O wszystkim na tematy prawne
bobby72
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2011 17:47

pijąc alkohol w samochodzie czy jesteś winny

Postautor: bobby72 » 13 gru 2011 18:09

w sobote rano poszedłem do sklepu kupiłem dwie butelki wina.
po powrocie do domu wziołem kluczyki i poszedłem pić do samochodu włożyłem kluczyki do stacyjki włączyłem radio i zacząłem spożywać nie wiem kiedy usnołem obudzili mnie policjanci skuli i wywjażli do aresztu wieczorem przeczytali mi moje prawa i zaczeli przesłuchiwać mam dwa zarzuty pierwszy controla nad pojazdem drugi kierowanie pod wpływem alkoholu przypisują mi rzeczy których nie zrobilem mój obrońca jest bierny nie podejmuje żadnych kroków żeby mnie wybronić miałem 0.95 mg\100ml wydychanego powietrza proszę o pomoc

Alkoholik
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 07 gru 2011 12:03

po dwoch butelkach wina - winny

Postautor: Alkoholik » 14 gru 2011 07:57

Takie rzeczy, to kazdy szanujacy sie alkoholik wiedziec powinien.

A jak nie wie, to znaczy ze jest zwykle pijoczysko.... I na to wyglada: dwie butelki wina w aucie....? Az mnie skreca jak cos takiego czytam, przeciez takie wybryki rzucaja cien na innych! Pijmy duzo, czesto, jakkolwiek - tylko - z kultura!!!

WINNY - jak sama nazwa wskazuje... po dwoch butelkach wina! :D

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 14 gru 2011 13:54

Znam kogoś kto stał obok samochodu i miał kluczyki do niego w kieszeni. Policja zainteresowała się co tak stoi i obczaja i został oskarżony o jazdę samochodem tymże bez ubezpieczenia.

To jest pech dopiero, ponoć skończyło się na punktach i dwóch stówach mandatu.

Alkoholik
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 07 gru 2011 12:03

Postautor: Alkoholik » 14 gru 2011 15:53

Pech to by byl, jakby pijoczysko "nie wiem kiedy" pojechalo sobie autem na przejazdzke i kogos uszkodzilo.

Pech, ze zlapali pijoka za kierownica i goscia co nie placi ubezpieczenia... A ci zlodzieje Polacy z innego postu tez mieli pecha? Ze ich zlapali??? :D

Kurka, zanizone mamy standardy moralne.... Wybitnie...

juzekbrona
Emigrant
Posty: 375
Rejestracja: 11 lis 2009 02:37

Postautor: juzekbrona » 29 gru 2011 02:40

blondynek pisze:winny
obronca sie bedzie musial bardzo nastarac zeby udowodnic ze nie miales ochoty prowadzic - praktycznie nie jest to do udowodnienia; do tego dochodzi kwestia ze przekroczyles limit alkoholu we krwi - a na to nic nie poradzisz

Any person who is driving, attempting to drive, or in charge of a motor vehicle on the road, or in a public place (eg a pub car park or a garage forecourt), may be required by the police to provide a breath test, to ascertain whether they are over the prescribed limit of alcohol - 35 micrograms of alcohol per 100 millilitres of breath (or 80 milligrams of alcohol per 100 millilitres of blood).

jako ze to ty miales kluczyki i tylko ty byles w samochodzie - to ty byles 'in charge of a motor vehicle'


I tu jest różnica. Jak sobie sprzątam podjazd przed domem, za zamkniętą bramą, to normalnie - kluczyk w stacyjce (bo inaczej sprzęt nie działa), Led Zeppelin albo Linking Park, w ręku saider i g... mi mogą zrobić. Do tego brama zamknięta na kłódkę.

Ale jeśli piję sajdra na parkingu pod B&Q, to trza uważać.

Na koniec ciekawostka taka: raz sobie zaparkowałem w miejscu publicznym i sajdra miałem w uhwycie na napoje. Podszedł pies i spytał, czy dużo wypiłem. Powiedziałem, że 1 piwo. Sprawdział auto (Insurance, Road Tax i MOt - wszystko OK) i zasugerował mi, cobym zdjął te butelke z displaya. I tyle było.

I Szczęśliwego Nowego Roku.

nie wywiniesz sie
kary:
Being in charge of a motor vehicle with excess alcohol (DR40)
Penalty - Fine - up to Level 4 (£2,500) and/or up to 3 months imprisonment
10 penalty points on your licence
Disqualification is at the discretion of the Court

Driving/Attempting to Drive with excess alcohol (DR10)
Penalty - Fine - up to Level 5 (£5,000) and/or up to 6 months imprisonment
Mandatory disqualification for at least 12 months for first offence
Mandatory disqualification for at least 3 years for second offence within 10 years.

bobby72
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2011 17:47

Re: pijąc alkohol w samochodzie czy jesteś winny

Postautor: bobby72 » 13 lut 2012 22:01

witam jestem zadowolony z wyroku uniewinniony z braku dowodów prokuratora miała dwóch świadków (policjanci) którzy się zamotai łyso ci blondynek

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 14 lut 2012 08:39

A ja mysle ze lzesz 8)


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 24 gości

cron