Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
anderka143
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 19 wrz 2012 20:06

Nauka j.angielskiego

Postautor: anderka143 » 10 paź 2012 21:49

Witam ! Mam pytanie a zarazem nadzieję, że Mi pomożecie :) A więc od niedawna mieszkam w Londynie i mam problemy z znalezieniem dobrej pracy ponieważ nie znam j.angielskiego. A więc czy znacie jakieś szkoły językowe za darmo (bo słyszałam, że takie istnieją) , które prowadzą takie lekcje ??? Mieszkam w Surrey dokładnie w Tolworth, więc zależało Mi by na szkole, która mieści się gdzieś nie daleko :) Serdecznie dziękuję za pomoc ! :)

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 19 paź 2012 17:46

Za darmo... `mało prawdopodobne.
Ja ci poradzę szkołę callan'a. Poszukaj na necie. Nie jest darmowa, ale daje tak zwanego kopa. Po kilku tygodniach zajęć zaczniesz porozumiewać się po angielsku. Po prostu jest to chyba najlepsza metoda na opanowanie języka w stopniu komunikatywnym w tak krótkim czasie.
Darmowy jest ESOL który ma 5 poziomów (5 lat) jeśli jesteś na zasiłku dla bezrobotnych JSA. ESOL to podstawowy kurs języka dla osób nie posługujących się językiem angielskim. Po 5 latach zdaje się egzamin uznawany na całym świecie.
Tak czy owak, jak naprawdę zależy ci by dość szybko zacząć cokolwiek mówić, pytać, odpowiadać i pisać - to Callan. Zobaczysz, że działa i po 6-9 tygodniach przestaniesz mieć jakiekolwiek problemy by się swobodnie odezwać po angielsku.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 19 paź 2012 17:58

Jak ja nie lubię kiedy ktoś kto nie ma pojęcia o temacie wprowadza innych w błąd.

1. pierwsze (chyba 2) poziomy ESOL są za darmo dla wszystkich. Nauka wcale nie musi trwać 5 lat- jeśli czujesz, że Ci wystarczy to kończysz naukę kiedy chcesz. Przystąpienie do egzaminów nie jest obowiązkiem. Informacji o kursach szukaj w lokalnym councilu lub collegach.

2. Płatne kursy są darmowe lub kosztują grosze dla osób, które pobierają zasiłki zależne od dochodów (jak housing benefit, working tax credit), nie tylko JSA (income based oczywiście, bo są 2 rodzaje).

Metoda callana jest trochę jak alkohol - nie wszystkim służy. Każdy uczy się inaczej i na każdego działają inne metody, więc nie wiem jak można wyliczyć, że po 6-9 tygodniach mówi się płynnie po angielsku.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 19 paź 2012 18:50

NoToCo pisze:Jak ja nie lubię kiedy ktoś kto nie ma pojęcia o temacie wprowadza innych w błąd.

Więc proszę nie rób sam tego!

1. pierwsze (chyba 2) poziomy ESOL są za darmo dla wszystkich. Nauka wcale nie musi trwać 5 lat- jeśli czujesz, że Ci wystarczy to kończysz naukę kiedy chcesz. Przystąpienie do egzaminów nie jest obowiązkiem. Informacji o kursach szukaj w lokalnym councilu lub collegach.


Nie, nie jest za darmo. Była kiedyś. Teraz już nie.
Uczy się po to by się nauczyć, nie rozumiem podejścia na zasadzie: to mi wystarczy ... znaczy co? że będziesz umieć się podpisać i powiedzieć kilka zdań? Jak już się podejmujesz coś zrobić zrób to porządnie i do końca a nie prowizorkę (widać co niektórzy w prowizorkach utknęli na dobre...)

2. Płatne kursy są darmowe lub kosztują grosze dla osób, które pobierają zasiłki zależne od dochodów (jak housing benefit, working tax credit), nie tylko JSA (income based oczywiście, bo są 2 rodzaje).


Nie, nie są, jedynie JSA uprawnia do darmowych kursów, nie rób ludziom wody w głowach kolego. Najpierw sprawdź a portem komuś wmawiaj, że pisze nieprawdę.
Metoda callana jest trochę jak alkohol - nie wszystkim służy. Każdy uczy się inaczej i na każdego działają inne metody, więc nie wiem jak można wyliczyć, że po 6-9 tygodniach mówi się płynnie po angielsku.


Metoda Callana to nie alkohol (znów za dużo przyzwyczajeń z Polski?) to nauka angielskiego polegająca na powtarzaniu. Dając najwięcej wyników pozytywnych dla osób które nigdy nie mówiły po angielsku lub mówią bądź słabo, owszem, dalsze kształcenie Callanem będzie dość trudne, bo powolne, jednak zdecydowanie daje dobry start.
Kolego, nie wmawiaj czegoś co nie zostało napisane, to też widzę nawyki polskie... wsadzać komuś coś do ust a potem na to odpowiadać.
Nie napisałem, że płynnie, tylko napisałem, że da to komfort porozumiewania się po angielsku, komunikacji, odpowiedniego zadania pytania lub odpowiedzi na pytanie. Naum się może zanim zaczniesz pouczać, czytać i rozumieć co sczytasz, być może powinieneś szkoły jednak kończyć a nie przerywać "bo ci wystarczy" jak widać raczej tobie nie wystarcza.
Mam nadzieje, że więcej nie będziesz polecać "przerywania" nauki bo wystarczy.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 20 paź 2012 11:41

Mam przed sobą akurat teraz prospectus RACC (Richmond Adult Community College) i w roku 2012-2013 DARMOWE są kursy:
-Functional ESOL L2
-Functional ESOL Prep for L1
-Functinal ESOL prep for L1 Intensive
-ESOL literacy beginners
-ESOL literacy beginners 2
-ESOL literacy entry 1 - intensive
-ESOL literacy entry 1
-ESOL literacy entry 2 intensive
-ESOL literacy entry 2
-ESOL literacy entry 3 intensive
-ESOL literacy entry 3
Podobne kursy można znaleźć w innych collegach w całym kraju, również za darmo.

Kursy płatne dostępne są za darmo lub za symboliczną cenę (concessionary fee) dla osób pobierających tzw. means-tested benefits (czyli jak pisałam wcześniej np. housing benefit czy working tax credit ).

Nie polecam nikomu przerywania nauki, a wręcz przeciwnie - zachęcam do jej rozpoczęcia. Po co ludzi zniechęcać tekstami, że nauka trwa 5 lat skoro to nie prawda, nie ma obowiązku ukończenia określonej liczby klas.

Callan nie wszystkim pasuje, masa ludzi (w tym ja) uczy się wzrokowo i zapamiętuje nie tyle przez powtarzanie, co przepisywanie i czytanie.

Co do mojego kończenia szkół wypowiadać się nie będę, bo jestem skromna i nie wypada się chwalić.

BTW, dla mnie swobodne mówienie po angielsku to to samo co płynne mówienie po angielsku.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 20 paź 2012 14:56

Po raz kolejny, ESOL jest darmowy dla JSA albo osób na podobnym zasiłku, czyli np., dopłata do wypłaty dla niepełnosprawnego.
Working Tax Credit czy HB nie uprawnia do darmowego kursu - ludzie zadzwońcie i się przekonajcie!
ESOL ma 5 poziomów:
Entry 1
Entry 2
Entry 3
Level 1
Level 2
ESOL jest standardem nauki j. angielskiego dla osób, dla których j. angielski nie jest pierwszym językiem.
Po pierwsze nie rozumiecie totalnie systemu benefitów w UK, mylicie wiele pojęć. Ktoś coś przeczyta, ktoś coś powie i już wielki mądry.
Callan, jest dobry ale jak w każdej nauce trzeba trochę własnego wysiłku, nikt nikomu \"olejum do głowy nie naleje\" - niestety! Jak napisałem, dla osoby chcącej się nauczyć, callan da dobry start.
Do \"dupy\" jak piszesz to są ludzie tobie podobni, którym się wydaje, że jak zapłaci to już musi mieć to w głowie bez żadnego wysiłku. Ja znam wielu co na każdą szkołę powiedzą do dupy...

Widać problemy ze zrozumieniem czytania są plagą wśród Polaków...
Proszę przeczytaj temat o CSE LEX Poland 10 razy i zapytaj czego nie rozumiesz, po drugie SPRAWDŹ jakie benefity uprawniają do darmowego ESOL - daj nr, telefonu colledge z którego masz te informacje a obiecuję ci, że w Poniedziałek tam zadzwonię - ok?
Tak jestem tu 15 lat i naprawdę nie dziwią mnie takie osoby jak tobie podobne, które po paru miesiącach uważają, że już wszystko na temat UK wiedzą...

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 20 paź 2012 15:00

NoToCo pisze:Mam przed sobą akurat teraz prospectus RACC (Richmond Adult Community College) i w roku 2012-2013 DARMOWE są kursy:
-Functional ESOL L2
-Functional ESOL Prep for L1
-Functinal ESOL prep for L1 Intensive
-ESOL literacy beginners
-ESOL literacy beginners 2
-ESOL literacy entry 1 - intensive
-ESOL literacy entry 1
-ESOL literacy entry 2 intensive
-ESOL literacy entry 2
-ESOL literacy entry 3 intensive
-ESOL literacy entry 3
Podobne kursy można znaleźć w innych collegach w całym kraju, również za darmo.



Nie rozumiesz tego więc nie pisz - proszę!
To co podałaś to dokładnie 5 poziomów nauki. Zadzwoń i poproś o wyjaśnienie.
Kursy płatne dostępne są za darmo lub za symboliczną cenę (concessionary fee) dla osób pobierających tzw. means-tested benefits (czyli jak pisałam wcześniej np. housing benefit czy working tax credit ).

Nie, tylko JSA i dodatek dla niepełnosprawnego uprawniają do darmowego kursu - zadzwoń sprawdź - jak masz problem podaj nr. telefonu ja zadzwonię.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 20 paź 2012 15:35

Pogubiłeś się we własnych teoriach i sam sobie zaprzeczasz.

Jak trafnie zauważyłeś, podałam wyżej 5 poziomów nauki - jest to 5 poziomów DARMOWEGO Esol w pierwszym lepszym collegu, którego akurat mam w domu prospectus. Darmowe esol więc istnieją.

Wpisz w google \"concessionary fees\" i poczytaj komu się należą.

Nie znam się na maintanence enforcement, więc nie wiem czy co do tego masz rację, ale co do ESOL napisałeś bzdury, podobnie jak tu:


No DSS (Department of Social Scrutiny)
:lol:

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 20 paź 2012 15:41

NoToCo pisze:Pogubiłeś się we własnych teoriach i sam sobie zaprzeczasz.

Jak trafnie zauważyłeś, podałam wyżej 5 poziomów nauki - jest to 5 poziomów DARMOWEGO Esol w pierwszym lepszym collegu, którego akurat mam w domu prospectus. Darmowe esol więc istnieją.

Wpisz w google \\"concessionary fees\\" i poczytaj komu się należą.

Nie znam się na maintanence enforcement, więc nie wiem czy co do tego masz rację, ale co do ESOL napisałeś bzdury, podobnie jak tu:


No DSS (Department of Social Scrutiny)
:lol:


Żeby po 15 latach tutaj takie bzdury pisać...

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 20 paź 2012 16:31

Więc wyjaśnij co to jest i co oznacza: No DSS?:)))

Darmowe kursy:
ESOL jest 5 poziomów od Entry 1 do 3 i L1 oraz L2. Level2 jest ostatnim najwyższym poziomem.
Nie, ESOL nie jest darmowy. Wyjątek to JSA i ESA.
HB jak i WTC nie da zwolnienia z opłat ESOL.
Dzwonić i się pytać, skoro negujesz zapis NO DSS to już wiem, że mało jeszcze wiesz:)

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 20 paź 2012 19:35

A ja nadal czekam na wyjaśnienie co też oznacza zwrot: No DSS.
Bo się tu jedna osoba zadeklarowała, że napisałem nieprawdę w tej sprawie, więc czekam albo na jej przeprosiny albo na wyjaśnienie co to jest \"no DSS\".

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 20 paź 2012 22:27

Mnie nie śmieszy skrót DSS tylko Department of Social Scrutiny, bo o takim ministerstwie nie słyszałam. No ale przecież już powiedziałeś, że mało wiem

:roll:

Czy wyszukałeś już w google concessionary fees? Po tym co dalej wypisujesz zakładam, że nie...


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 40 gości

cron