :oops:

Zaraz wpadnie tu Gherbid i bedzie mial radoche.....

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 13 sty 2009 12:23

Monikita, jestem wlasnie na polmetku Dr w Kent. Jak chcesz pogadac, zapraszam na priv.

Co do certyfikatów językowych, u nas wymagania są następujące: http://www.kent.ac.uk/studying/postgrad ... glish.html

Ponoc bywaja przypadki, ze Profesorowie przyjmuja do siebie rowniez ludzi, ktorzy nie do konca spelniaja wymagania stawiane przez biuro uniwersytetu. No ale do tego musisz miec naukowca, ktoremu bardzo zalezy zeby przyjac Cie pod swoje skrzydła, no i wykosic konkurencje na rozmowie kwalifikacyjnej, bez ktorej sie nie obedzie.

Wszystko troche zalezy od tego czy chcesz robic taught degree (platne) czy research (ze stypendium). Jesli chodzi o to drugie:

1) najlepszym podejsciem jest przyssac sie do jakiegos profesora i wiercic dziure w brzuchu, zeby Cie przyjeli - jak nawiazesz kontakt i zrobisz dobre wrazenie, to znajdzie sie miejsce a moze i stypendium.


2) Skonfiguruj sobie jobmonstera pod doktorat - ogloszenia o stypendiach sa otwarte i publikowane na portalach pracy. Mozesz tez zerknac na popularne czasopisma branzowe - np. w New Scientist jest sporo ogloszen z nauk przyrodniczych.

3) Mozesz tez probowac szukac pracy jako research assistant i zaczynac od tego. Na rozmowy przyjmuja ludzi juz od poziomu BA.

System rekrutacji jest przejrzysty - wystarczy poszukac ogloszen. Papierow do wypelniania bedzie duzo, potrzebne Ci beda rekomendacje od profesorow z ktorymi pracowalas, do aplikacji moga kazac Ci dolaczyc projekt badawczy lub jakies wypracowanko.

Pozdrawiam,
M.

Forum: http://www.thestudentroom.co.uk/forumdisplay.php?f=100

Ps. Ja mialam CPE zdane na C

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 13 sty 2009 18:24

takajednaobca pisze:Zaraz wpadnie tu Gherbid i bedzie mial radoche.....


Źle mnie oceniasz. Pomyłki to rzecz naturalna, a poza tym brzydzę się czymś takim jak napawanie się potknięciami innych 8)


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości

cron