Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
nataliabiel
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2014 17:54

Zakłopotana ;( do osób studiujcych bądź tych co studiowali w

Postautor: nataliabiel » 09 wrz 2014 17:55

Cześć wszystkim ;)

Mam do Was pytanie , które zapewne pojawiało się już wiele razy aczkolwiek chciałabym zaczerpnąć informacji dokładnie odnośnie mojego przypadku .

Pytania moje są odnośne studiowania na uniwersytetach w Londynie.

A więc jestem w Londynie od ponad roku mam 19 lat i chciałabym podjąć się studiów w Londynie za rok bądź rok później w zależności co mogę zrobić w tym kierunku.
w Polsce nie ukończyłam liceum , ponieważ do Anglii wyjechałam w środku 2 klasy liceum . W tym momencie w Londynie mam ukończony kurs w College ESOL ENTRY 3 i zaczęłam level 1 travel and tourism for adults z angielskim .

Po tym kursie chciałabym pójść już normalnie studiować (Dziennikarstwo) , angielski na dany moment mam dość dobry .

Moje pytanie jest takie czy powinnam zrobić eksternistycznie liceum w rok i zdać mature w PL czy raczej lepszym rozwiązaniem byłoby pójść na access course i potem zrobić egzamin IELTS??
czy może są jeszcze jakieś inne wyjścia .

Prosiłabym również o informacje na temat access course ponieważ nie zbyt orientuje się jeszcze w tym temacie (dla kogo ten kurs , ile trzeba mieć lat , czy trzeba mieć jakieś kwalifikacje wcześniejsze itd) .

Wiem, że wszystko opisane jest na stronach universytetu acz kolwiek wolałabym zaczerpnąć informacji od osób doświadczonych, które miały do czynienia z tego typu sytuacja .

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ;)

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 22 wrz 2014 15:09

nataliabiel pisze:Moje pytanie jest takie czy powinnam zrobić eksternistycznie liceum w rok i zdać mature w PL czy raczej lepszym rozwiązaniem byłoby pójść na access course i potem zrobić egzamin IELTS??


ogolnie, zeby isc na studia trzeba miec MATURE, jesli jej nie masz to musisz albo zrobic mature albo zrobic access kurs, bo egzamin koncowy 'zastepuje' mature, i na takiej wlasnie zasadzie mozesz byc przyjeta na studia, bo bedziesz miala punkty, tak jak maja puntkty ludzie na maturze. Nie ma innej drogi na studia, bo przyjmuje na podstawie punktacji, wiec jakos te punkty musisz zdobyc.

ILTES to jest cos zupelnie odzielnego, i nie ma zwiazku z matura, bo to jest tylko oszacowanie poziomu angielskiego, ale nie zastepuje matury, wiec nawet jakbys to zrobila to mature czy access i tak musisz miec. Jak bedziesz miala access to znaczy, ze juz poziom ang masz odpowiedni i raczej zaden universytet nie zapyta Cie o ILTES juz.

W konkluzji, najlepsza i najporostrza droga w twoim przypadku jest zrobienie access coursu i zadnych innych kursow nie rob, strata czasu. W miedzy czasie mozesz probowac jakis praktyk w dzienikarstwie itp, znam fajne, ale kosztowne :x wiec moze poszukaj czegos darmowego. pozdrawiam :)

Dhokahai1
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2015 11:28

Re: Zakłopotana ;( do osób studiujcych bądź tych co studiowali w

Postautor: Dhokahai1 » 21 lut 2015 11:30

Moja siostra ma w Anglii córeczkę 11 lat - i w jej szkole uczą się rytmiki. Ja na Twoim miejscu rozwinął bym kursy nauki dla dzieci w tym kierunku, tam sa bardzo popularne zajęcia z muzyką. ???


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości