Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Libratus
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2013 10:22

Bezpłatna Polonijna e-Szkoła Podstawowa

Postautor: Libratus » 04 maja 2015 10:38

Trwają zapisy na bezpłatną, polską edukację, na rok szkolny 2015/2016. Polskie Szkoły Internetowe Libratus to projekt skierowany do dzieci na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Dzięki udostępnionej Internetowej Platformie Edukacyjnej dziecko może przyswajać wiedzę w ciekawy sposób. Dodatkowo raz w tygodniu odbywają się Webianaria, czyli internetowe spotkania z nauczycielami, którzy powtarzają i tłumaczą materiał realizowany podczas całego tygodnia nauki. Po roku nauki dzieci zdają egzaminy w Polsce lub w wybranych miejscach za granicą, dzięki czemu mogą uzyskać państwowe świadectwo, takie jak rówieśnicy w Polsce. Zapisów można dokonać za pomocą strony: http://www.libratus.edu.pl/zapisy2015/ (liczba miejsc ograniczona).

Warto pomyśleć nad edukacją swoich dzieci już dziś!

stobejczyk
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2013 00:12

Re: Bezpłatna Polonijna e-Szkoła Podstawowa

Postautor: stobejczyk » 02 cze 2015 14:44

Bardzo ciekawy pomysł. Mam nadzieję, że uda mi się na to namówić dzieci. Do tej poru korzystaliśmy głównie z polskich książek i audiobooków z polskiej księgarni wysyłkowej w Anglii http://www.rewolucja.co.uk/ Dzieciaki szczególnie lubiły polskie bajki bardzo ładnie wydane.

Szybkieue
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2015 12:31
Kontaktowanie:

Re: Bezpłatna Polonijna e-Szkoła Podstawowa

Postautor: Szybkieue » 17 cze 2015 13:09

Jak dobrze, że polonia może liczyć na takie projekty. Świetny pomysł z tą internetową szkołą.

Libratus
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2013 10:22

BEZPŁATNA POLSKA EDUKACJA DLA DZIECI ZA GRANICĄ

Postautor: Libratus » 06 lip 2016 12:32

Polskie Szkoły Internetowe Libratus to innowacyjny projekt edukacyjny pomagający dzieciom Polaków przebywających za granicą w utrzymaniu kontaktu z Ojczyzną. Edukacja opiera się na idei tzw. nauczania domowego. Cały proces nauczania wspierany jest przez multimedialne materiały udostępniane na Internetowej Platformie Edukacyjnej. W ramach projektu nawiązujemy także współpracę ze Szkołami Sobotnimi, a pracujący w nich nauczyciele udzielają wsparcia rodzicom w edukacji dzieci.
Równie ważnym elementem nauki są Webinaria, czyli odbywające się na żywo cotygodniowe spotkania on-line z polskimi nauczycielami.

Każdy rok nauki kończy się egzaminem klasyfikacyjnym. Po jego zdaniu, uczeń otrzymuje państwowe świadectwo. Projekt ciągle się rozwija i każdego roku zwiększa się liczba krajów i miast, w których przeprowadzane są egzaminy.
Nauka w ramach projektu jest zupełnie bezpłatna a jedynymi warunkami skorzystania z edukacji jest posiadanie polskiego obywatelstwa przez przynajmniej jednego z rodziców.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.libratus.edu.pl oraz na naszym profilem na Facebooku: www.facebook.com/PSI.Libratus.


Wróć do „Edukacja”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości