O wszystkim na tematy prawne
Pawciunio
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2009 08:33

Ciąża, praca dla agencji, macieżyńskie?

Postautor: Pawciunio » 27 lut 2009 08:35

Mam pytanie. Moja dziewczyna pracuje jest w 24 tyg ciąży. W angli pracuje juz 15 mies tylko ze przez agencje. Odprowadza NI itp. Czy nalezy jej sie urlop maciezynski,jakie wnioski trzeba złożyc i gdzie. Z gory dziekuje

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 27 lut 2009 14:54

PIOTRUNIO- zapewne twoja ukochana dostała od midwife książke "the pregnancy book" przegladnijcie ja tam wszystko jest bardzo dokładnie opisane!!! kurcze bo ja cos nie mam głowy dzis :( a jesli nie to poprostu zadzwonie do jakiegokoliwek centrum polskiego gdzie zajmuja sie takimi benefitami i napewno wam powiedza!!. Z drugiej strony mam koleżanke która pracowała w agencji cała ciąże :cry: nie wiem w zasadzie dlaczego ale az sie pytam jej z ciekawości, zakładam że za krótko chyba pracowała przed zajściem w ciąze ehh :cry: swoją droga Serdecznie pozdórw ukochana, wasza dzidzia w brzuszku ma tyle samo tygodni co i moja :) pozdrawiam i zyczę wszystkiego dobrego :wink:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 27 lut 2009 15:38

czarnas tu nie jest jak w polsce ze ledwo babka zajdzie w ciaze to na zwolnienie (ciaza to nie choroba) tu kobiety pracuja w ciazy - co w tym dziwnego? pozatym liczy sie okres pracy przed zajsciem w ciaze a nie ile sie pracuje po - do ewentualnych dodatkow firmowych - tym co sie nie lapia nalezy sie SMP.

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 27 lut 2009 16:20

BANITA- :) to co Ty napisałeś to ja napisałam powyżej, odnośnie koleżanki że widocznie za krótko pracowała przed ciąza!! i wiem o tym że ciąza to nie choroba i tu sie pracuje chyba że cos jest nie tak to wtedy trzeba udac sie do gp po dokument że nie jest w stanie sie do pracy z jakis tam przyczyn zdrowotnych

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 27 lut 2009 16:45

Pawciunio poczytajcie sobie portale specjalnie na potrzeby kobiet w ciazy, sa ich dziesiatki i naprawde wszystko jest opisane, np: http://www.dzieciak.co.uk/

Pawciunio
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2009 08:33

Postautor: Pawciunio » 27 lut 2009 17:35

banita pisze:Pawciunio poczytajcie sobie portale specjalnie na potrzeby kobiet w ciazy, sa ich dziesiatki i naprawde wszystko jest opisane, np: http://www.dzieciak.co.uk/


Dzieki bardzo za te strone przyda sie :)
Czytalem troche o tym na tej stronie i kurcze nigdzie nie ma napisane czy jak ktos pracuje dla agencji ,odprowadza wszystkie podatki czy nalezy mu sie maciezynskie platne.

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 27 lut 2009 18:00

Statutory Maternity Pay odpowiednik Maternity Allowance ( macierzyński) ubiega sie o niego nie wczesniej niz po 26 tyg ciązy, otrzymuje sie przez 39 tyg, róznica jest tylko taka że Maternity jest dla osób samozatrudnionych.Twojej kobiecie przysługuje SMP druk mozna wziąść z JOB CENTREhttp://www.jobcentreplus....008115.xml.html lub odwiedzic link, wszystko jest opisane w książce od midwife wystarczy poswięcic kilka minut.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 37 gości