O wszystkim na tematy prawne
rafciu__
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2009 11:22

Odszkodowanie

Postautor: rafciu__ » 19 lut 2009 11:25

Witam wszystkich! Mam pytanko jesli chodzi o odszkodowanie,a mianowicie grajac na hali w pilke nozna zlamalem reke w nadgarstku;/ Czy mam szanse na uzyskanie jakiegos odszkodowania, pracuje w UK prawie 3 lata..mam insurance number i jak kazdy place podstawowe skladki ktore odciaga mi pracodawca, wiec gdzie moge sie zglosic o to.. moze job centre?? Prosze o porady! Z GORY DZIEKUJE! RAFAL

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 19 lut 2009 18:30

Zadzwoń do Claim Time Solicitors. Może coś Ci doradzą :)
Ja na nich nie narzekam.
http://www.claimtime.co.uk/
Jeżeli masz kłopoty z angielskim, zadzwoń i poproś o kogoś mówiącego po polsku. Z tego co pamiętam, dziewczyna nazywa się chyba Karolina.

P.S. - Admini - to nie reklama, tylko rekomendacja :twisted:

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 23 lut 2009 09:12

Obawiam sie ze nie nalezy Ci sie odszkodowanie, bo:
1. Od kogo?
2. Za co?

Jesli masz polise na zycie- zglos sie do nich to napewno Ci pomoga.

Skoro jednak zalozyles ten watek wnioskuje ze takowej polisy nie masz. Odszkodowania nie placi panstwo (tylko dlatego ze placisz podatki) a czyjas firma ubezpieczeniowa (np. jesli sprzataczka po sprzataniu hali zostawila rozlany plyn na jej powierzchni, Ty sie na tym poslizneles i uszkodziles nadgarstek) oskarzasz tego kto jest za stan tej hali odpowiedzialny- i dostajesz odszkodowanie od jej uezpieczyciela.

To co Ci sie przydarzylo jest po prostu nieszczesliwym wypadkiem i nikogo nie mozesz o to obwnic. Kto ma Ci wiec za to zaplacic?

Job centre nie ma absolutnie nic do odszkodowan.

Wynieslismy z Polski mylne wyobrazenie ze jest wypadek przydazy nam sie w pracy to nalezy nam sie odszkodowanie, bo przeciez placimy podatki. W rzeczywistoci odszkodowanie za wypadek w pracy nalezy nam sie TYLKO wtedy, gdy doszlo do niego z winy pracodawcy (brak szkolen dla pracownikow, niesprawne narzedzie, brak oznaczen o niebezpieczenstwie itp). Jesli w czasie pracy spadniesz z drabiny i doznasz trwalego urazu kregosluga, (a drabina byla w dobrym stanie itd)- rowniez nic nie dostaniesz.

Troche sie rozpisalam, ale mam nadzieje ze choc troche wyjasnilam jak to dziala.

rafciu__
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2009 11:22

Postautor: rafciu__ » 23 lut 2009 12:24

Dzieki :roll:

user379385
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2009 20:13

Postautor: user379385 » 25 mar 2009 20:18

Witam. Ja zajmuje sie uzyskiwanie odszkodowan na co dzien. O Odszkodowanie mozesz ubiegas sie jedynie jesli ktos zawinil w Twojej sprawie. Napisz mi na emaila dokladnie co sie stalo, kiedy i czy zglosiles sie z tym do lekarza. Moj email kamil.smith@hotmail.com.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 25 mar 2009 20:51

Uwaga! Potencjalny oszust!

Ludzie od takich trzymać się jak najdalej. Od pomocy ze wszelkimi odszkodowaniami są licencjonowane firmy, a nie jakiś chmyz z kontem na hotmailu.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości