Strona 1 z 1

Karta CSCS, ECS plus nostryfikacja

: 03 kwie 2016 10:20
autor: Dzilu
Na początku chciałem wszystkich powitać, jest to mój pierwszy post na forum :D

W sierpniu razem z dziewczyną wyjeżdżamy do UK, chcę cały proces jeśli chodzi o papiery załatwić jeszcze w PL. Wiadomo, że można załatwić wszystkie szkolenia i kursy (te, które da się na odległość, a te które nie to od razu po przyjeździe) ale wszystko kosztuje, więc chce się zorientować, które są niezbędne.
W PL ukończyłem studia Mechatroniczne i chcę nostryfikować w NARIC dyplom aby móc wyrobić CSCS w innym kolorze niż zielony. Teraz pytanie: na początku podejrzewam, że zacznę od pracy jako pomocnik na budowie lub przy remontach (prawdopodobnie jako elektryk), więc czy z innym kolorem niż zielony mogę podejmować pracę bezpośrednią czy np. posiadając kartę niebieską już nie mogę wykonywać pracy na którą jest potrzebna zielona karta?

Kolejne pytanie: czy chcąc podjąć ww. pracę wystarczy karta CSCS czy trzeba posiadać ECS? Czym one różnią się od siebie?

PS. z czasem będę chciał zrobić 17 Edycję.


Pozdrawiam.

Re: Karta CSCS, ECS plus nostryfikacja

: 06 kwie 2016 11:58
autor: Dzilu
Czy na prawdę nikt się nie orientuje?

Re: Karta CSCS, ECS plus nostryfikacja

: 06 kwie 2016 12:20
autor: administrator
Przesylam linki do artykulu z odpowiedziami na czesc Pana pytan:
http://londynek.net/ukipedia/article?jdnews_id=2548918

Re: Karta CSCS, ECS plus nostryfikacja

: 06 kwie 2016 12:35
autor: Dzilu
To już czytałem- praktycznie wszystkie informacje przeczytałem przed założeniem tematu ale nie ma tam odpowiedzi na pytania, które mnie interesują.

Re: Karta CSCS, ECS plus nostryfikacja

: 10 kwie 2016 16:02
autor: Dzilu
Jeśli dobrze czytam to tutaj: https://www.tradeskills4u.co.uk/posts/cscs-ecs-cards-explained jest napisane, że nie ma żadnej różnicy dla BHP czy człowiek na budowie posiada CSCS czy ECS, jednak jeśli chce podjąć pracę w zakresie elektryka na tejże budowie to powinienem mieć już sprecyzowaną kartę ECS, a nie tylko CSCS.

Czy ktoś ma jakieś odmienne zdanie z własnych doświadczeń na ten temat?

Re: Karta CSCS, ECS plus nostryfikacja

: 27 kwie 2016 09:06
autor: poloko
Nie mam odmiennego zdania. :)