Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
user993671
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 18 mar 2014 22:16

szkoła muzyczna

Postautor: user993671 » 23 mar 2014 18:05

Witam chce by moje dzieci dojechały do mnie tutaj do londynu problem polega na tym ze jedna chopdzi do szkoły muzycznej (skrzypce) 3 klasa druga córa szkoła fotograficzna 1 klasa zawodowa od nowego roku chciał bym by juz chodziły tutaj do szkoły czy jest cos takiego jak muzyczna i foto w Londynie jak tak to gdzie i jak sie zwrócic

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 23 mar 2014 23:36

Gdybys napisal gdzie mieszkasz to latwiej byloby znalezc szkole jak najblizej... Napisales niby jakies klasy ale nie znam sie na polskich odpowiednikach wiec kompletnie nic mi to nie mowi, w jakim sa wieku? Ja osobiscie chodzilam do szkoly muzycznej przy barbican station, tez skrzypce.

user993671
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 18 mar 2014 22:16

Postautor: user993671 » 24 mar 2014 07:13

Witam
Córcia ma w tym roku 10 lat a mieszkam w eltam ale jak mi się uda wszystko załatwić to będę szukal wtedy większego mieszkanoa gdzie właśnie bym szukal blisko szkoly

Kamilapucil
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2014 17:16

Postautor: Kamilapucil » 29 maja 2014 17:22

pytanie moze z tej lub innej beczki,
Chcialam zawsze uczyc sie grac na skrzypcach ale jakos tak wyszlo, ze nie zaczelam nigdy:(

czy moglabym jeszcze w tym wieku nauczyc sie ladnie grac na skrzypcach czy to jest tak, ze tylko bedac dzieckiem mozna sie nauczyc- gdzies taka opinie kiedys slyszalam. Co jest najtrudniejsze w grze na skrzypachach czego tak niby trudno sie nauczyc- mam 26 juz teraz lat.
Dziekuje z gory za odpowiedz :)

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 29 maja 2014 17:45

Rzeczywiscie niektorzy tak mowia, ze lepiej zaczac jako dziecko glownie z tego powodu, ze dzieci maja wiecej czasu a jednak prawie kazdy instrument muzyczny a szczegolnie skrzypce pochlaniaja duzo czasu by grac naprawde ladnie.
Co jest najtrudniejsze w skrzypcach? Chyba to, ze trzeba miec dobry sluch muzyczny bo jednak jak grasz na intrumencie klawiszowym poprostu wciskasz klawisz I dzwiek jest a przy skrzypcach nie ma progow, wiec musisz slyszec sama plywajac smyczkiem po strunach I wiedziec kiedy jest czysto tj poprawnie.

Kolejna trudnosc dla poczatkujacych to wycwiczenie palcow. Jak sie domyslasz grasz prawa reka a lewa reka naciskasz struny. Nie jest to latwe wbrew pozorom. Chcesz zobaczyc czy dalabys rade to wez cos do reki wygladajace jak skrzypce I ustaw lewa reke w taki sposob jak widzisz jak ludzie grajacy na skrzypcach maja I sprobuj kolejna palcami naciskac na miejsca w ktorych sa struny. Najtrudniej jest grac tym najmniejszym palcem I trzeba w nim miec troche sily by utrzymac strune wcisnieta. Jesli masz te gietkosc w palcach I umiesz nimi trzasc a jednoczesnie jezdzic smyczkiem druga reka to jestes half way :D

A poza tym to trzeba duzo cwiczyc, wiec trzeba miec na to czas. Ale skrzypce to piekny instrument, wiec jesli naprawde chcesz grac to zacznij, jak juz zaczniesz grac pierwsze piosenki I bedziesz umiala grac z nut to nabierzesz wiecej motywacji bo to naprawde wciaga ;)

Kamilapucil
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2014 17:16

Postautor: Kamilapucil » 29 maja 2014 18:04

sprobowalam z tymi palcami :P rzeczywiscie nie jest to latwe ale chyba dalabym rade jakbym tak naprawde sie przylozyla I cwiczyla raczej szybko sie ucze :) tylko bym musiala zaczac od podstaw bo w prawdzie pamietam z podstawowki cos z czytania nut tj tony pol tony, ale nie wiem co za roznica, wiec z tym tez troszke ciezko bedzie, ale dziekuje ci serdecznie za dodanie mi otuchy :P I za informacje oczywiscie :D

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 29 maja 2014 18:15

z nutami nie powinnas miec problemow bo sa do nauczenia :)
dzieciom zajmuje baaardzo dlugo uczenie sie nut bo nie maja takiego pojecia ogolnego co do czego stad sa te metody suzuki czyli nauka samej gry, a nut sie ucza dopiero w starszym wieku, choc nie wyobrazam sobie jak mozna grac na skrzypcach bez nut, zajmuje to baaardzo dlugo stad tego co Ty sie nauczysz w dwa miesiace dzieci sie ucza ponad pol roku. Jak piszesz, ze jestes dosc zdolna to na pewno szybko sie nauczysz :D

Kamilapucil
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2014 17:16

Postautor: Kamilapucil » 29 maja 2014 18:34

dzieki wielkie :D
jak cos to bede jeszcze sie odzywac ;) poszukam sobie jakiegos nauczyciela choc wiem, ze to drogo kosztuje srednio chyba £30 za lekcje tak gdzies widzialam, chyba, ze znasz kogos kto uczy albo sama udzielasz lekcji? :)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 29 maja 2014 23:09

Potwierdzam, jako dziecko nuty ciężko było pojąć, ale w wieku starszym bez problemu się nauczyłem i jak widzę nuty, to mogę coś zanucić

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 29 maja 2014 23:49

Kamilapucil pisze: tylko bym musiala zaczac od podstaw bo w prawdzie pamietam z podstawowki cos z czytania nut tj tony pol tony, ale nie wiem co za roznica, wiec z tym tez troszke ciezko bedzie, ale dziekuje ci serdecznie za dodanie mi otuchy :P I za informacje oczywiscie :D


no rzeczywiscie troche moze sporo tego, ale te pol tony I tony maja na celu powiedziec ci jak szybko dajesz smyczkiem mowiac w skrocie. Jak widzisz pol ton czy ton to wiesz jak masz liczyc takt czy na 1,2,3,4 I jezdzisz za kazdym razem w gore I w dol czy takt liczysz na 1,2 i 3,4 jezdzac smyczkiem do np gory na 1,2 a potem w dol na 3,4. Nie jest to trudne szczegolnie jak sie gra to latwiej zapamietac niz ci teorie pisze.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 29 maja 2014 23:53

usercostam pisze:Potwierdzam, jako dziecko nuty ciężko było pojąć, ale w wieku starszym bez problemu się nauczyłem i jak widzę nuty, to mogę coś zanucić


ja to bedac bobem wcale nut nie rozumialam, czesto rodzice traca duzo pieniedzy placac za lekcje 6 letniemu bobasowi, taki to nic sie nie nauczy. Lepiej poczekac I w starszym wieku wysle szybciej sie nauczy bo bedzie rozumial co sie uczy a taki bobas to tylko sie kreci w kolko:)

piterbb
Gastarbeiter
Posty: 67
Rejestracja: 11 kwie 2014 10:50

Postautor: piterbb » 16 cze 2014 05:29

Też będę chciał zapisać dziecko do szkoły muzycznej. Tylko raczej na fortepian. Polecicie coś w Londynie?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 10 lip 2014 11:18

piterbb pisze:Też będę chciał zapisać dziecko do szkoły muzycznej. Tylko raczej na fortepian. Polecicie coś w Londynie?


http://www.londonpianolessons.co.uk/home


tutaj ucza tez dzieci, choc dobrych szkol jest duzo, wiec jesli ta nie jest blisko to pewnie cos blizej tez bedzie.

Fortepian to dobry wybor dla dziecka. W muzyce najwazniejszy jest sluch. Jak na fortepianie bedzie gral nuty to na kazdym innym intrumencie bedzie latwiej sie nauczyc bo bedzie wiedzial jaki dzwiek ma byc by bylo poprawnie.
Ja uczac sie gry na skrzypcach kazdy dzwiek musialam najpierw zagrac na fortepianie by wiedziec jaki ma on byc, tak wiec fortepian to dobre wprowadzenie ogolnie do swiata muzyki, nawet jesli potem bedzie chcial grac na czyms innym.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości