Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 30 lip 2008 13:10

Wiesz co, sa dwie firmy ktore sa approved przy ACCA, co oznacza ze ich poziom jest gwarantowany. Sa to BPP i Kaplan Finance. J studiuje z Kaplan i jestem zadowolony, aczkowliek o BPP tez slyszalem duzo dobrego. Odradzam natomiast college.

Zanim zaczniesz po prostu sprawdz jaki procent zdawalnosci ma poszczegolna firma. I nikt ci nie broni przeciez zrobic jednego egzaminu z jedna firma, potem nastepnego z inna itp.

moniqueb
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2008 16:56

Postautor: moniqueb » 30 lip 2008 15:01

Super, naprawde wielkie dzieki. Skontaktuje sie dzis z BPP i Kaplan. Wlasnie przejzalam ich strony i wyglada to wszystko calkiem ciekawie a wiec moze sie uda :) Jeszcze raz bardzo dziekuje.
Monika

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 30 lip 2008 18:35

Nie ma problemu i duuuuuuuzo powodzenia Ci zycze :)

alusc
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2008 22:40

Postautor: alusc » 08 sie 2008 22:43

Witam,
Mam zamiar robic kwalifikacje ACCA. Do egzaminow bede sie sama przygotowywac. Prosze o podpowiedz z jakich materialow najlepiej korzystac; Kaplana czy BPP? Moze ktos poda jakies praktyczne rady co do indywidualnego studiowania? A poza tym na jakim poziomie powinnam znac angielski zeby przebrnac przez egzaminy? Dzieki za pomoc.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 08 sie 2008 22:57

???

Materialy z BPP czy Kaplan sa porwnywale - rozni je nie poziom ale sposob podawania materialu (z tego co wiem). Z BPP nie korzystalem, z Kaplana jestemm zadowolony.

Nie wiem co ci powiedziec na pytanie o poziom angielskiego. Jesli np. pracujesz w biurze, czyli uzywasz tego jezyka na codzien, ogladasz filmy i sluchasz radia a czasami spotykasz sie z anglojezycznymi znajomymi to nie powinnas miec generalnie problemow (no, moze poza egzaminem z prawa ).

alusc
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2008 22:40

Postautor: alusc » 09 sie 2008 07:48

Witam,
Dzieki za pomoc. Chyba tez sie pokusze o Kaplana.

Jescze jedna sprawa. Obawiam sie troche samego przygotowania tzn. nie zamierzam isc na zadaen kurs tylko uczyc sie sama w domu. jest ten material w miare przyswajalny czy kurs ma tu bardzo duze znaczenie i bez niego naprawde trudno sie obejsc? Jakie jest twoje zdanie na tez temat?

Dzieki

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 09 sie 2008 17:55

Material jest przyswajalny, natomiast ja radzilbym ci wziecie chociazby revision course - z uwagi ze na revision course bedziesz miala zagadnienia ktore z duzym prawdopodobienstwemk pojawia sie na egzaminie. U mnie sprawdzilo sie chyba w osiemdziesieciu procentach.

Poza tym powiedza ci co jest jak punktowane (kazdy egzamin ma swoj indywidualny system punktacji) tak zebys wiedzial na czym sie skoncentrowac. W sumie, warto. Revision course to tylko dwa dni (na przedmiot).

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 19 sie 2008 07:31

rbiegala pisze:Dzieki MarcFloyd za podpowiedz.
Sprawdzilem na stronie ACCA i znalazlem tam tez na liscie torunski UMK.
Na szczescie skonczylem uczelnie z dymplomem, wiec mam kilka egzaminow z glowy.

A Ty ile egzaminow juz zdales?

Robert


Wlasnie wczoraj ACCA oglosilo wyniki egzaminow z czerwcowej sesji. Zdalem oba do ktorych przystepowalem, tzn. Corporation and Business Law oraz Performance Management :)

Btw: zwlaszcza ciesze sie z prawa, ja naprawde nie wiem jak Jack lawyer przebrnal przez cale studia z tego przedmiotu :D

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 19 sie 2008 09:12

gratulacje, wiec mozemy Ci teraz dyplomowo zawracac dupe pytaniami :)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 19 sie 2008 12:05

Dziekuje :)
Dwa kolejne w grudniu :D

Btw: mam zestawy materialow z Kaplan Finance - F5&F5 jesli ktos potrzebuje (ksiazka, ksiazka z zadaniami i taka mala "sciaga" ze streszczeniem informacji).

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 wrz 2008 16:47

alusc pisze:Witam,
Dzieki za pomoc. Chyba tez sie pokusze o Kaplana.

Jescze jedna sprawa. Obawiam sie troche samego przygotowania tzn. nie zamierzam isc na zadaen kurs tylko uczyc sie sama w domu. jest ten material w miare przyswajalny czy kurs ma tu bardzo duze znaczenie i bez niego naprawde trudno sie obejsc? Jakie jest twoje zdanie na tez temat?

Dzieki


Alusc, pytanko:

czy zaczynasz w tym semestrze i ktore papiery robisz? Mam komplet materialow z Kaplan do F4 i F5 ktorych chce sie pozbyc.

Pozdrawiam.

vinosuper
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2008 09:58

Materialy ACCA

Postautor: vinosuper » 11 wrz 2008 10:18

Witam
Chcialam sie dowiedziec czy ktos z Was ma moze do odsprzedazy podreczniki do ACCA. Te ktorych szukam to F4 (UK), F5, F6 i F7 (UK). Jesli ktos z Was ma ktores z tych ksiazek i chcialby sie ich pozbyc to prosze od odpowiedz.
Czytalam jeszcze w ktoryms z postow ze mozna gdzies sprawdzic jaki procent zdawalnosci maja poszczegolne instytucje. Czy wiecie gdzie i jak to sprawdzic?
Dziekuje

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 11 wrz 2008 12:49

Ok, wciaz mam do sprzedania F4 jesli ktos jest zainteresowany.

user1948270
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2009 19:52

Exemptions

Postautor: user1948270 » 19 lut 2009 19:57

MarcFloyd pisze:Czesc,


Ja wlasnie studiuje.

Wiesz, zalezy co dokladnie chcesz wiedziec. Jesli masz dyplom mgr z akademii ekonomicznej to powinienes dostac exemptions na F1, F2, F3 czyli trzy podstawowe egzaminy. Byc moze wiecej, to juz zalezy od specjalnosci.
Znajdz swoja uczelnie na stronie ACCA i po prostu sprawdz jakie exemptions mozesz dostac.

Kolejnosc egzaminow sam sobie wybierasz (z tym ze najpierw musisz zaliczyc fundamentals zanim zaczniesz proffesionals).

Dwie najbardziej uznane firmy w branzy przygotowujace do egzaminow to BPP i Kaplan (dawna Finance Company).



Czy moglbys mi poradzic jak mam ubiegac sie o zwolnienia, chociaz moj Uniwersytet nie jest na liscie. Czy musze tlumaczyc swoj indeks?

Dzieki
e :)

Kryspina
Posty: 0
Rejestracja: 21 lut 2010 18:56

Postautor: Kryspina » 21 lut 2010 19:00

Hej

potrzebne jest tlumaczenie przysiegle dyplomu i zestawienia przedmiotow wraz z ocenami (ktore powinienes dostac z uczelni razem z dyplomem).
Na tej podstawie ACCA poinformuje Cie i zwolnieniach z egzaminow. Dodam tylko ze kazde zwolnienie jest platne.

PS. Jutro wyniki grudniowej sesji egzaminacyjnej - zycze powodzenia wszystkim ktorzy zdawali.

Kryspina


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości