Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Jugo
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2010 20:46

Study in London

Postautor: Jugo » 29 lip 2010 20:59

Hi!
Moja matura to jedna wielka klapa , jestem rozczarowana i do tej pory nie mogę się pozbierać po tej porażce :/
W tym roku (we wrześniu) wybieram się do Londynu , chciałabym również zacząć tam studia (planuje za rok) tylko nie jestem pewna co powinnam zrobić ;
Po pierwsze podejść za rok jeszcze raz do matury żeby poprawić wyniki ?
Czy zrobić w Anglii certyfikaty i zlać maturę ?
Dobrze zdane certyfikaty wystarcza mi aby dostać się na dobry uniwersytet w Londynie ale z średnio zdana matura ?
Proszę o szybkie odpowiedzi.[/list][/code][/i]

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 29 lip 2010 23:09

Dobrze zdane certyfikaty wystarcza mi aby dostać się na dobry uniwersytet w Londynie ale z średnio zdana matura ?


O JAKICH certyfikatach piszesz?

Nie chce mi sie sprawdzac ale sobie pogogluj bo jezeli nie stac cie na oplacenie tu studiow to bedziesz musiala tu mieszkac 3 lata zanim sie zakwalifikujesz na normalne pozyczki studenckie jako rezydent tutaj.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 30 lip 2010 02:04

W UK zeby dostac sie na niektore studia nie trzeba miec matury czy tam ichnego odpowiednika, trzeba miec chyba powyzej 21 lat i po wywiadzie np. z rektorem on stwierdza czy sie nadajesz.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Re: Study in London

Postautor: banita » 30 lip 2010 08:40

Jugo pisze:Po pierwsze podejść za rok jeszcze raz do matury żeby poprawić wyniki ?


WTF :shock: to teraz matura w pl jest jak prawo jazdy? mozna sobie podchodzic az do skutku?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 30 lip 2010 09:58

sie czlowiek uczy czegos nowego kazdego dnia :)

to ja sobie swoja poprawie w 2017 :)

Jugo
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2010 20:46

Postautor: Jugo » 31 lip 2010 17:42

usercostam pisze: trzeba miec chyba powyzej 21 lat i po wywiadzie np. z rektorem on stwierdza czy sie nadajesz.



21 lat ! nie wierze w to można od razu iść po sqle średniej ale oczywiście zgadzam się z interiview :)

Jugo
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2010 20:46

Re: Study in London

Postautor: Jugo » 31 lip 2010 17:47

banita pisze:
Jugo pisze:Po pierwsze podejść za rok jeszcze raz do matury żeby poprawić wyniki ?


WTF :shock: to teraz matura w pl jest jak prawo jazdy? mozna sobie podchodzic az do skutku?


Jasne teraz już tak ale chyba jest określony czas na to w moim przypadku mam na to 5lat to trzeba się skontaktować z swoją była szkołą i podpytać ale na pewno jest taka możliwość . :) i całe szczęście

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 31 lip 2010 18:17

Jugo pisze:
usercostam pisze: trzeba miec chyba powyzej 21 lat i po wywiadzie np. z rektorem on stwierdza czy sie nadajesz.



21 lat ! nie wierze w to można od razu iść po sqle średniej ale oczywiście zgadzam się z interiview :)


To nie wierz, co co kogo?

Tutaj na studia w wieku 21 lat mozna isc jako tzw "mature student" i wtedy nie liczy sie posiadania kwalifikacji ale inne sprawy - np doswiadczenie w pracy, znajomosc przedmiotu z innej niz szkolna strony itd itp

Zanim zakwalifikujesz sie zeby w ogole isc tu na studia na warunkach "resident" to i tak do 21 dociagniesz wiec matura polska sobie ... podetrzesz.

Teraz mozesz najwyzej tylko na koszty szkoly dostac ale nie na utrzymanie - zeby dostac studencka pozyczke na utrzymanie musisz w UK (nie w EU ale w UK) mieszkac 3 lata:

http://www.direct.gov.uk/en/EducationAn ... /DG_065322

hailee
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2010 15:47

Postautor: hailee » 03 sie 2010 17:48

jesli chodzi o Wasze spory o Polska mature to w 2006 i 2007 roku (czyli juz jak weszly nowe matury) bo miales 5 lat, żeby poprawic mature, np z jednego przedmiotu i pozniej dostawales swiadectwo ze starymi wynikami plus nowymi
np. rok 2006 zdajesz polski, angielski, biologie
w nastepnym roku poprawiasz tylko biolkogie to przepisuja pol, ang i dopisuja nowy wynik z bioli.
Po uplywie 5 lat odkad zdawales mature musisz wszystkie przedmioty zdawac drugi raz, teraz dodatkowo juz z obowiazkowa matma, ktora niedawno weszla.
pozdro

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: Study in London

Postautor: aina24 » 06 sie 2010 13:28

Jugo pisze:Hi!
Moja matura to jedna wielka klapa , jestem rozczarowana i do tej pory nie mogę się pozbierać po tej porażce :/
W tym roku (we wrześniu) wybieram się do Londynu , chciałabym również zacząć tam studia (planuje za rok) tylko nie jestem pewna co powinnam zrobić ;
Po pierwsze podejść za rok jeszcze raz do matury żeby poprawić wyniki ?
Czy zrobić w Anglii certyfikaty i zlać maturę ?
Dobrze zdane certyfikaty wystarcza mi aby dostać się na dobry uniwersytet w Londynie ale z średnio zdana matura ?
Proszę o szybkie odpowiedzi.[/list][/code][/i]



skoro masz taka mozliwosc przjechania do anglii to moze tu rob alavels raz czy dwa w tyg i mozesz tez popracowac by zarobic na studia. Za rok tu sie placi £3,322 (tzn tyle moje studia), poza tym ksiazki, a i jak bedziesz studiowac to i nie bedziesz miala czasu pracowac. Moim zdaniem lepiej rok poczekac w anglii jezyk przynajmniej podszkolisz. Umnie na pierwszym roku bylo troje polakow ale nie pozdawali egzaminow wiec juz ich nie ma.
W pl to troche strata czasu jeszcze raz to samo teraz robnic i po polsku :roll:

steven007
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 04 sie 2010 11:10

Postautor: steven007 » 06 sie 2010 18:36

hej, a studiowal ktos (lub studiuje) na middlesex univerity?
chce sie tam wybrac, ale nie wiem czy warto, ogolnie chce sie dowiedziec czy ciezko bardzo i czy duzo teorii..
interesuja mnie kierunki takie jak ksiegowosc, bankowosc, marketing, kryminologia i IT

paulka22
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2010 19:37

Postautor: paulka22 » 07 wrz 2010 20:03

polecam metropolitan uni. jest tam mozliwosc porozmawiac w polskim jezyku i dowiedziec sie co i jak. powodzenia

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 12 wrz 2010 20:02

Metroplitan to jest Uni od dopiero kilku lat - poziom niski, wszystkich biora...

Ale zawsze mozna BCS zy BA zrobic tam i Masters na prawdziwym jakim uniwerku


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron