O wszystkim na tematy prawne
maziws
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2011 16:01

pytanko o dowód osobisty

Postautor: maziws » 13 lis 2011 16:04

witam. potrzebuje wyrobic nowy dowod osobisty poniewaz staremu konczy sie data. konieczna jest wycieczka do polski czy da sie to robic w anglii? konkretnie mieszkam w okregu berkshire czyli do londynu chwila. z gory dziekuje za pomoc

Jodo
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2011 17:35

Postautor: Jodo » 12 gru 2011 21:01

Dowód osobisty możesz wyrobić, zmienić tylko w Polsce, czyli musisz się tam udać przed datą wygaśnięcia jego ważności, chyba że masz ze sobą paszport o dłuższej ważności i na nim przekroczysz granicę.:!:

Paszport można wymienić, przedłużyć jego ważność w Konsulacie RP, ale jest to trochę droższa impreza niż w Polsce, więc chyba lepiej wymienić go podczas pobytu w Polsce.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 13 gru 2011 08:53

Dla twojej informacji: mieszkajac na stale za granica nie musisz posiadac dowodu osobistego (ale mozesz jesli chcesz).

Jodo
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2011 17:35

Postautor: Jodo » 14 gru 2011 17:56

Chyba warto mieć ważny dowód osobisty, jest mniejszy i wygodniejszy w użyciu od paszportu. Ponadto jeśli gdzieś coś załatwiasz i wysyłasz dokument tożsamości, to mając dwa nie zostajesz bez ważnego dokumentu i nie jesteś uziemiony, czyli nadal możesz wyjechać za granicę (mnie to się zdarzyło jak wysłałam dowód wo HO, a musiałam wyjechać, a jeszcze miałam szczęście bo odesłali mi go na zły adres, na szczęście to też byli Polacy, na tej samej ulicy i dostarczyli mi go do domu :lol: )


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości

cron