O wszystkim na tematy prawne
wowcia009
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2009 12:07

Child benefit?

Postautor: wowcia009 » 08 maja 2009 12:15

Witam mam mały problem z child benefit tzn.wniosek złożyłem w listopadzie następnie 2 razy dostałem od nich pismo na temat danych dzieci ,nr.NIP itd. ostatnie w lutym mamy maj a ja nie mam żadnej informacji czy przyznali mi czy nie.Moje pytanie jest proste ile to trwa zwykle i czy zawsze to się tak dłuży a moze powinienem zadzwonic do nich?jeżeli ktoś miał podobny problem to bardzo proszę o rade,dodam tylko że dzieci mieszkają w polsce razem z żoną a ja jestem tu i pracuje legalnie,pozdrawiam

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 08 maja 2009 13:26

Jesli dostarczyłes co im było potrzebne to tylko ratuje Cie czekanie.W sytuacji gdzie dzieci sa w Polsce zazwyczaj może to trwac dłużej dlatego że sprawdzaja twoja małzonke i dzieci w polsce, a dokładnie czy nie jest pobierane żadne swiadczenie w polsce, bo jesli jest to nic nie dostaniecie!.Mój kolega na child benefit czekał rok czasu!! wszyscy juz myslelismy że mu nie przyznaja, nie mam pojecia czemu to tyle trwało. :( no ale po roku się doczekał.Owszem jesli jestes niecierpliwy zadzwoń i spytaj o swoja sprawe, ale pewnie powiedza'prosze czekac' :) w sumie radze poprostu uzbroić sie w cierpliwośc może i duza nawet.Pozdrawiam

kama15
Emigrant
Posty: 102
Rejestracja: 23 lip 2008 20:51

Postautor: kama15 » 08 maja 2009 14:23

Sprawdz od strony przepisow, z jaka data wszedl/wejdzie przepis, ze ChB przysluguje tylko dzieciom fizycznie przebywajacym w UK.

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 08 maja 2009 17:05

uuu ma cos takiego wejśc? hmm pierwsze slysze, jeszcze sie z tym nie spotkałam ale kto to wie :(

wowcia009
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2009 12:07

Postautor: wowcia009 » 09 maja 2009 14:34

Dzięki Wam właśnie o takie informacje mi chodziło,teraz uzbrajam sie w cierpliwość i co...CZEKAM hahaha,pozdrawiam.

user2102841
Gastarbeiter
Posty: 49
Rejestracja: 12 sty 2008 20:57

Postautor: user2102841 » 10 maja 2009 12:34

Twój telefon może przyspieszyć sprawe. Czasami te biurokratyczne machiny gubią dokumenty i wtedy warto sie im przypomnieć. Zadzwon i zapytaj po prostu na jakim etapie jast wasz wniosek i musza ci odpowiedziec.

xxxez
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2009 16:18

Postautor: xxxez » 15 cze 2009 16:24

wiatm,
mieszkam z synem w Polsce a mój były mąz od kilku lat pracuje za granicą, w zeszłym miesiącu otrzymał child benefit i niewypłacone zaległości z tego tytuły, w sumie spora suma się uzbierała, niestety nie chce wysyłac tych pieniedzy dziecku, mówi, że to on tam pracuje i gdyby tak nie było to nikt by pieniędzy nie dostał wiec to on będzie decydował co z tymi pieniędzmi sie stanie, może ktoś sie orientuje co w takiej sytuacji można zrobic, jak to jest prawnie regulowane, jakie kroki można podjąc?
a i jeszcze jedno - czy potrzebna była moja zgoda, żeby on te pieniądze otrzymał?
pozdrawiam


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości

cron