O wszystkim na tematy prawne
iwidziabag
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 15 paź 2008 17:32

Ślub z obcokrajowcem?

Postautor: iwidziabag » 18 lis 2008 23:05

witam serdecznie i bardzo prosze o pomoc.
czy ktos sie orientuje, czy istnieje jakikolwiek sposob na slub-legalny z obywatelem syrii ( nie poziada waznej wizy od 3 lat -czyli przebywa w anglii nielegalnie )
czy jesli wzialibysmy slub w polskim (lub jakim kolwiek innym kosciele) a ja bym zalegalizowala ten zwiazek w polskim USC jako per procura, to czy w tym przypadku taki slub bedzie wazny w swietle brytyjskiego prawa i dla home officu??? czy po slubie , jako moj maz bedzie sie mogl ubiegac o wize lub jakie kolwiek dokumenty do legalnego pobytu w UK???
( dodam,ze narzeczony posiada dok. do slubu koscielnego min. akt urodzenia, zaswiadczenie o zdolnosci prawnej do zawarcia malzenstwa).

Zastanawialm sie tez, czy jest mozliwy slub na w ambasadzie polskiej lub syryjskiej???
sama nie wiem, co powinnam zrobic.
bede bardzo wdzieczna za kazda pomoc.
z gory dziekuje

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Postautor: JORDIN17 » 19 lis 2008 19:42

Hej,wydaje mi sie ze jezeli on jest tu nielegalnie to ciezko bedzie wziazc slub,ale proponowalabym np zadzwonic do polskiego kosciola i zapytac jakich dokumentow wymagaja,bycmoze wziecie slubu jest mozliwe.
Jezeli uda sie wziazc slub to bedzie sei mogl maz starac o wize ale raczej nie z UK bo tu jest nielegalnie tylko z Polski tylko jak sie tam dostanie skoro najpierw musi miec wize?Dlatego najlepsze wyjscie to bys ty jechala do Syrii i tam wzieli slub.Maz potem bedzie staral sie o wize ,moze sie starac o wize prosto do UK ale tez tak latwo nie dostanie dopoki jakies warunki nie bede spelnione.Beda chceili by udowodnil ze wasz zwiazek jest prawdziwy,czyli np maile ktore sobie wysylaliscie,czy zdjecia wspolne.Moze tez starac sie o wize do polski i potem z polski starac sie o karte rezydenta jako ze ma zone polke a potem o wize do uk.Troche to potrwa ,bycmoze pare miesiecy.

iwidziabag
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 15 paź 2008 17:32

Postautor: iwidziabag » 19 lis 2008 21:24

hejcia,. dziekuje za odpowiedz. moze Ty rozwiejesz moje watpliwosci odnosnie slubu koscielnego .
Otoz dzis bylam u prawnika i dowiedzialam sie ,ze
@jesli pojedziemy do syrii tam wziasc slub, to ze wzgledu,ze moj narzeczony przebywal na tereni UK nielegalnie 5 lat to i tak po slubie nie dostanie wizy
@na pomoc z ambasady nie mozemy liczyc.

Zostal tylko taki wybor, ze
@wezmiemy slub w polskim kosciele, i jak ten slub zalegalizuje w USC w polsce. tylko nasuwa sie pytanie, czy wtedy taki slub (w swietle polskiego prawa wszystko ok), bedzie uznany i wazny dla brytyjskiego home officu????
moze ktoz wie cos na ten temat, bo wedlug mnie na chlopski rozum, skoro jestem obywatelka UE i polska nalezy do unii to slub-legalny w swietle polskiego prawa rowniez tutaj powinien byc zalegalizowany!!!

@jest rowniez opcja slubu w angielskim kosciele katolickim (wtedy ten slub jest na 100% wazny, tylko,ze trzeba miec specjalny papier odnosnie zawarcia malzenstwa ( w naszym przypadku nie do zdobycia).

Moze ktos wie, cos odnosnie tego slubu w polskim kosciele.
A odnosnie wyjazdu do Polski-jesli po slubie bysmy pojechali do polski to jak dlugo trzeba wyrabiac wszystkie dokumenty i jakie?
czy to jest pozwolenie na pobyt tymczasowy, czy co?
i jak by wygladala sprawa z zatrudnieniem obcokrajowca-bez dokumentow? czy w czasie czekanie moze wyrobic NIP, PESEL, zeby dostac prace???
bede wdzieczna za kazda odpowiedz. pozdrawiam

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 19 lis 2008 21:28

mozecie wziac slub w Polsce lub per procura - jesli jest to metoda uznawana w Syrii - i ubiegac sie o spouse visa. ja czekam juz ponad rok, Home Office jest strasznie wolne, ale jakos sie posuwa. najlepiej idz do dobrego prawnika - moge polecic mojego, jest niezly. kiedy zlozysz aplikacje, Twoj narzeczony otrzyma list uprawniajacy do pozostania i pracowania na terenie UK do momentu otzrymania decyzji z HO. mozesz zlozyc aplikacje o unmarried partner visa, a potem wziac slub, ja tak zrobilam, troche dluzej to trwa, ale mozna tak zrobic.

PS to niewazne ze Twoj narzeczony jest w UK nielegalnie, kiedy skladasz podanie, to idzie w 'niepamiec'

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 20 lis 2008 01:02

Temat powinien byc zamkniety bo dot. lamania prawa.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 20 lis 2008 08:42

:?: :shock: :?:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 20 lis 2008 11:09

- ktos jest nielegalnie i pytanie jest jak to obejsc, zupelnie jak zlodziej by sie pytal co zrobic zeby go nie zlapali.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 20 lis 2008 11:11

kazali przytakiwac wiec TAAAAK masz racje ...

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 20 lis 2008 11:37

Przeciez zawsze ktos zyczliwy mozesz gdzies tam napisac ze londynek pomaga nielegalnym imigrantom.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 20 lis 2008 11:43

no i co niech sobie pisza :)

nie pomaga tylko kocha, nie omija jak przejsc nielegalnosc tylko jak sie ozenic jak sie jest nielegalnym - wszystko na odwrot oczywiscie niz ty skwitowales - ale chciales sobie popisac to sobie popisales

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 20 lis 2008 11:52

no tak, nie ukradl a pozyczyl...

iwidziabag
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 15 paź 2008 17:32

Postautor: iwidziabag » 20 lis 2008 13:00

witam i dziekuje wszystkim za podpowiedzi.
Chcialm sprostowac jedna wypowiedz dotyczaca nielegalnosci,-otoz wszystko co robie, by wziasc slub, musi byc legalne i zgodne z prawem, poniewaz inaczej nic nie zdzialamy. Pomagam, bo kocham i chce sie zwiazac z moim narzeczonym na zawsze a fakt,ze on jest tutaj nielegalnie nie jest najwazniejszy, bo gdyby Polska nie weszla do UE i Polacy na wjazd do uK potrzebowali by wiz, teraz byli by w takiej sytuacji jak moj narzeczony.
Pozatym serce-nie sluga.
Dziekuje Wszystkim za wsparcie i mam nadzieje, zw wszystko nam sie uda i prosba do -ANKA MAK - jesli bedziesz taka dobra, to podaj mi namiery na tego prawnika, poniewaz znalezc kogos na prawde kto zna sie na tym prawie, nie jest wcale takie latwe. podaje swoj adres iwonka.stokrotka@tlen.pl. i z gory dziekuje.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 20 lis 2008 14:34

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka z Twoim narzeczonym.
Jesli potrzeba by bylo wiz, to albo by nie przyjechali, albo sobie te wize wyrobili - oczywiscie zawsze znajdzie sie jakis element, co bedzie sie chcial wepchac bezprawnie, ale nie pisz, ze wszyscy.
Jedyna legalna opcja jaka widze to wyjazd do Syrii i zalatwianie wszystkiego stamtad.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 20 lis 2008 14:51

zabral ci jakis obcokrajowiec robote czy panna cie znowu zostawila ze sie tak przyp... do kolezanki?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 20 lis 2008 15:05

Zadziwia mnie twoja podwojna moralnosc ;)


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 31 gości

cron