O wszystkim na tematy prawne
sunshinediver
Gastarbeiter
Posty: 77
Rejestracja: 08 gru 2008 07:55

Auto na mienie przesiedleńcze, ubezpieczenie, jazda po kraju

Postautor: sunshinediver » 08 lut 2009 07:22

Temat troche skomplkowany i dlugi ale postaram sie sterscic. Chce zjechac do poski na stal i wzwiazku z tym postanowilem pzrywiezc samochod na mienie pzresiedlencze. wiem ze na mienie mozna zarjstrowac samochod z RHD ale zeby nie komplikowac i nieutrudniac kupilem auto LHD. Niewiem czy pozniej to nie bedzie mialo jkaiegos znaczenia wiec nadmienie ze auto do angli bylo sprowadzane ze stanow ale pierwsza rejestracja byla w 2008 roku w UK.
Wieem tez ze zeby pzrywiezc auto na minie musi byc zarejstrowane na mnie w UK minimum 6 miesiecy. I teraz zaczynaja sie schody. Chce zjechac do polski
pzrd uplywem tego okresu wiec czy bedzie to mozliwe zeby jedzic po polsce z angielskim ubezpieczeniem pzrez poiwedzmy 4,5 miesicy a nastpnie tylko je pzrerejstrowac na polske?czy bede musial sie pzrejechac do angli i jeszce raz wrocic bo zupelnie nie wiem jak w takiej sytuacji wyglada sprawa z Vatem i Akcyza. Jak powinienem to wszystko zalatwic zeby bylo dobrze. Musze zjechac wczesniej zanim minie pol roku. Ma ktos jakas rade ?Z gory dzieki za wszytskie

Eldi
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2009 11:40

Postautor: Eldi » 16 lut 2009 11:45

Witam

Juz tu komus radzilem - najlepiej zadaj pytanie na stronie
www.powroty.gov.pl
Opowiedza po kilku dniach. W moim przypadku po szesciu. A bylo tez dotyczace konkretnego przypadku.

Mam nadzieje, ze pomoga. Bo inne urzedy nie spieszyly sie z pomocna reka...

LD


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 26 gości

cron