O wszystkim na tematy prawne
Kamila_S
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2007 17:49

Wypadek w pracy - prośba o rady

Postautor: Kamila_S » 19 paź 2007 18:02

Witam,moze ktos sie orientuje w takiej sprawie:mialam niedawno wypadek w pracy.Tydzien zwolnienia,kontrola w szpitalu,kolejne 6 tygodni zwolnienia i oczekiwanie na operacje.Moja firma za chorobowe placi mi tylko to "ustawowe" minimum,czyli cos kolo £70 tygodniowo.Czy moze ktos wie,czy za wypadek przy pracy nie nalezy sie 100% pensji?
Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi.

yeska
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2007 19:56

Postautor: yeska » 26 paź 2007 20:59

Hej, niestety tez przerabiam ten temat od paru miesiecy.

Wysokosc chorobowego masz okreslona w umowie. Niestety w mniejszych firmach jest to przewaznie okreslone ustawowo minimum tzw. Statutory Sicknes Pay i wynosi chyba 72,55 za tydzien. Pracodawca ma obowiazek placic to chorobowe przez 26 tygodni czyli panad pol roku. To, ze byl to wypadek w pracy nie ma tu nic do rzeczy. Z tytulu wypadku mozesz natomiast ubiegac sie o odszkodowanie. W internecie mozna znalezc firmy ktore sie tym zajmuja. To link do jednej z nich:

http://www.servicelegal.org/pl/index.asp

Serwis jest po polsku, a jak zadzwonisz to tez powiedz, ze chcesz rozmawiac po polsku i nie ma problemu. Przysla Ci formularz do wypelnienia, a potem zdecyduja czy biora sprawe. Nic nie placisz za porady i za sprawe jesli sie podejma. Jak wygraja, to sobie odliczaja procent albo okreslona kwote. Ta firma powyzej bierze jednorazowo 250£. Oczywiscie po wygranej.
Zycze powodzenia, mam nadzieje, ze wrocisz szybko do pracy, ale na wszelki wypadek zwracaj uwage czy i jak interesuje sie toba i chce ci pomoc twoj pracodawca. W UK dbanie o pracownika to psi obowiazek. Za moja sprawe wzieli sie juz prawnicy i az raczki zacieraja, bo np. to ze sama o kulach musialam po wyplate jezdzic i pracodawca nie zaproponowal mi wysylania np. czekow to juz DYSKRYMINACJA NIEPELNOSPRAWNYCH!!!

user379385
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2009 20:13

Postautor: user379385 » 25 mar 2009 20:32

Witam. Ja zajmuje sie uzyskiwaniem odszkowan na co dzien. Zadzwon do mnie 07541 500191 Kamil

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 25 mar 2009 20:49

Uwaga! Potencjalny oszust!

Ludzie od takich trzymać się jak najdalej. Od pomocy ze wszelkimi odszkodowaniami są licencjonowane firmy, a nie jakiś chmyz z komórką.

sunshinediver
Gastarbeiter
Posty: 77
Rejestracja: 08 gru 2008 07:55

do budy ghebird

Postautor: sunshinediver » 16 kwie 2009 03:53

wystarczylo napisac uwaga oszust bez epietow, skad wiesz co to za czlowiek i co soba reprezentuje, do epietow i przyczepania łatek jestes pierwszy
zalosne......

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 16 kwie 2009 07:17

Nie napisałem "oszust" tylko "potencjalny oszust".
Od pomocy w uzyskiwaniu odszkodowań są firmy działające na zasadzie "no claim, no fee" i nie pobierające od Ciebie żadnych kwot w zamian za pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Nie wiem co wskóra koleś z komórką? Dostanie np protokoły wypadkowe z Policji? A może dokumentację ze szpitala? Hm?


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 32 gości

cron