O wszystkim na tematy prawne
ekonomzks
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2008 15:42

Rozliczenie podatkowe , zwrot podatku ...

Postautor: ekonomzks » 27 maja 2009 20:28

Siema, mam pytanie czo opłaca sie rozliczać przez firmy ksiegowe i płacic minimum 30 F ? Pytam bo bede sie rozliczał 1 raz i nie wiem czy to jest tak samo skomplikowane jak w Polsce. Mam do zwrotu około 260 funtów.

dzieki z góry za pomoc

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 maja 2009 08:07

skoro wiesz ile masz do zwrotu to po co chcesz placic zeby ktos powiedzial ci cos co juz wiesz?

po pierwsze rozliczyc cie moze HMRC - za darmo - wystarczy wyslac papiery

po drugie nawet jesli trzeba rozliczyc sie samemu to jest to tak skomplikowane jak i w polsce czyli trzeba wiedziec jak sie nazywamy i gdzie mieszkamy + przepisac kwoty z tak samo nazwanych pol z p60 na rozliczenie roczne a jezeli wiecej niz jedna praca to uzyc kalkulatora i dodac kwoty z tak samo nazwanych pol i wpisc w takie samo pole na rozliczeniu rocznym

po trzecie nawet jak sie wszystko zrobi zle to urzad przysle albo poprawione albo powie co poprawic i odeslac - nie zamykaja za to ani wala kuli prosto w leb

angik
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2009 05:30

Postautor: angik » 28 maja 2009 23:34

Racja! Nie plac firmom. Ja sie rozliczalam sama i bylo oki. Jesli chodzi o jezyk to znalam go wtedy na poziomie znikomym i dalam rade to Ty tez dasz. Wszystko trwalo ok 10min. Powodzenia :D


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 24 gości

cron