Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Joasin
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2012 17:01

GCSE A TEST GIMNAZJALNY.

Postautor: Joasin » 09 lip 2012 22:31

Mam pytanie do ludzi, którzy mogą mi udzielić fachowej pomocy, lub znają się na rzeczy. Za rok kończę gimnazjum, wyjeżdżam z rodzina, gimnAzjum kończy się egzaminem czyli coś jak GCSE, ale nie wiem czy mogę zastąpić GCSE swoim egzaminem gimnazjalnym, możliwe jest przetlumaczenie dokumentów i posługiwanie się nimi? I takie pytanie trochę mniej na temAt jeszcze: Czy po rocznym kursie ESOL mogę iść do collegu i zrobić maturę? Będę miała wtedy ok. 18 lat . Z góry dziękuję wszystkim za pomóc.

morcika
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2013 12:05

Postautor: morcika » 05 mar 2013 08:51

Powiem Ci z wlasnego doswiadczenia. Egzamin gimnazjalny nie liczy sie w Anglii, jesli chcesz robic mature, to musisz zdac GCSE minimum z angielskiego, matematyki science i czasem z informatyki. ESOL to tylko kurs dzieki ktoremu podszlifujesz swoj angielski, jednak nic innego sie tam nie uczysz. Po ukonczeniu kursu dopiero mozesz wybrac przedmioty, ktorych chcesz sie uczyc na mature (A-levels, ewentualnie Btec). Jednak pamietaj! Najpierw musisz zdac GCSE, bo potem bedzie problem... Wiem, bo sama mialam ten sam problem. :)

pnz5
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2013 19:41

Postautor: pnz5 » 26 sie 2013 09:14

A czy wiesz gdzie sie robi gcse?????


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 56 gości