O wszystkim na tematy prawne
DJNuta
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2011 00:00

assault

Postautor: DJNuta » 22 mar 2011 16:07

czy ktos wie jak wystosowuje sie akt oskarzenia assault? jaki stopien napasci kwalifikuje sie? .jak dlugo czeka sie na akt oskarzenia od momentu zdarzenia?
Ostatnio zmieniony 23 mar 2011 01:15 przez DJNuta, łącznie zmieniany 1 raz.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 23 mar 2011 00:18

curfa - co to?????



O kropkach, paragrafach, duzych literach slyszales kiedys gdzies?

Przeciez tego sie nie da czytac :roll:

DJNuta
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2011 00:00

Postautor: DJNuta » 23 mar 2011 00:33

StaraBaba pisze:curfa - co to?????



O kropkach, paragrafach, duzych literach slyszales kiedys gdzies?

Przeciez tego sie nie da czytac :roll:
idiotka chyba jestes zaloz stare okulary i przeczytaj.

DJNuta
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2011 00:00

Postautor: DJNuta » 23 mar 2011 00:36

StaraBaba pisze:curfa - co to?????



O kropkach, paragrafach, duzych literach slyszales kiedys gdzies?

Przeciez tego sie nie da czytac :roll:
nieznasz sie na brytyjskim prawie wiec wbijasz z dziecinnymi tekstami szkoda slow stara bobo.pozdrawiam.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: assault

Postautor: aina24 » 23 mar 2011 09:26

DJNuta pisze:czy ktos wie jak wystosowuje sie akt oskarzenia assault? jaki stopien napasci kwalifikuje sie? .jak dlugo czeka sie na akt oskarzenia od momentu zdarzenia?



kazdy sie kwalifikuje..

trzeba od azu dzwonic na policje, jesli tego nie zrobilas to zglos jak najszybciej. W prawie kryminalnym jest inaczej niz np tortowym- wypadki, czy kontraktowym. Tutaj policja przesluchuje Ciebie,swiadka jesli masz, i podejrzanego rzecz jasna. Skadacie pisemne zeznania, tzn wy mowicie co sie stalo i plicjant to pisze, jesli uwazaja, ze sprawa jest wazna, oddaja sprawe do sadu Magistrate Court, czyli pierwszej instancji do spraw kryminalnych...

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 23 mar 2011 09:56

O, nawet Aina nie dala rady przeczytac co nagryzmoliles......bo glupoty odpisuje "musisz zglosic, jeceli nie zglosilas" ...

Aina - skup sie, wloz okulary i sprobuj te bazgroly przeczytac zanim odpiszesz..... ja odpuscilam po paru linijkach bo oczoplasu idzie dostac ale pisze ze policja byla juz, zeznania byly i to facet nie baba.... :lol:

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 23 mar 2011 10:14

niewiem pytanie chyba zostalo zmienione bo tam nic nie ma o policji itd i czy policja byla czy nie dlatego odpisalam ogolnie...

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 23 mar 2011 18:22

Tak zmienil. wczoraj tam bylo ze 4 strony nabazgrane bez kropek, przecinkow, duzych liter czy paragrafow, czytac sie nie dalo.

Teraz tylko 3 linijki zostaly.... :lol:

DJNuta
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2011 00:00

Postautor: DJNuta » 23 mar 2011 18:51

ok zobaczymy jak dlugo to potrwa
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011 02:24 przez DJNuta, łącznie zmieniany 1 raz.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 23 mar 2011 19:50

nie sadze by to victim support bylo ci potrzebne, bo to glownie chodzi o takie- by komus sie wyzalic. Zalic sie nie musisz nikomu, bo tobie o to tylko chodzi, by ich aresztowano, przeciez nie jestes ofiara gwaltu czy co tam. Victim support udziela tez informacji o procedurach, ale takiej informacji udzielic powinna ci tez policja. Tak wiec zostaw te organizacje w spokoju, tylko dowiaduj sie co chwila na policji, ze wzniosles oskarzenie o napasc i chcesz sie dowiedziec jak sie sprawa toczy, to prawda, ze policji w anglii czasem sie nie chce dlatego sie trzeba dowiadywac, okaz, ze nie odpuscisz a jak cos bedzie sie przedluzac to poiedz, ze zlozysz skarge na policje. Ja tak zrobilam, kiedys tam na mnie ktos napadl, policja od razu przyjechala i udalo sie go zlapac, nic mi sie nie stalo i nie mialam swiadka ale z pubu obok byla kamera, ktora wszystko zarejestrowala. O tej kamerze tez ja musialam przypomiec. Przesluchiwnao dzieciaka pare razy, i aresztowano, niby nic mi nie bylo ale z jakiej racji jakis palant ma mnie zaczepiac. Na policji tez tak powiedzialam- nic mi sie nie stalo ale czy w takim razie ok jest jak ktos bekarnie zaczepia ludzi na ulicy? Napasc jest takze nawet slowna wiec ja sie domagam by odpowiedni zajeto sie to sprawo. Tamten chlopak byl niepelnoletni wiec inaczej z nim sie obchodzona, od razu do rodzicow, a rodzice mu lanie :lol: Potem wzywano go na policje pare razy i przesluchiwano, wiem, ze posiedzial w areszcie kilka dni, nie jestem zlosliwa ale chcialam by troche zrozumial, wiec uwazam, ze sie i tak przestraszyl. Tak powiedzialam policji, nie chce by go aresztowano bo szkoda dzieciaka ale by postraszono. Tak wiec na koniec powiedziano mu, ze wycofalam pozef. Tak wiec nie poddawaj sie o swoje trzeba walczyc :wink:

powodzenia

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 23 mar 2011 20:06

ale ogolnie w tydzien sie to nie rozwiarze bo wlasciwie to nie doslonie policja sie tym zajmuje tylko CPS - the Crown Prosecution Service, bo policja to bardzo szeroko powiedziane...

juzekbrona
Emigrant
Posty: 375
Rejestracja: 11 lis 2009 02:37

Postautor: juzekbrona » 31 mar 2011 03:49

aina24 pisze:ale ogolnie w tydzien sie to nie rozwiarze bo wlasciwie to nie doslonie policja sie tym zajmuje tylko CPS - the Crown Prosecution Service, bo policja to bardzo szeroko powiedziane...



I tu, Aina, z przyjemnością daję Ci (albo przynajmniej spróbuję dać) pierwszą pochwałę.

Za CPS. A policja musi dla CPS przygotować materiał dowodowy. A CPS ma prawo i prawny OBOWIĄZEK żadać od policji dalszych wyjaśnień i dowodów.

Chodzi o to, że prokurator musi mieć pewność, że jego wniosek nie będzie przez sąd odrzucony.

I - faktycznie - takie sprawy mogą się ciągnąć nawet pół roku, zanim trafią do oceny sądu. Lub nie trafią...

To tak najprościej.

juzekbrona
Emigrant
Posty: 375
Rejestracja: 11 lis 2009 02:37

Re: assault

Postautor: juzekbrona » 31 mar 2011 04:05

DJNuta pisze:czy ktos wie jak wystosowuje sie akt oskarzenia assault? jaki stopien napasci kwalifikuje sie? .jak dlugo czeka sie na akt oskarzenia od momentu zdarzenia?


Jeżeli chodzi Ci o odszkodowanie z CICA (sprawdź sobię), to poczekasz tak z 6 lat.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości

cron