O wszystkim na tematy prawne
Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Czy mieli prawo zabierać mi 1000F??

Postautor: Piaskun20 » 18 sie 2009 14:35

Witam. Niedawno pisałem, że miałem wypadek w pracy itd. Mam w umowie taką wzmiankę:
An accident deposit of F500, in some cases up to F1000 depending on previous convictions, will be withheld from your salary payment following an accident. This will be held until the Company has ascertained who was at fault. If you are deemed to be a fault, all or a part of this deposit will be used to pay for any damages caused. The decision of the Company is final and binding in respect of the Accident Deposit

Ok, wzięli mi z poprzedniej wypłaty 500 funtów, co mam uwzględnione na payslipie. Nie mam do nich żalu o to, ale co się okazało, wczoraj dostałem do podpisu payslip z kolejnego miesiąca i znowu chcą mi wziąść 500 funtów. Nikt minie o czyms takim nie poinformował, na pytanie dlaczego, odpowiadają że moga tak zrobić w niektórych przypadkach i taki właśnie zaistaniał. Według mnie i tego jak zrozumiałem treść umowy, żeby mogli coś takiego zrobić, musiałbym mieć jakieś wypadki wcześniej, a żadnego nie miałem. Co Wy o tym myślicie? Payslipa nie podpisałem, więc zaczęli mi grozić że nie dostanę pieniędzy w ogóle, tylko będą przełożone na kolejny miesiąc.

Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Postautor: Piaskun20 » 18 sie 2009 14:54

no właśnie o to mi chodziło:) dzięki za otuchę. Miałem jeszcze dziś iść do CAB, ale już za późno, a z nimi już się nagadałem. Nawet wspomniałem, że tylko kilka słów w umowie może ich pogrążyć na ewentualnej sprawie. Nie ruszyło ich to niestety.

Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Postautor: Piaskun20 » 18 sie 2009 15:24

a takie pytanko. Jeśli podpiszę tego payslipa, czy będzie to równoznaczne z tym, że zgadzam się na odciągnięcie mi tych F500 i już nic nie będę mógł z tym zrobić? Dopiero co sie przeprowadziłem i potrzebne mi są te pieniądze, ale nie chciałbym zrobić jakiegoś głupstwa.

Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Postautor: Piaskun20 » 18 sie 2009 15:43

może źle to ująłem. To nie jest do końca payslip, tylko takie zestawienie miesięczne w którym jest właśnie wszystko wyszczególnione: ile miałem nadgodzin, moja miesięczna stała pensja, bonus, i właśnie potrącenia. To później idzie do payroll. I na dole notka, że jeśli nie podpiszę to nie dostanę wypłaty.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 sie 2009 15:50

jak dla mnie "super" przepis - nie ma innej drogi jak sie zgodzic

ja bym ich pozwal, dozucil pare wydatkow zwiazanych z tym ze ci kase bezprawnie wstrzymali, utrate na zdrowiu - no bo brak kasy to stres, straty ze twoj credit score sie obnizyl bo nie miales na rate za telefon itp itd.

jak to mawia babcia takich to tylko na pal - nie masz nic do stracenia a wiele do zyskania (no chyba ze wypadek okaze sie twoja wina to wtedy polegles po calosci :) )

Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Postautor: Piaskun20 » 18 sie 2009 15:52

a tłumaczą to potrącenie tym, że nie zadzwoniłem od razu im powiedzieć o tej stłuczce, tylko dopiero następnego dnia, zadzwonił gość któremu stłukłem tą głupią lampę. Ja w tym czasie spałem, to było o 3 rano, o 5 skończyłem pracę i pojechałem się poprostu wyspać. Może i powinienem był ich powiadomić szybciej, ale to już jest odrębna sprawa według mnie. A oni mi tu tłumaczą, że ponieśli większe koszta przeze mnie i stąd te F1000. Według mnie, jeśli nawet ponieśli większe koszta to nie mogli wziąść więcej niż te F500 z popzedniej wypłaty. Głupie 4 słówka w umowie, a tak wiele znaczą.

Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Postautor: Piaskun20 » 18 sie 2009 15:54

wypadek był z mojej winy, ale to nic nie zmienia, nie mieli prawa zabrać mi F1000, tylko F500. Tysiąc mogliby gdyby to był już mój kolejny.

Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Postautor: Piaskun20 » 18 sie 2009 16:57

a tak poza tym, jeśli nawet tego nie podpiszę, to czy pracodawca ma prawo wstrzymać mi wypłatę do następnego miesiąca, przez to, że się na coś nie zgadzam? wydaje mi się że nie. Sorki, że tak męczę, ale chciałbym już dziś coś wiedzieć, jeszcze wieczorem bedę się z nimi widział. Pracuję na nocki.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 19 sie 2009 15:24

Piaskun20 pisze:wypadek był z mojej winy, ale to nic nie zmienia, nie mieli prawa zabrać mi F1000, tylko F500. Tysiąc mogliby gdyby to był już mój kolejny.


twoja umowa mowi - If you are deemed to be a fault, all or a part of this deposit will be used to pay for any damages caused. The decision of the Company is final and binding in respect of the Accident Deposit

dlatego oni ci nie zabieraja depozytu zeby ew. miec na pokrycie strat. oni juz ci potracaja koszta zwiazane z tym wypadkiem. jak narobiles duzych szkod to spodziewaj sie minus 500 przy nastepnej wyplacie tez.

po co bylo sciemniac, jakbys od razu napisal ze to twoja wina to dostalbys konkretna odpowiedz od blondynka w pierwszym poscie i bylo by po temacie

Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Postautor: Piaskun20 » 19 sie 2009 17:41

wybacz, ale wydaje mi się, że trochę źle zrozumiałeś treść umowy. A poza tym, to firma ubezpieczeniowa jest od pokrywania strat, a nie pracownik.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 19 sie 2009 18:18

Firma ubezpieczeniowa to nie organizacja charytatywna.
Sa rzeczy ktore ubezpieczenie nie pokrywa i to by trzeba bylo zajrzec do polisy.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 20 sie 2009 08:42

Piaskun20 pisze:wybacz, ale wydaje mi się, że trochę źle zrozumiałeś treść umowy


wybacz, ale nie sadze :) ty ja zle rozumiesz dlatego zaczoles ten temat


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości