O wszystkim na tematy prawne
muaddib
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2009 17:02

Prawo jazdy - kilka pytań

Postautor: muaddib » 09 paź 2009 06:54

witam wszystkich serdecznie i prosze o rzetelna porade.
ponad 2 lata temu zostalo mi odebrane prawo jazdy w polsce za jazde pod wplywem alkoholu na okres 2ch lat. Policja natomiast nie znalazla przy mnie prawa jazdy (karty)dlatego tez po powrocie do uk jezdzilem 2 lata bez zadnych problemow i nigdy nie mialem kontroli(przez ten czes zmienialem auta i ubezpieczycieli) Po zakonczonym okresie 2ch lat w polsce przestaje obowizywac mnie kara zakazu prowadzenia pojazdow poniewaz jednak nie jezdzilem ponad rok musze od nowa zdawac egzamin potwierdzajacy moja kwalifikacje.
do sedna
Skoro juz nie mam wyroku w polsce a jedynie musze potwierdzic moja umiejetnosc prowadzenia pojazdow jak wyglada moj status w uk?
pytam poniewaz zastanawiam sie nad wyslaniem mojego uprzednio nie odebranego prawa jazdy do DVLA i wiymianie na Angielskie
dziekuje z gory za pomoc

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 09 paź 2009 08:00

Szkoda ze sie nie rozwaliles po pijaku, moze to by cos ciebie nauczylo. Twoj status wyglada tak, ze nadal jestes idiota.

SMarek
Gastarbeiter
Posty: 52
Rejestracja: 05 cze 2008 17:09

Postautor: SMarek » 13 paź 2009 13:04

Twój status w UK wygląda dokładnie tak samo jak w Polsce. NIE masz prawa jazdy, dopóki nie zdasz powtórnego egzaminu. Przez cały czas jeżdziłeś i jeżdzisz bez uprawnien, co pociąga za sobą również nieważność Twojej polisy i odpowiedzialność karną za podawanie nieprawdziwych danych.
Warunkiem wymiany jest posiadanie ważnego prawa jazdy. Ty takowego nie masz. Masz tylko nieważną plastikową kartę która została unieważniona po uprawomocnieniu się wyroku sądu. (następny paragraf tym razem w PL - zeznanie nieprawdy - przypuszczam że złożyłeś oświadczenie o zgubieniu dokumentu).
Wymiana odbywa się w taki sposób, że DVLA wysyła polskie prawo jazdy do Polski i dopiero po potwierdzeniu jego ważności wystawia dokument UK.
Przestań kombinować i załatw sprawę uczciwie - zdając powtórny egzamin - zanim wylądujesz w więzieniu.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 24 gości