Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Idol
Gastarbeiter
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2009 12:55

Postautor: Idol » 26 lut 2014 16:08

spróbuj sie wiecej dowiedziec w LSJ firmie ze szczecina, na poczatku 2000 lat wysylali do anglii (glownie do londynu) przyszlych studentow, obowiazywaly jeszcze wtedy wizy studenckie, mozna bylo pracowac na pol etatu.

pauleen
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2014 09:09

Postautor: pauleen » 26 lut 2014 19:14

emigrantka pisze:Jedna literka a zmienila zupelnie znaczenie slowa.

jak pisalam - tu do szkoly nie muszisz chodzic po skonczeniu 16 lat co znaczy ze szkoly nikt Ci nie zapewni.

Nie majac tutejszych GCSE nie dostaniesz sie do College.

Jedyna opcja to kurs jezykowy/jakies kursy zawodowe ze wsparciem jezykowym.


jedna literka ale kazdy wie o co chodzi ludzie prosze was
tak mam skonczone 16 lat i wiem ze szkola nie jest obowiazkowa ale i tak chce sie krztalcic

BrejkerBrejker
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2013 09:56

Postautor: BrejkerBrejker » 26 lut 2014 19:24

pauleen pisze:
jedna literka ale kazdy wie o co chodzi ludzie prosze was
tak mam skonczone 16 lat i wiem ze szkola nie jest obowiazkowa ale i tak chce sie krztalcic


To bardzo dobrze, ze chcesz sie ksztalcic bo braki widac.

Tak jak sama widzisz. Tu literka , tam literka , a robi roznice. Tak w Twoim angielskim jak i polskim.

pauleen
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2014 09:09

Postautor: pauleen » 26 lut 2014 19:54

BrejkerBrejker pisze:
pauleen pisze:
jedna literka ale kazdy wie o co chodzi ludzie prosze was
tak mam skonczone 16 lat i wiem ze szkola nie jest obowiazkowa ale i tak chce sie krztalcic


To bardzo dobrze, ze chcesz sie ksztalcic bo braki widac.

Tak jak sama widzisz. Tu literka , tam literka , a robi roznice. Tak w Twoim angielskim jak i polskim.


jezu 2 bledy... ty pewnie na budowie robisz wiec sie nie odzywaj

pauleen
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2014 09:09

Postautor: pauleen » 26 lut 2014 19:56

BrejkerBrejker pisze:
pauleen pisze:
jedna literka ale kazdy wie o co chodzi ludzie prosze was
tak mam skonczone 16 lat i wiem ze szkola nie jest obowiazkowa ale i tak chce sie krztalcic


To bardzo dobrze, ze chcesz sie ksztalcic bo braki widac.

Tak jak sama widzisz. Tu literka , tam literka , a robi roznice. Tak w Twoim angielskim jak i polskim.


jezu 2 bledy... ty pewnie na budowie robisz wiec sie nie odzywaj
jestescie wszyscy tak spierdoleni ze na prawde... nie boj sie, pomdle sie za twa oblakana dusze.

pauleen
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2014 09:09

Postautor: pauleen » 26 lut 2014 19:57

pauleen pisze:
BrejkerBrejker pisze:
pauleen pisze:
jedna literka ale kazdy wie o co chodzi ludzie prosze was
tak mam skonczone 16 lat i wiem ze szkola nie jest obowiazkowa ale i tak chce sie krztalcic


To bardzo dobrze, ze chcesz sie ksztalcic bo braki widac.

Tak jak sama widzisz. Tu literka , tam literka , a robi roznice. Tak w Twoim angielskim jak i polskim.


jezu 2 bledy... ty pewnie na budowie robisz wiec sie nie odzywaj


a i jeszcze, z angielskiego i polskiego zawsze mi lepiej szlo
5 i 4 ale niewazne... nie bede sie tlumaczyc

BrejkerBrejker
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2013 09:56

Postautor: BrejkerBrejker » 26 lut 2014 20:31

Rozbawilas mnie, dziecko :lol: :lol: :lol:

Zycze owocnej edukacji :wink:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 lut 2014 21:36

pauleen pisze:tak mam skonczone 16 lat i wiem ze szkola nie jest obowiazkowa ale i tak chce sie krztalcic


Pomijajac sz/rz - to ze chcesz nie znaczy ze mozesz i nikt tego nie pisze zlosliwie.

To ze nie jest edukacja obowiazkowa cos znaczy - nikt nie musi Ci zapewnic miejsca w jakiejkolwiek szkole i tu jest problem.

Nie masz tutejszych GCSE - szkola srednia odpada. Nie ma zmiluj.

Wieczorowy jakis moze kurs lub na upartego jakis zawodowy ale i tak od jezyka bedziesz musiala zaczac.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 27 lut 2014 10:58

Przecież może zrobić sobie GCSE najpierw... :roll:

Co do szkoły średniej i dalej studiów - jeśli zamierza zostać naukowcem i potem pracować na marnym etacie to jest opcja.

Jeżeli jednak chce zarabiać pieniądze, to ja bym proponował od razu iść na kursy zawodowe.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 27 lut 2014 11:03

Oczywiscie ze moze sobie zrobic GCSE najpierw, nie tylko moze ale MUSI - jezeli mysli o College. A to zajmnie czas i wtedy w wieku kiedy w koncu zrobi te GCSE tylko szkoly dla doroslych a nie to o czym mysli.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 27 lut 2014 12:32

emigrantka pisze:Oczywiscie ze moze sobie zrobic GCSE najpierw, nie tylko moze ale MUSI - jezeli mysli o College. A to zajmnie czas i wtedy w wieku kiedy w koncu zrobi te GCSE tylko szkoly dla doroslych a nie to o czym mysli.


Przecież będzie dorosła, to chyba logiczne, że szkoła dla dorosłych. Czy to jakaś ujma? Bo według mnie to nawet lepiej - bo nauczyciel nie będzie się musiał cackać jak z dzieckiem.

Pozatym zrobienie GCSE zajmnie mniej więcej tyle samo czasu co Twoja głupia porada z maturą w Polsce.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 23 gości