Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Szkola dla szesciolatki

Postautor: bombastik » 25 lut 2013 20:48

Wiutajcie.
Moja sytuacja wyglada mniej wiecej tak, mieszkam sobie tutaj od pol roku, mam legalna prace, wszystko zgodnie z prawem i tak dalej.
Moja zona i corka mieszkaja w Polsce, wspolnie planujemy zamieszkac razem gdzies od sierpnia. I teraz pojawil sie problem ze szkola dla corki, obecnie mieszkam na Greenford, w wynajmowanym pokoju, oczywiscie po przyjezdzie reszty rodzinki musimy znalezc cos swojego, ale czy to bedzie Greenford, Nordholt czy Ealing, nie jestem w stanie teraz odpowiedziec. I tu jest pies pogrzebany, bo dziecko do szkoly powinienem zapisac juz praktycznie teraz, ale przeciez nie bede latal po calej okolicy i zapisywal dzieciaka do kazdej mozliwej szkoly zeby byla jak najblizej miejsca zamieszkania.
Czy jest jakas awaryjna mozliwosc zapisania dziecka do szkoly jesli juz tu bedzie, bedzie wiadomo gdzie bedziemy mieszkac?

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: Szkola dla szesciolatki

Postautor: goraluk » 12 mar 2013 12:03

bombastik pisze:Wiutajcie.
Moja sytuacja wyglada mniej wiecej tak, mieszkam sobie tutaj od pol roku, mam legalna prace, wszystko zgodnie z prawem i tak dalej.
Moja zona i corka mieszkaja w Polsce, wspolnie planujemy zamieszkac razem gdzies od sierpnia. I teraz pojawil sie problem ze szkola dla corki, obecnie mieszkam na Greenford, w wynajmowanym pokoju, oczywiscie po przyjezdzie reszty rodzinki musimy znalezc cos swojego, ale czy to bedzie Greenford, Nordholt czy Ealing, nie jestem w stanie teraz odpowiedziec. I tu jest pies pogrzebany, bo dziecko do szkoly powinienem zapisac juz praktycznie teraz, ale przeciez nie bede latal po calej okolicy i zapisywal dzieciaka do kazdej mozliwej szkoly zeby byla jak najblizej miejsca zamieszkania.
Czy jest jakas awaryjna mozliwosc zapisania dziecka do szkoly jesli juz tu bedzie, bedzie wiadomo gdzie bedziemy mieszkac?


Możesz zapisać do 2 lub 3.
Poszukaj sobie dobrą szkołę i tam szukaj lokum. Szkoła to podstawa. Kiepska szkoła może więcej zaszkodzić niż pozorne oszczędności na tańszym lokum.
Znajdź odpowiednią szkołę i tam szukaj mieszkania do wynajęcia, zorientuj się w Housing Benefit czy dostaniesz i ile, zrób dokładne rozeznanie w okolicy.
Zaglądnij do szkolnych raportów ofsted, co prawda niektóre mogą być dość leciwe ale zawsze da ci to jakiś obraz. Wiadomo, że im więcej dzieci w szkole tym gorzej bo w "molochu" można się "zgubić".
Ilość dzieci uprawnionych do darmowych posiłków, da ci obraz lokalnej społeczności i ewentualnych problemów mieszkaniowych jak i szkolnych.
W Ofsted masz zawarte oceny szkoły pod kątem bezpieczeństwa, opieki oraz w czym szkoła ma problemy. Masz tą przewagę nad innymi (mam na myśli osoby które kupiły domy lub mają od couniclu), że możesz zamieszkać praktycznie gdziekolwiek. Wybierz więc tak by wasze dziecko miało dobrą szkołę.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 12 mar 2013 13:26

Dokladnie jak wyzej - najpierw znajdz DOBRA szkole i wtedy w okilicy tej szkoly szukaj mieszkania.

Wez tez pod uwage ze dobre szkoly czesto moga miec "listy oczekujacych" itd itp.

Moze poszukaj szkoly katolickiej i dowiedz sie co trzeba zeby dziecko zapisac itd.

Zzkola jest bardzo wazna, szkola najpierw - mieszkania wtedy szukaj


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości

cron