O wszystkim na tematy prawne
borsukwawa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2010 14:11

Uprowadzona córka - co robić?

Postautor: borsukwawa » 19 sty 2010 14:14

WItam.
Poszukuje swojej Córki 11 miesiecznej Oliwii uprowadzonej bezwzględnie przez Matkę Urszule S. i wywiezonej z Polski do Londynu. Nie mam kontaktu z dzieckiem od 26 grudnia 2009r.
Przestrzegam wszystkich i prosze o pomoc.
Prawdopodobnie Urszula S. Zamieszkuje Przy Battersea WS11 HS5
Andrze

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 20 sty 2010 08:53

jaka zgode? komuna juz sie dawno skonczyla i nikt nie pyta o zgody na granicach (no chyba ze cos mi umknelo przez ostatnie 20 lat?!?!?)
jest dziecko, jest paszport, jest rodzic i juz ...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 sty 2010 09:02

znajdz mi rodzica ktoremu po 89 roku odmowiono przekroczenia granicy z dzieckiem jesli 2 rodzic nie byl obecny albo zapytaj sie pana/pani na granicy czy cie przepusci bez zgody

twoj przepis jest z ustawy z 64 roku - suuuper, tu masz jeszcze jeden fajny w pl http://wiadomosci.onet.pl/2115059,11,ma ... ,item.html

jeszcze jakies? chcesz gadac o absurdach czy konkretach?

a dla scislosci moja zona i moje dziecko to wolni ludzie i moga sobie robic/podrozowac gdzie chca, jak chce mnie zostawic to tez moze przeciez jej nie zamkne w piwnicy - chcesz mi przypsac zachowania praktykowane w innych kulturach? ostatnio jak sprawdzalem to paszport mam polski a nie np. saudyjski

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 sty 2010 10:03

mowisz o absurdach w prawie - martwym prawie ktorego NIKT nie przestrzega
powiedz mi jak ten paragraf ma sie do tego ze w europie nie ma juz w wiekszosci kontroli granicznych? prosze cie zastosuj go ...

w artykule nie ma zadnego bledu

nie wszyscy od razu leca do sadu po rozwody bo poprostu sa im nie potrzebne/nie maja kasy/czasu itd - miliony powodow - ale to nie oznacza ze ojcem dziecka moze byc tylko maz

co widzisz dziwnego w tym ze para oficjalnie byla razem od trzech lat a rozwod nastapil dopiero po 2? a to malo takich przykladow? co to w pl mozna byc z kims innym tylko po rozwodzie?

no i oczywiscie ze wszyscy sa glupi, wszyscy ale nie przepisy ...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 sty 2010 10:46

taaaa

o jakim kiwaniu ty mowisz? nie trzeba kiwac czegos co nie istnieje

pomylila ci sie separacja z rozdzielnoscia majatkowa (nie jestem prawnikiem i nie wiem czy w przypadku separacji od razu uznaje sie rozdzielnosc ale smiem watpic, napewno rozdzielosc nie rowna sie separacji)

zapomnialas o zdrowym rozsadku ktory mowi ze ojcem dziecka jest ten kto je splodzil a nie ten kto na papierze jest mezem zony

jakbym mial zone saudyjke to o ile sie nie myle kobiety tam z gory sa na nieco przegranej pozycji ... anyway ... jakby chcial zeby nie byla wolna itd, to zabralbym paszporty i juz a jakbym mial sytuacje jak autor watku czyli nie za ciekawa to musialbym brac pod uwage opcje ze zona wyjedzie i ew. temu zapobiec. a prawo mozna egzekfowac na tyle na ile zaplacisz sobie za adwokata bo nie jest ono rowne dla wszystkich

zreszta o czym dalej dyskutowac? ludzie jako istoty rozumne powinny umiec sie dogadac wtedy nie byloby takich problemow

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 08 mar 2010 16:20

i poco tyle krzyku.. :x

nie trzeba zgody obojgu rodzicow jeski...

- nie maja rozwodu i nie sa w separacji, co za tym idzie zadne z rodzicow nie ubiega sie o prawna opieke nad dzieckiem

- zadne z rodzicow nie bylo wczesniej karane

- nie bylo zadnego powaznego doniesienia na policje o np.przemocy w rodzinie

jesli tak nie bylo to matka moze nawet do okola swiata z dzieckiem pojezdzic :lol:


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 40 gości