Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
killyou
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2008 14:51

Studiowanie w Londynie/ Wielkiej Brytanii?

Postautor: killyou » 08 wrz 2008 14:58

Jestem w klasie maturalnej w LO w polsce, kierunek angielski od podstaw, i dobrze mi się rozmawia po angielsku i rozumiem ten język. Moim marzniem jest nauka na wyspach, i póki mam jeszcze czas to chcę się dowiedzieć co mogę wziąść na mature i co studiować. Interesuje mnie matematyka i biolagia i taki mam wybór na mature w Polsce.
Ogólnie jestem zainteresowany życiem w Wielkiej Brytanii, a konkretnie marze o Londynie. Więc pytam jak tam jest ze studiami, stypendiami (niskie dochody w Polsce), i ogólnie pomocą żebym sam zaczął funkcjonować tam...
Proszę życliwych ludzi o pomoc i rady :)

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 08 wrz 2008 15:19


MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 08 wrz 2008 18:09

morgaine,

mniemam ze racxzej nie chodzi mu o studiowanie w londynskiej filii POLSKIEJ uczelni :lol: :lol: :lol:


Jesli w zakrest twoich zainteresowan liczbami wchodzi rachunkowosc to tu masz link do dyskusji:

http://forums.londynek.net/gb/viewtopic.php?t=2192


A tak w ogole... to radzilbym ci poszperac po prostu na stronach uczelni.

killyou
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2008 14:51

Postautor: killyou » 08 wrz 2008 19:47

rozeznam się co do rachunkowości... nie mam wstępu na grono.net potrzebuję zaproszenie, ktoś dysponuje? byłbym wdzięczny :)
to że lubie matemayke to już chyba daje mi większy wybór szkół... jeżeli się bym nie dostał do szkoły angielskiej, to oczywiście też byłbym zadowolony z polskiej filii... a jak z praca i zakwaterowaniem? są akademiki? musze więcej czasu poświęcić na szperanie po szkołach w Londynie :roll:

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 09 wrz 2008 08:50

polskie filie sobie odpusc

zakwaterowanie w akademikach u mnie na uniwerku (poza Londynem) to 60-100 funtow tygodniowo. akademik dostajesz tylko na pierwszy rok. podpisujesz umowe z gory na rok. place w ratach kwartalnych. w cenie masz wlasny pokoj, pokoje i ceny roznia sie w zaleznosci od tego czy jest wlasna lazienka i kuchnia, czy nie...

osobiscie polecam aplikowac poza londynem, o prace studenckie bedzie tak samo latwo (jesli nie latwiej) a bedziesz wydawal na to DUZO mniej kasy

wyslalam Ci mejla ws grona, tam naprawde ludzie sa dobrze poinformowani

mozesz tez popytac tubylcoów tutaj: http://www.thestudentroom.co.uk/

killyou
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2008 14:51

Postautor: killyou » 09 wrz 2008 19:24

jak dla mnie to sporo kasy na ten akatemik by poszło... okolice londynu mówisz... szkoły potrzebują jakiś certyfikat ang? i jak ktoś wie coś więcej o pożyczkach w UK to chętnie posłucham, co do tej kasy na akademik to na polskie realia się dużo wydaje, jak bym dostał robote, można w ogóle będąc po maturze, to kto wie może nawet Londyn... więc studia w Londynie czy poza?

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 09 wrz 2008 20:14

szczegolow o aplikowaniu na uczelnie Ci nie podam, bo nie wiem. ja sie szwedam po uniwersytecie, ale studiow pierwszego stopnia nie robilam w anglii, wiec nie wiem jak to wyglada z perspektywy studenta pierwszego roku

z pewnoscia dowiesz sie tego jednak na gronie, bo tam full studentow jest. wyslalam zaproszenie 8)

co do lokalizacji - studiuj poza londynem. mniej wydasz na mieszkanie i zycie, zarobisz tyle samo. jakosc zycia w mniejszych miasteczkach jest o niebo wyzsza niz w stolicy. poza tym jest mniej Polakow, co pomoze Ci w doszlifowaniu angielskiego ;)

Dona_J
Emigrant
Posty: 101
Rejestracja: 13 lis 2007 09:44

Postautor: Dona_J » 10 wrz 2008 22:34

ja jestem po pierwszym roku studiow w londynie wiec jak cos to pytaj smialo.
a aplikujesz przez strone www.ucas.com tam wszystko ladnie uzupelniasz, mozesz aplikowac na max 6uni/kierunkow. ucas twoja aplikacje wysyla do uczelni ktore wybrales i wtedy czekasz na odpowiedz. co do pozyczki to do domu przysylaja formularz, ktory uzupelniasz i odsylasz i to tyle. bodajze paszport tez musisz z tym wyslac.

killyou
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2008 14:51

Postautor: killyou » 12 wrz 2008 18:52

postanowiłem zdawać na maturze matematyke :roll:
skoro ludzie odmawiają studiowania w Londynie, ceny i w ogóle to chciałbym wiedzieć jak znaleźć dobrą szkołe z wyrozumiałymi wykładowcami, my Englisch isn't perfect... jak dla mnie to by było zaczęcie od zera, czyli jeszcze potrzeba pracy i mieszkania... ktoś wie od czego zacząć? ja myśle żeby od szkoły, potem znaleźć kwatere, może na londynku jest oferta... i praca to już się pochodzi do 'pośredniaków' i po pubach ;P
czy potrzebny jest certifikat znajomości ang do sql?


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 40 gości