O wszystkim na tematy prawne
motoko
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2009 22:42

Postautor: motoko » 31 mar 2009 21:19

w Dani człowieku. JUz nie ważne...

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 31 mar 2009 21:50

Motoko, juz pewnie dostalas odpowiedz :lol:

zeby wjechac do Polski twoje kochanie musi miec wize, bez tego go nie wpuszcza, a juz w Polsce do Urzedu Stanu Cywilnego musicie dostarczyc paszport, akt urodzenia przetlumaczony przez tlumacza pszysieglego i zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (dostanie je w ambasadzie w swoim kraju, w odpowiedniku naszego USC).

Po slubie prawdopodobnie dostanie pozwolenie na pobyt w Polsce na rok, albo dwa lata, azyl? A czemu mialby sie starac o azyl? Indie nie sa w stanie wojny, no chyba ze powie ze jego rodzina chce go zaszlachtowac bo sie zeni z Polka :lol:
Poza tym niewiem jakie jest prawo w Danii i gdzie chcecie docelowo zamieszkac, jak masz jakies pytania to je zadawaj, i nie przejmuj sie przesmiewcami :wink:

motoko
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2009 22:42

Postautor: motoko » 03 kwie 2009 00:21

Dziękuje bardzo:) nie wiedziałam gdzie się zwrócić a znalazłam ta strone i pomyślałam że mogłabym uzyskać jakieś informacje. :) a co do wizy wiem że jest potrzebna ale czy do ślubu?? Jak pani pisze paszport tak ale czy wiza sama nie wiem-.-. A do polski się dostanie nawet bez wizy:) chyba znieśli granice raz się żyje... :) i thx:)

joan79
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2009 13:49

Postautor: joan79 » 17 kwie 2009 14:00

Witam.
Szukam informacji dotycz. WIZY DO UK !!!
Mój mąż jest obcokrajowcem. Razem chcemy wyjechać do UK.
Mąz prawie rok temu , złozyl dokumenty w Ambasadzie o wize do UK.
Dołaczyl caly plik dokumentow, dowodow potwierdzających zawarcie
zwiazku małzenskiego, odpis z UC, zdjeca, wyciag z banku, nawet rachunki...
W szoku byłam kiedy dowiedziałam sie czego wymagaja, aby
mógl otrzymac wizę do UK... I jeszcze wiekszym szoku , kiedy
okazało się że wniosek został rozpatrzony ne-ga-tywnie !!!
W uzasadnieniu napisali, ze dowody (min. odpis z UC ) nie potwierdzaja
pradziwosc zwiazku , sugerujac przy tym ze maz ozenil sie dla karty
pobytu itp. Poza tym z dezycji wynikalo , ze niby mam córke (!!!) i do wniosku
zalaczylam ksero paszportu rzekomej córki . Co jest kompletna bzdurą !!! Córki póki
co nie mam i nie miałam. Niby skad do cholery wzieli ksero paszportu mojej córki???!!!!
Mąż oczywiście zaczął żartować „ kochanie myslałem że poślubiłem
panne bez dziecka... a tu taka niespodzianka „ Zaczełam podejrzewac, ze urzednik
byl uprzedzony do narodowosci meza i zgóry ( niesprawdzajac dokładnie dokumentów)
załozył że obywatel tego kraju poślubił Polkę dla wizy do UK. Zenujące...
Kilka dni po otrzrymaniu decyzji, wysłalismy do Ambasady odwołanie
( w listopadzie 2008 r) i do dnia dzisiejszego cisza... Maż próbował skontaktować
sie z nimi , wysłał kilka maili. Po kilku dniach otzrymał odpowiedz, zeby sie niecierpliwił ,
takie sprawy trwają 4 – 6 mies. Za kilka dni minie dokładnie 6 mies !!!
I nadal cisza...
Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Co w takiej sytuacji mozemy zrobić?
Czy ktos moze polecic dobrego prawika w Polsce lub UK?
Będę wdzięczna za wszelka pomoc .
Pozdawiam
Joanna

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 17 kwie 2009 21:43

Joan, wyslalam ci maila z namiarem

Teraz jest bardzo ciezka sytuacja z obcokajowcami spoza Unii, raczej ich wyrzucaja niz przyjmuja, i trwa to milion lat......

Powodzenia!

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 18 kwie 2009 23:01

Ile ci zaplaci ?

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 18 kwie 2009 23:05

Jeszcze raz pytanie ILE CI PLACI ? co by nie bylo dobrze sie sprzedalas :)))

joan79
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2009 13:49

Postautor: joan79 » 20 kwie 2009 15:30

71jkc pisze:Ile ci zaplaci ?


71jkc co sugerujesz?

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 20 kwie 2009 15:59

Joan....nie rusz g....nie bedzie smierdzialo :lol:

joan79
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2009 13:49

Postautor: joan79 » 20 kwie 2009 20:06

masz rację :lol:

kaslawka , jeszcze raz dzieki za mail..

Napisałaś , ze teraz jest ciezka sytuacja z obcokrajowcami spoza Unii...
ale jesli moj maz ma karte pobytu, w Polsce jest legalnie to nie powinno byc raczej problemu z otrzymaniem wizy family permit...???

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 20 kwie 2009 21:06

nie jest to takie proste jak sie wydaje, ty mozesz przyjechac tutaj, zaczac pracowac i na tej podstawie moze starac sie o family wize dla meza,
Zmienily sie w tym roku przepisy dot obcokrajowcow spoza Unii, wprowadzono system punktowy na mocy ktorego wydaja wizy dla nich....bedzie wam potrzebny dobry prawnik, ktory zna kruczki i wie jak je uzyc w odpowiedni sposob. Mowie ci to z wlasnego doswiadczenia, trwa to wszystko milion lat i niewiesz do konca jaka bedzie odpowiedz :?

endek
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 31 maja 2008 23:03

Postautor: endek » 23 kwie 2009 13:34

:D ten post nasunal mi super pomysl,dzieki takim ludkom jak ta pani mozna bedzie zaczac wspoldzialac z policja imigracyjna,bedzie porzytek bo nikt nie bedzie mnie okradal,czytaj zyl z mych podatkow,ale wszystkie polki zarabiajace na lewych slubach mozna bedzie powysylac do domu.Pozatem mam nadzieje ze tego twego pana do polski nie wpuszcza,juz pisze maila do msz i powiadamiam o sprawie ambasade polska.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 23 kwie 2009 14:42

endek rasisto powiedz no nam towarzyszu jak to jest tobie mieszkac w londynie? wyjdziesz na ulice spojrzysz w lewo - murzyn, spojrzysz w prawo - arab, na wprost - chinczyk, odwrocisz sie w tyl zeby spied... a tam wasaty Henio. ty musisz byc strasznie zestresowny chodzac po ulicach? a jak tam z twoimi nerwami jak jedziesz metrem scisniety jak sardynka i jakas gruba murzynka dmucha ci prosto w szyje? dajesz rade? jak juz bedziesz pisal to w PS. nie zapominj dodac zeby wprowadzili aborcje wtedy moze cos da rade zrobic z takimi przypadkami jak twoj


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 48 gości