Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Maorys
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2013 14:21

Studia - czy jest sens?

Postautor: Maorys » 31 mar 2013 14:26

Witam. Szukałem odpowiedniego tematu ale nie znalazłem konkretnych informacji. Czy jest jeszcze sens studiowania w UK czy raczej zostać w PL? Chodzi głównie Budownictwo. Dość dlugo czytam londynka i wiem że nastawienie Anglikow do Polakow jest nie najlepsze. Jak jest na prawde? Studia w Anglii słuzyłyby mi głównie jako "most" do Nowej Zelandii, gdzie wiec lepiej byłoby studiować? Jeżeli nie Anglia to może Irlandia? Proszę o odpowiedź ! :)

Fenster
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2013 09:07

Postautor: Fenster » 03 kwie 2013 09:18

Oczywiście , że warto studiować w UK i nie masz nawet nad czym się zastanawiać. w Polsce nie masz szans na znalezienie dobrej pracy.

Maorys
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2013 14:21

Postautor: Maorys » 04 kwie 2013 19:17

Może ktoś z Was studiuję w UK, jakie jest nastawienie do Polaków na uczelniach? Nie ukrywam, że zaraz obok opłat za studia nastawienie do nas jest moim najwiekszym zmartwieniem.
I moze jeszcze jedno, konkretniejsze pytanie. Jak ma sie praca w czasie studiow do renty po zmarlym czlonku rodziny? Wg polskiego prawa osoba pobierajaca taka rente moze zarabiac do polowy sredniej krajowej czyli ok. 3500/2 = 1750zl co w przeliczeniu na funty daje nam na oko 350 funtow.. Troche malo. Jakies pomysly co do pracy na studiach w UK z jednoczesna renta po zm czlonku rodziny?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: Studia - czy jest sens?

Postautor: aina24 » 05 kwie 2013 14:39

Maorys pisze:Witam. Szukałem odpowiedniego tematu ale nie znalazłem konkretnych informacji. Czy jest jeszcze sens studiowania w UK czy raczej zostać w PL? Chodzi głównie Budownictwo. Dość dlugo czytam londynka i wiem że nastawienie Anglikow do Polakow jest nie najlepsze. Jak jest na prawde? Studia w Anglii słuzyłyby mi głównie jako "most" do Nowej Zelandii, gdzie wiec lepiej byłoby studiować? Jeżeli nie Anglia to może Irlandia? Proszę o odpowiedź ! :)


:shock:
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2013 15:00 przez aina24, łącznie zmieniany 1 raz.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 05 kwie 2013 14:49

To jakie ludzie maja do CIebie nastawienie zawsze zalezy od tego jakie Ty masz wobec siebie nastawienie. Uwierz, ze jesli Ty sie szanujesz to I inni Cie beds szanowac czy to w pl czy to w anglli jeszcze w Anglii predzej bo o Polsce nie umiem sie wypowiedziec bo tam nigdy nie pracowalam. Tak wiec jesli sam sie uwazasz za porzadnego, uczciwego czlowieka tak I inni bead Cie odbierac;) a to, ze takie mysli Ci ogolnie po glowce chodza to swiadczy o tym, ze moze warto pomyslec o samoocenie itp bo czy warto to tak w zyciu martwic sie co ktos o Tobie mysli? Rob co masz robic a innych zostaw samych sobie z tym mysleniem, mysl co dla Ciebie wazne I co chcesz miec itd to najwazniejsze :wink:

Maorys
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2013 14:21

Postautor: Maorys » 06 kwie 2013 15:12

Jeżeli wszyscy będą nastawieni do mnie tak jak ja obecnie do innych to będzie fajnie bo jestem wiecznym optymistą i patrze w przyszlosc.:)

1.Jak by mógł ktoś kto się zna na rzeczy odpowiedzieć, tutaj zacytuje poprzedni post : "Jak ma sie praca w czasie studiow do renty po zmarlym czlonku rodziny? Wg polskiego prawa osoba pobierajaca taka rente moze zarabiac do polowy sredniej krajowej czyli ok. 3500/2 = 1750zl co w przeliczeniu na funty daje nam na oko 350 funtow.. Troche malo. Jakies pomysly co do pracy na studiach w UK z jednoczesna renta po zm czlonku rodziny?"
i jeszcze jedno takie mi na mysl przyszło. Jakby nie patrzec na studiach w UK nie potrzebny byłby nam język polski.
2. Czy w takim razie wynik z matury z jezyka polskiego jest brany pod uwagę ?:)

kornela99
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2013 21:47

Postautor: kornela99 » 17 kwie 2013 22:41

Jesli bedziesz studiowal i pracowal w UK to oczywiscie ze mozesz miec wieksze zarobki bo prawo tu jest inne niz w Polsce. Twoje dochody w UK nie maja nic wspolnego z Polska, gdyz to polskie panstwo wyplaca Tobie ta rente a nie angielskie. Wiec nie liczy sie tego razem tu.
Oczywiscie jest warto studiowac w UK, poniewaz poziom Universytetow jest wysoki i obiekty sa dobrze wyposazone a ludzie mili i zyczliwi. I dyplom ktory uzyskasz tu po ukonczeniue wybranego kierunku studiow, bedzie akceptowany na calym swiecie.

AnkaPPL
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2013 13:09

Postautor: AnkaPPL » 20 kwie 2013 18:48

Na pewno warto studiowac w UK. Zwłaszcza, jeżeli masz plan wyjechać do Nowej Zelandii. Będziesz studiował w języku angielskim, a to już bardzo dużo! Oswoisz się ze wszystkim w tym języku, więc będzie Ci łatwiej o pracę, a Twoje kwalifikacje będą inaczej oceniane - lepiej! Studia w UK w porównaniu do studiów w Polsce są naprawdę przyjemnym doświadczeniem i nie wydaje mi się, aby ktoś Cię dyskryminował, bo jesteś Polakiem. Studentów z całego świata tutaj nie brakuje. Studia odbywają się na zasadzie współpracy z profesorami, dociekania, zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi. Profesorowie szanują studentów i nie mają mentalności podobnej do niektórych wykładowców w Polsce, którzy "robią łaskę". Naprawdę polecam studiowanie tutaj. Nie pożałujesz. A i pracować możesz ile chcesz! Możesz też starać się o pożyczkę na studia. Tutaj możesz sobie jeszcze poczytać o różnych opcjach: https://www.sharehoods.com/pl/finansowa ... -s191.html

Maorys
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2013 14:21

Postautor: Maorys » 21 kwie 2013 22:34

To mnie pocieszyliscie z tą pracą. Bo wiadomo renta idzie na wydatki bierzace i jakby jej zabraklo to pogorszyloby to i tak nieciekawa sytuacje. Dzięki za zainteresowanie i linki! ;)

MilaMina
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2013 17:41

Postautor: MilaMina » 22 kwie 2013 17:15

Ja nie wiem jakie są studia w PL tak bardzo, bo nie studiowałam tam, ale mogę dać moje zdanie.
W UK ludzie do mnie zawsze byli mili i studiując tutaj miałam same pozytywne doświadczenia z ludźmi, są mili, i przyjaźni, ale nie oczekuj wylewności ;p.
Ale z drugiej strony nie wiem jak jest jeżeli chodzi o twój kierunek studiów, o samą treść tych studiów. 9000 funtów za jakieś takie studia to nie jest warto płacić.
Ja studiowałam tutaj przez parę miesięcy w London Metropolitan University (teraz jestem na lepszej uczelni) i naprawdę nie polecam pod względem akademickim.
W Polsce są dobre politechniki, poziom jest też w miarę wysoki, a tutaj na niektórych uczelniach jest wysoki, a na niektórch to jakbyś maturę po raz drugi robił, dziecinada. Studia są studiami i jak tutaj się pojawisz jako wykształcony inżynier to pewnie będziesz mieć lepszy status niż osoba bez studiów.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 26 kwie 2013 21:43

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, najlepszą uczelnią został uznany Uniwersytet Harvarda. Polskie uczelnie niestety znowu słabo. Najwyżej sklasyfikowane polskie szkoły, Uniwersytet Warszawski i Jagielloński, znalazły się w przedziale pomiędzy 301. a 400. miejscem - na liście nie ma informacji o dokładnym miejscu, bo w takich przedziałach nie są podawane.

Oto 10 najlepszych uczelni na świecie:

Uniwersytet Harvarda
Uniwersytet Stanford
Massachusetts Institute of Technology (MIT)
Berkeley
Uniwersytet Cambridge
Kalifornijski Instytut Technologiczny
Uniwersytet Princeton
Uniwersytet Columbia
Uniwersytet w Chicago
Oxford
Pełną listę znajdziecie na oficjalnej stronie:

http://www.shanghairanking.com/ARWU2012.html

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Postautor: marcinek33 » 14 maja 2013 08:28

Prawda jest taka że obecnie co druga osoba może poszczycić się tytułem lic. bądź mgr. Więc ich zapotrzebowanie na rynku nie jest takie jak kiedyś było. Obecnie dużo pracy jest w branży internetowej. Czy nie lepiej więc poświęcić kilka miesięcy na naukę jakiegoś języka programowania. Tutaj są dobre kursy video http://strefakursow.pl/kursy/programowanie.html
Myślę że to dobra alternatywa.

bartektsw
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2014 20:42

Postautor: bartektsw » 05 lut 2014 20:43

Sens studiowania zależy tylko od kierunku. Tutaj jest napisane, na jakie zarobki można liczyć po skończeniu poszczególnych uczelni:http://sens-studiowania.blogspot.com/2014/02/jaki-jest-sens-studiowania.html

gotki
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2014 11:21

Postautor: gotki » 04 cze 2014 11:25

Pewnie że warto studiować w UK, kwestia czy się dostaniesz? Z tego co słyszałem, nie jest łatwo, więc na początek pozbieraj niezbędne info i przeanalizuj czy to ma sens. Ja wróciłem, żeby zrobić studia w PL, bo niestety, nie miałem szans dostać się tutaj na mój wymarzony kierunek, a plany mam ściśle określone. :) Zdecydowałem się na kryminalistykę na WSB (http://www.wsb.pl/gdansk/kandydaci/studia-i-stopnia) i szczerze mówiąc mało się przejmuje tym co mówią inni, nic nie poradzę na to, że to mnie akurat interesuje. W UK nie miałbym chyba szansy się dostać na taki lub podobny kierunek.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości