O wszystkim na tematy prawne
joszua
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2009 13:11

Nie płacę za telefon - co mi grozi?

Postautor: joszua » 22 lip 2009 13:17

Witam wszystkich, pytanie jak w temacie.Co mi grozi jeżeli wezme telefon na abonament u jednego z operatorów (bo nie wiem czy wszyscy pochodzą tak samo do tej sprawy) i nie będę płacił za abonament? Posiadam legalną pracę w UK i oczywiście konto.Tak więc jak to jest?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 22 lip 2009 13:26

dobre:) przeciez nie dadza ci uzywac tego telefonu przez 12 miesiecy tylko ci go odetna po miesiacu jak nie zaplacisz wiec duzo to se go nie pouzywasz. a potem przyjdzie do ciebie ladny czerwony liscik zebys zaplacil za calosc kontraktu i tym samym w idiotyczny i groszowy sposob nasrasz sobie w papierach.

po co z gory zakladasz ze nie zaplacisz? poprostu chcesz ich oszukac i tyle?

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 22 lip 2009 13:27

Jak telefon wezmiesz i kontrakt podpiszesz to jestes zobowiazany placic ! Jesli nie to credit rating ci spadnie-- astronomicznie , komornik zapuka i w sadzie mozesz sie znalesc to tak w skrocie . Lepiej nie rob takich rzeczy jesli na dluzszy czs chcesz sie tu zachaczyc Bo wielkie NO NO NO .

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 22 lip 2009 13:42

Jak to co sie stanie?

Dolaczysz do rzeszy tych "za darmo przesladowanych Polakow".

71 ci rozbierze do naga i przegoni po krzakach jezyn, ja batem z pokrzyw bede po duuuuuuuuuuuuuuuupie po drodze lac a banita da ci kopa od opa....blondynek smola poleje a kaslawaka z userem posypia pierzem - na koncu ktos cie na pal nabije. I to wszystko PRZED komornikiem.

Boszeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee - trole dzisiaj nisko lataja, bedzie chyba padac.

Ziewwwwwwwwwwwwwww

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 22 lip 2009 16:28

jeszcze przed komornikiem ptaki go obsiada bo pomysla ze to wielki czarny gawron i bedzie 2 czesc utworu "rozdziobia nas kruki i wrony" :lol:

joszua
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2009 13:11

Postautor: joszua » 22 lip 2009 20:38

Nikt nie mówił, że zamierzam to zrobić, a pytanie było czysto teorytyczne, bo gdyby sie dało to dlaczego nie?Znajomi przy samozatrudnieniu tak robili i ich 'prześladowanie' polegało na paru listach ostrzegawczych na początku, a teraz nie ma żadnych upomnień na ten temat,a tak wogóle to zdolność kredytowa mnie nie interesuje...Pomimo wszystko dziękuje za odpowiedzi.
Apropo wyjeżdżania z tekstami typu 'podzielisz los za darmo prześladowanych' itp. to mogliście sobie darować, rzeczowa odpowiedź na pytanie wystarczałaby.

dzięki za odpowiedzi.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 22 lip 2009 20:53

Wiesz co Joszua? Rowniez sie da obrobic pare domow (naucz sie tylko jak obejsc alarmy), okrasc ludzi w zatloczonym metrze, da sie rowniez zalozyc urzadzenia dzieki ktorym ukradniesz dane z kart bankomatowych i bedziesz zyl na koszt innych itd itp

Wiec nie oczekuj ze ktokolwiek udzieli RZECZOWEJ odpowiedzi na pytanie potencjalnego zlodzieja... :evil:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 22 lip 2009 21:28

potencjalnego zlodzieja...


No wlasnie...

Bramki w metrze tez da sie przeskoczyc, labedzia zlapac i upiec itd itp..

A pozniej plakac jak to Polakow za darmo przesladuja

Ziewwwwwwwwwwwwwwww

joszua
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2009 13:11

Postautor: joszua » 23 lip 2009 02:11

Widze że niektórzy maja za wiele wolnego czasu i za bujną wyobraźnie...
Zadałem pytanie, uzyskałem odpowiedź i między innymi zostałem złodziejem, zamieszani w to chyba są teraz wszyscy Polacy, a jutro stawiam na światowe problemy!Ludzie co wy za głupoty piszecie?Uważacie sie za takich praworządnych obywateli bez żadnych skaz?A kogo bym okradł?Operatora, który jako koncern zarabia miliardy?
Zastanówcie sie nad tym, kto kogo okrada, rano, gdy będziecie zakładali koszulke za 15f, którą wyprodukowano za 1p.(prosty przykład, nie wierzycie?sprawdźcie!)
Tylko nie myślcie o paragrafach a o sprawiedliwości, skoro z teoretyki przeskoczyliście na życie....

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 23 lip 2009 09:02

tlumaczenie czegos takim ludziom nie ma sensu ale ...

za telefon wart 100 funtow spapraja sobie papiery bo teraz go credit score nie interesuje, ale idiota nie pomysli ze jego zycie moze sie odwrocic o 180st w ciagu jednej minuty i cala jego przyszlosc sie zawali przez glupia komorke. swoja droga nie ma obecnie na rynku telefonu (nie wliczajac jakies cudakow ze zlota) na ktorego nie powinno byc stac normalnie zarabiajaca osobe zeby tak poprostu isc i sobie kupic.

nie wiem czemu sie dziwisz joszua ze zostales wrzucony do worka zlodzei. nikt nie zadaje takich pytan dla teori, i myslisz sie ze okradasz koncern zarabiajacy miliardy, okradasz kazdego klienta tego koncernu bo straty wywolane przez ciebie odbija sobie gdzie indziej czyli na innych klientach.

mam nadzieje ze dozyje czasow ze takie gnidy zlodziejscie beda scigane chociazby za 1 funta i nie beda sie mogli z tego wywinac w zaden sposob

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 23 lip 2009 09:26

straty wywolane przez ciebie odbija sobie gdzie indziej czyli na innych klientach.


Uhum, no wlasnie - bilety na metro ciagle ida w gore bo maja za malo kasy - jak jeden z drugim nie kupi biletu tylko przez bramke przeskoczy to pozniej ja po kieszeni dostaje...

To samo z tym kretynem od pytania tutaj.....

Na pal go :evil:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 23 lip 2009 10:16

Nie tak - nabic go na pal a nie owinac w cos jak mumie zeby sie cieszyl....

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 23 lip 2009 10:51

a tak mi sie jeszcze przypomnialo:

kazda telefonia robi credit check zanim da komus telefon na abonament wiec ktos kto nie dba o ten rating nie powinien dostac telefonu a juz napewno nie dostanie kolejnego.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 45 gości

cron