O wszystkim na tematy prawne
Malgosia
Gastarbeiter
Posty: 64
Rejestracja: 02 paź 2007 00:21

Dwie karty Visa Electron w jednym banku?

Postautor: Malgosia » 16 paź 2007 19:17

Hejka!Jak wyrobic sobie druga karte visa electron w banku barclays konkretnie???trafiam na same przeszkody!a moze zalozyc konto w innym banku i bedzie to latwiejsza sprawa???dzieki

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 18 paź 2007 11:04

nie rozumiem, jak to drugą? barclays wydaje już nie electron tylko Vise, to raz, dwa do jednego konta jest jedna karta, czasami dają karty dla dziecka do tzw sub konta.
nie rozumiem po co ci dwie karty, skoro "portfel" masz jeden?

Malgosia
Gastarbeiter
Posty: 64
Rejestracja: 02 paź 2007 00:21

Postautor: Malgosia » 18 paź 2007 20:54

ja mam jeszcze vise electron!chce jedna karte dac mamie zeby mogla wybierac sobie kaske w kraju bez problemu!no!czyli zrobia sie dwa portfele!aa i nie koniecznie musi byc bank barclays,moge otworzyc konto w innym ale takim ktory wlasnie wyda mi 2 karty!pozdrowionka

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 18 paź 2007 22:47

gdyby kazdy mogl wyrobic sobie dwie karty to zbankrutowalyby firmy zajmujace sie przesylaniem pieniedzy, hmmm...no wiec na moj babski rozum to ten numer raczej nie przejdzie.... :?

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 19 paź 2007 00:03

zapytaj banku czy możesz utworzyć wspólne konto z mamą. tyle tylko ze mama musiała by si e pojawić tutaj gdy udzielisz takiego pełnomocnictwa, i w tedy dopiero dostanie drugą kartę, ale najpierw zapytaj czy jezeli będą dwie osoby ....
choć raczej w przeciwieństwie do polski tutaj konto naukowe jest odpowiednikiem portfela, i jest podstawa do rozliczeń i kontroli skarbowej, wiec jezeli nie jest to konto firmowe nie może być na dwie osoby, natomiast, możesz zapytać o katrte dla "dziecka"
niektore banki udzielają takie karty, tworzą sub konto i ty przelewasz na to subkonto pieniążki a ta druga osoba, gospodaruje wg własnego uznania.
Nie wiem czy wiesz ale w sklepach można kupic taka karte, i ładujesz ją tez w sklepach czy tez w bankach lub przez net, ale transfer do polski z tego co widziałem w opisie niezbyt ciekawy :/ CZYTAJ TO CO MAŁYMI LITERAMI ZAWSZE

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 19 paź 2007 10:17

zawsze mozesz zalozyc konto w mBanku, darmowe i przelewac MoneyBookers, bardzo niska prowizja i dobry kurs co najwazniejsze.

Malgosia
Gastarbeiter
Posty: 64
Rejestracja: 02 paź 2007 00:21

Postautor: Malgosia » 19 paź 2007 22:44

Wielgasne dzieki moi mili!!!!!pozdrawiam

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 22 paź 2007 20:18

słuchaj własnie przyszła mi myśl otwórz konto na siebie skoro maja to być dla soby najbardziej zaufanej czyli mamy to po prostu dasz jej swoją kartę, a ponieważ będzie to twoje dodatkowe konto ty nie potrzebujesz do niego karty bo przecież będziesz tam tylko wpłacać pieniądze i robić przelewy wpływające ze swojego obecnego konta, a twoja mama będzie mogła wybierać po dobrym kursie w sieci euronet, bo wystarczy że będzie znała PIN, z jednej strony masz w miarę kontrole nad przepływem gotówki z drugiej mama wygodnie wybiera pieniądze, acha upewnij się że konto ma zabezpieczenie overdrive żeby nie przeholować przez pomyłkę :wink:

Malgosia
Gastarbeiter
Posty: 64
Rejestracja: 02 paź 2007 00:21

Postautor: Malgosia » 22 paź 2007 22:18

HAAA!!myslimy podobnie!wlasnie tak zamierzam zrobic!!!zawioze mamie moja karte!!pozdrawiam

unwinka
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2007 17:55

Postautor: unwinka » 15 lis 2007 18:32

Witam

Niedawno otwierałam konto w Lloyds, i mnie proponowano otwarcie konta z dodatkowa karta - którą właśnie można przesłać za granicę, aby rodzina mogła korzystać z konta- idea emigranta, aby nie wysyłać pieniędzy, tylko dostarczyć kartę do danej osoby, aby ta z kolei mogła się nia posłygiwać w PL-

Nie napisze więcej, ponieważ, ja mam konto w PL i tutaj potrzebowałam dodatkowego, także mnie takie konto nie interesowało, nie wiem CZY sa jakiekolwiek dodatkowe opłaty z tego tytułu czy nie.

Swoją droga wydaje mi się, że łatwiej byłoby otworzyć konto np w mBanku (jak ktos wyżej wspomniał), robić tanie przelewy na konto i dać mamie karte, kto wie jaki jest przelicznik wypłacania pieniędzy w PL z angielskiego banku + prowizja....
Generalizując wszystko zależy, czy pieniądze, które ty zamierzasz wpłacać na konto będą na tzw. wszelki wypadek, czy wręcz przeciwnie, czy pieniądze będą w ciągłym obrocie, uzywane na bieżąco...

Radziłabym ci przejść się do banku i spytać się o to konto :)

Pozdr
A

Malgosia
Gastarbeiter
Posty: 64
Rejestracja: 02 paź 2007 00:21

Postautor: Malgosia » 15 lis 2007 20:33

dziekuje !!oczywiscie sprawdze!

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 lis 2007 08:06

Malgosiu,

Dodam jeszcze ze w przypadku karty Visa w banku Nationwide (wlasciwie to jest building society, ale nieistotne) mozesz pobierac pieniadze w polskich bankomatach bez kosztow dodatkowych.

Pozdrawiam.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości