Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
yellowDot
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2014 16:21

Nostyfikacja BTEC L3 Ext. Diploma - studia w polsce

Postautor: yellowDot » 28 wrz 2014 16:31

Witam,

nie będę się rozpisywać, przejdę do rzeczy.

W tym roku kończę 3ci level BTEC, a konkretniej BTEC Level 3 Extended Diploma in IT. Po ukończeniu kursu chciałbym iść na studia, natomiast tutaj zaczynają się schody. Bowiem chciałbym rozpocząć studia w Polsce. Nie posiadam polskiej matury, ale wiem, że nie potrzeba mi jej - z pewnością.

Wiem, ze trzeba wykonać kilka(naście) różnych kroków, aby mój certyfikat był reflektowany przez polskie uczelnie. I tutaj zwracam się z prośbą do was, drodzy forumowicze.

Czy jest (bądź był) ktoś z was w podobnej do mnie sytuacji? Jeżeli tak, to prosiłbym o odpowiedź na następujące pytania:
- kiedy wydawany jest certyfikat BTEC?
- Co potrzebuję aby rozpocząć te przygodę z nostyfikacją dyplomów?
- krok po kroku gdze, co i jak?

Słyszałem od różnych źródeł różne wersje. Jedne mniej, drugie bardziej wiarygodne. Między innymi:
1. odbierz dyplom
2. przetłumacz, zanieś do notariusza
3. wyślij do CKE w celu uwiarygodnienia
4. złóż podanie na studia

ale tutaj pojawia się problem - nie wiem kiedy dostanę dyplom, czy zdążę?

Oraz inną wersję (kopiuj-wklej):
1. Poprosić miejsce, w którym zdawało się egzaminy (szkołę?) o pismo stwierdzające, iż egzaminy te upoważniają do podjęcia studiów w Wielkiej Brytanii.
2. To pismo wraz z oryginałami certyfikatów (GCE i GCSE jeśli się takowe posiada) należy wysłać do konsulatu RP w Londynie z prośbą o… wystawienie dokładnie takiego samego zaświadczenia, czyli że dana osoba jest uprawniona do podjęcia studiów w UK.
3. Udaj się do notariusza, który poświadczy zgodność oryginałów. Więcej informacji uzyskacie kontaktując się telefonicznie z British Council.
4. Następnie otrzymane dokumenty oraz certyfikaty wysyłasz do FCO w Londynie. Oni opatrują Twoje certyfikaty kolejnym certyfikatem (pieczęcią) zwanym Apostille.
5. W momencie, gdy Ci to zwrócą, udajesz się do tłumacza przysięgłego, który Ci teraz przetłumaczy Twoje certyfikaty i apostille z innego na polski. Ja korzystałem z tej fimy, są tani i b. szybcy, poza tym całość możesz załatwić przez Internet.
6. Udajesz się do pani w Kuratorium Oświaty i wyjmujesz z zasobnika pięknie opatrzone pieczęcią Apostille certyfikaty oraz zaświadczenie z konsulatu. Na końcu siedzisz wygodnie na fotelu i oglądasz filmik końcowy. Właśnie ukończyło się 100% gry. :)


Bardzo proszę o odpowiedź, bardzo mi na tym zależy, a internet na ten temat milczy.

Pozdrawiam,
yellow dot

Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron