O wszystkim na tematy prawne
p-girl
Gastarbeiter
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2008 14:17

Ślub kościelny?

Postautor: p-girl » 05 lis 2009 20:56

Witam mam pytanko :)

Ja i moj narzeczony chcielibysmy wziasc slub ale nie bardzo orientujemy sie jak to wszystko tutaj dziala.Chcielibysmy koscielny ....

Czy wie moze ktos ile to mniej wiecej kosztuje czy wszystko mozna zalatwic w kosciele ??jak z sala?I czy mozna zalatwic za jednym razem koscielmny i cywilny ??

Dzieki za odp.

MrsGrumpy
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2009 16:35

Postautor: MrsGrumpy » 17 gru 2009 17:20

Wydaje mi sie,ze powinniscie sie udac do swojej parafi,w okolicy gdzie mieszkacie,oczywiscie do danego waszej wierze kosciola. Tam dostaniecie wszystkie informacje. Pozatym masz internet i wystarczy wpisac w GOOGLE: slub koscielny w uk i pojawia sie ok 12600 stron z odpowiedzia na twoje pytanie.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 gru 2009 00:47

MrsGrumpy pisze: pojawia sie ok 12600 stron z odpowiedzia na twoje pytanie.


A od kiedy ilosc to jakosc? I kto ma ochote 12600 stron przegladac....

p-girl
Gastarbeiter
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2008 14:17

Postautor: p-girl » 18 gru 2009 21:06

Witam dzieki za odpowiedz..........
Jednak zdecydowalismy sie na wziecie tylko cywilnego a koscielny w polsce za kilka lat :) ale jezeli ktos cos wie o cywilnym prosze o porade :)

mp1
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2010 00:23

jezeli chcialabys jednak

Postautor: mp1 » 20 sty 2010 21:13

wziasc tez tu slub koscielny to w uk sa sluby konkordatowe, tzn jest jedna ceremonia w kosciele i oprocz koscielnej przysiegi wyglaszacie (mi ksiadz dal przeczytac) przysiege "urzedowa" po angielsku. Pierwszym krokiem (przy slubie koscielnym jak i tylko urzedowym) jest udanie sie do swojego counsilu do Registery Office tam umawiaja was na spotkanie. Na owo spotkanie, z tego co pamietam, musicie przynies paszporty, potwierdzenie ze mieszkacie w tej dzielnicy dluzej niz 1 tydzien. Pierw rozmowa przeprowadzana jest z wami dwojga potem pojedynczo. Ja bralam konkordatowy wiec po tygodniu czy dwoch musialam zglosic sie po zaswiadczenie ktore nastepnie najpozniej tydzien przed slubem musialam dostarczyc ksiedzu. A jezeli chcecie tylko cywilny to zglaszacie w czasie tej rozmowy i tam chyba ustalaja termin i miejsce (bo na przyklad w mojej dzielnicy bylo kilka miejsc-sal do wyboru). Jezeli chciala bys wiedziec wiecej na temat koscielnego zalatwiania daj znac.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości

cron