Strona 1 z 1

Mój plan na wyjazd do UK - czy jest dobry?

: 25 cze 2014 14:22
autor: Pinkman
Witam!
Od przyszłego roku szkolnego będę uczęszczał do klasy maturalnej. Na maturze będę zdawał matematykę oraz fizykę na poziomie rozszerzonym. Po ukończeniu szkoły chciałbym wyjechać do UK i tam podjąć pracę za minimalną stawkę. Szlifowałbym język, zrobiłbym sobie certyfikat TOEFL lub IELTS i po roku lub dwóch chciałbym podjąć studia w UK. Już co nieco czytałem na temat studiów w UK i wiem, że są one płatne, ale można wziąć pożyczkę na czesne. Dodatkowo na własne utrzymanie podczas studiów miałbym swoje oszczędności z pracy przed studiami oraz mógłbym podjąć pracę part-time podczas studiów. Co myślicie o moim planie? Czy to wypali? Chciałbym zacząć żyć, pracować i studiować w UK, ponieważ w mojej ocenie będę tam miał większe możliwości rozwoju niż w Polsce.

: 25 cze 2014 14:24
autor: Emigrantka
Chyba ci sie cos pomylilo - certyfikat TOEFL jest dla ludzi ktorzy znaja jezyk biegle na poziomie native speaker i chca pracowac jako nauczyciele jezyka angielskiego a nie sami sie go ucza,

: 25 cze 2014 14:51
autor: Pinkman
blondynek pisze:pozyczki studenckie sa dla osob ktore przebywaja tu min. 3 lata


Czy to się zmieniło w ostatnim czasie? Bo czytałem w starszych wątkach, że każdy obywatel UE może ubiegać się o pożyczkę na czesne na studia w UK.

: 25 cze 2014 15:16
autor: MarcFloyd
blondynek pisze:pozyczki studenckie sa dla osob ktore przebywaja tu min. 3 lata


Zawsze moze wyjechac do Szkocji....


A pomijajac juz inne szczegoly, pomysl wyjazdu bezposrednio po maturze jest dobry.

: 25 cze 2014 17:44
autor: Pinkman
Na temat rekrutacji doczytam jak już będę chciał iść na studia. :) Chciałbym tylko Was zapytać czy taka droga będzie dobrym wyborem:
1. Wyjazd do UK.
2. Praca, nauka języka, wyrobienie certyfikatu językowego i odłożenie jakiejś sumy.
3. Aplikacja na studia.

: 28 cze 2014 12:46
autor: ironick
dobrze by bylo, gdybys mial tu kogos 'z zapleczem' na poczatek

: 07 paź 2014 11:32
autor: dario44
Kogoś kto mógłby Cię kierować w załatwianiu formalności administracyjnych ,urzędowych itd. Samemu będzie Ci na pewno ciężej z tym wszystkim załatwianiem.