Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
marcinwelder
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2012 15:54

Edukacja po ukonczeniu 11 klasy

Postautor: marcinwelder » 18 sty 2014 13:48

Witam. Moja córka kończy w tym roku 11 klasę czyli ostatnią. Chciałbym sie poradzić Was bo sam nie mam wiedzy na temat edukacji w Anglii. Konkretnie chodzi mi o to jakie są opcje, gdzie może zaaplikować. Jesteśmy tu pierwszy rok i nie mamy jeszcze rozeznania. Wiem że można zaaplikować do jakiegoś collegu, tylko do jakiego, tzn jakiego rodzaju? Co uzyskuje się po ukończeniu collegu, czy to są kursy zawodowe czy uzyskuje się jakiś poziom wykształcenia i można np później naukę dalej kontynuować? Odwiedziłem np stronę West Thames College i cos takiego pasowałoby ze względu na lokalizację ale czy po ukończeniu któregoś z kursów w tej szkole mamy konkretny zawód i można iść później nap dalej na studia? Czy nauka w takiej szkole ma statut zwykłej szkoły, należą się przy tym benefity na dzieci powyżej 16 roku życia? Proszę o radę osób którzy mają wiedzę na ten temat lub ich nastoletnie dzieci są na podobnym etapie edukacji. Jeśliby znalazł się ktoś z zachodniego Londynu i ma tez wiedzę na temat konkretnych szkół również będę wdzięczny.

wilku5
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2014 17:26

Postautor: wilku5 » 12 lut 2014 17:53

Przede wszystkim napisz co corka chcialby robic. Jakie kierunki ja interesuja? Interesuja ja studia? No i jakie oceny bedzie miec. Na tym etapie powinna juz mniej wiecej wiedziec w jakie oceny bedzie celowac przy egzaminach GCSE.

Generalnie jest college z kursami na roznych poziomach. Kursy zawodowe Level 3 trwaja dwa lata. Np BTEC Extended Diploma. Nie ma egzaminow ale za to jest intensywny coursework i przedmioty zwiazane wylacznie z danym kierunkiem. Sa tez kursy zawodowe na nizszym poziomie jak Level 2 i 1. Zwykle jednoroczne. Sa to odpiedniki ZSZ. Po nich tez mozna przechodzic na wyzszy poziom.

Oprocz tego jest jeszcze Sixth Form co jest odpowiednikiem polskiego LO gdzie uczy sie cztery wybrane przedmioty (A Levels) oraz sa egzaminy. Sixth Form tez trwa dwa lata. Ale z tego co widze to West Thames College ma bardzo uboga oferte A Levels, tylko kilka przedmiotow scislych.

Po ukonczeniu kursu Level 3 czy po Sixth Form mozna isc na studia. Plus po kursie zawodowym BTEC jest jeszcze zawód

Jezeli dziecko uczy po 16 roku zycia do dalej bedziecie otrzymywac Child Benefit. Przy niskich dochodach mozna starac sie o zapomoge od szkoly na niezbedne rzeczy takie jak transport, podreczniki itd.

Pozdrawiam

AnnLazik
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2020 11:08

Re: Edukacja po ukonczeniu 11 klasy

Postautor: AnnLazik » 08 maja 2020 13:43

Jeżeli musi zastanowić sę nad nauką pewnych przedmiotów lub dziedzinach polecam nauczycieli z serwisu https://buki.org.pl/korepetycje/matematyka/

dorcassmith
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2020 07:17

Re: Edukacja po ukonczeniu 11 klasy

Postautor: dorcassmith » 28 lip 2020 07:20

It is important to seek religion essay writing services and theology & religion research paper services since students find help when they visit Religion Assignment Writing Services.
https://researchpapers247.com/religion-assignment-writing-services/

yajei3822
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2022 19:44

Re: Edukacja po ukonczeniu 11 klasy

Postautor: yajei3822 » 22 lis 2022 19:46

Meditation can assist reduce stomach fat sooner or later. However, it would help in case you supplement it with right weight-reduction plan and workout. Losing weight or belly fat is how many energy you take in and how many you burn out. See more here https://www.wellnessbysolace.com/

takemycoursesforme
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2024 14:59

Pay Someone To Do My Online Classes

Postautor: takemycoursesforme » 16 lut 2024 15:07

We believe that no matter what, one must never stop the pursuit of education. If you are having some trouble and want to Pay Someone To Do My Online Classes, such as inability to manage time, then the best option for you is to take help from do my online courses for me services.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości