Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Artur2589
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2015 21:28

Specjalność nauczycielska - jak zdobyć ?

Postautor: Artur2589 » 28 lut 2015 21:31

Witam,
jestem osobą po studiach matematyki, ale bez specjalności nauczycielskiej. W jaki sposób można uzyskać tytuł nauczyciela na wyspach kończąc wcześniej matematykę na polskiej uczelni ?

user391256
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 04 wrz 2007 13:59

Re: Specjalność nauczycielska - jak zdobyć ?

Postautor: user391256 » 11 mar 2015 20:17

...po pierwsze primo, ZASATANOW sie czy napewno chcesz być tu nauczycielem.
Mówi sie ze : nieważne ze przeskoczyles, ważne w co sie wpakowałeś ...
Jeśli jesteś świeżo po studiach, bez doświadczenia w pacy w szkole w Polsce, to może niebyc tak łatwo , mnie sie udało automatycznie zdobyć potwierdzenie moich kwalifikacji, jestem po mat. w kierunku nauczycielskim, zdobycie QTC było formalnością. Ale dziś cieszę sie ze udało mi sie zdobyć posady nauczyciela mat. high School ... Jak dla mńie to koszmar a nie nauczanie mat. Życie pod ciągła presja offstedu, dyrekcji, TONY papierkowej roboty, wymagania prowadzenia zajęć w zupełnie bezsensowny sposób, jakość i poziom wymaganej wiedzy niedozaakceptowania dla mnie. Skończyłem tu takie "studia" dla powracających do zawodu i posiedziałem trochę w high shool iprzygladalem siejak pracują nauczyciele z matematyki... koszmarne wrażenia, poziom wiedzyuczniow żenujący, wymagania wysokie ale oparte tylko na pracy korepetytorów... Nauczyciel nie tłumaczy teorii, nie wprowadza pojęć z jakimiś podstawami, definicjami, twierdzeniami ....
Dziwie sie ze to jakoś w ogóle funkcjonuje...
Moooooze sa lepsze szkoły, jakieś prywatne, tam być może inaczejtowyglada...
Jeśli masz jeszcze niewiele lat, chcesz sie zmierzyć z tym całym systemem i oczywiście znasz dobrze angielski.... To... Good luck, spróbuj może sie zaaklimatyzujesz , ja nie mam ochoty walczyć z tym systemem głupot.
Na zakończenie powiem ci "prawie dowcip". Ponieważ pracuje w specjalnej szkole dla dzieci "with behawior problemu" mam jednak styczność z matematyka która tam sie tez naucza. We wrześniu, zauważyłem ze nauczyciel oznaczając kolumny w liczbach oznaczył: steki- H, dziesiątki- T , jedności - O.... Pytam chyba powinieneś oznaczyć jedności - U !
Nie! Teraz jedności nazywamy ONES.... NIE MOŻEMY już używać UNITS....
Zmienili? Tak! Dlaczego? Nie wiem... Mowię to jest BEZNADZIEJNIE BEZ SENSU zmiana...
To jest najmniejszyproblem... Nie wspomnę ze nauczyciel ostatnio zapytał sie mńie ... Jest coś takiego ze jak sie zapisze coś tam to zawsze wychodzi 1... Czy to wtedy jak sie robi dzielenie x/0...?
Dobrze ze moja szczeka nie uszkodziła stolika...
I wtem pogodnym nastroju ... Życzę powodzenia, mimo wszystko. CCC... cena czyni cuda, da sie zarobić całkiem niezłe na tym stanowisku..., ale...


Wróć do „Edukacja”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron