O wszystkim na tematy prawne
Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 24 lis 2008 10:30

usercostam sie zachowuje jak w tej histroryjce z przepelnionym pociagiem .. ze nie ma juz miejsc, znaczy jak polak :P

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 29 lis 2008 11:24

Iwonko, rozmawialam z moim prawnikiem o Twojej sytuacji - mialas racje, powinniscie sie starac o pozwolenie na slub z Home Office! Marcelo powiedzial, ze zlozyl juz z 50 podan w imieniu swoich klientow; wystarczy ze zglosicie sie do jakiegos prawnika (albo przegrzebiecie strone HO, powodzenia, bo jest strasznie nieczytelna), on powie Wam jakie dokladnie papiery musicie przedstawic i sprawa zalatwiona. mozecie wziac normalny slub tu, w UK, wazny, legalny i bezproblemowy. to ze jedno z Was bylo tutaj nielegalnie nie bedzie juz mialo znaczenia.

powodzenia!

anya25
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2008 17:41

malzenstwo z obcokrajowcem

Postautor: anya25 » 29 lis 2008 17:54

Polacy dopiero stosunkowo od niedawna sa w unii i moga legalnie pracowac,wyglada na to,ze niektore osoby zapomnialy jak nasza sytuacja odnsnie 'legalnosci'w Europie Zachodniej wygladala do niedawna...Ja nie widze zadnej "podwojnej moralnosci" w pomocy zawarcia zwiazku malzenskiego nielegalnemu imigrantowi.Prawo nie pozwala na to w UK,ale juz w USA wszelkie zwiazki 'nielegalnych' imigrantow z obywatelami USA sa natychmiast legalizowane.Jesli chcialbys "oczyscic" Wielka Brytanie z nielegalnych imigrantow musialbys wylapac 1/3 populacji Londynu.A gdybys wzial sie za to w NY to w twoje rece wpadloby wiecej Polakow niz jakichkolwiek innych ludzi.Powinienes sie cieszyc,ze mozesz legalnie pracowac i przebywac gdzie jestes,bo nie kazdy ma taka szanse.Nigdy tez nie wiesz jaka sytuacja zmusila kogos do migracji,wiec nastepnym razem zanim wezmiesz sie za jakiekolwiek komentarze radzilabym sie troche zastanowic i przypomniec sobie historie UE

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 29 lis 2008 20:03

Nie ma to jak popierac przestepstwo bo inni tak robia, albo pewnie by zrobili gdyby byli na tym samym miejscu.
Widocznie nie byly to jakies specjalnie wazne powody, bo inaczej ta osoba dostalaby np. azyl.
A inaczej nielegalna imigracja to siedlisko patologii i trzeba z tym walczyc.
Co do Polski, to Polski juz nie ma jako panstwo, stala sie stanem, podobnie jak sa stany w USA i zarowno tutaj w UK jak i gdziekolwiek w unii moge powiedziec ze to jest moj dom, bo takie mam prawo i z tego korzystam.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 30 lis 2008 22:54

usercostam pisze:nielegalna imigracja to siedlisko patologii i trzeba z tym walczyc.


no to chyba mozna skierowac do wszystkich Polakow, ktorzy przyjechali do UK przed wstapieniem Polski do UE i sie 'zasiedzieli', po czym w 2004 odetchneli z ulga.
ciekawy masz sposob myslenia, ale co tam - dla kazdego stwora znajdzie sie miejsce pod sloncem :lol:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 01 gru 2008 18:08

AnkaMak glupszego argumentu juz chyba nie moglas wymyslec. Tak, trzeba bylo walczyc, ale teraz juz za pozno bo pobyt Polskow jest legalny.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 02 gru 2008 08:30

user... nie probuj mnie denerwowac... piszesz bzdury; chodzilo mi o to, ze nie ma co udawac swietego oburzenia na nielegalnych imigrantow, skoro jeszcze niedawno Polacy byli 'nielegalni'. to co, teraz jak juz jestesmy w Unii, to wypinamy sie na wszystkich, bo jestesmy lepsi?

skoncz.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 02 gru 2008 09:41

Masz jakis problem chyba z poczuciem wlasnej wartosci.
Moze ty bylas nielegalna i tak Cie boli ?
Nie wrzucaj Polakow do jednego worka, ja nigdzie nie bylem nielegalnie - obrazasz uczciwych ludzi.
Nikt sie na nikogo nie wypina, maja wize to niech przyjezdzaja, nikt nie broni. Tak samo przeciez moge napisac, o przyjezdzie takiej osoby do Polski. Twoje argumenty nie maja sensu.

Moze za mocna kawke sobie zrobilas... ochlon troche ;)

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 02 gru 2008 09:59

jakie "obrazasz" user? widzisz cos obrazliwego w zwrocie "nielegalny człowiek"?

jesli tak, to polecamy wrocic do lektury "the Sun" i nie zawracac sobie glowy dyskusjami imigrantów, a co najwyzej kupić nową, ostrą kosę... :twisted:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 02 gru 2008 10:10

Nie czytam szmatlawcow.

Nielegalny emigrant tak, to jest obrazliwe. Nie ma czegos takiego jak nielegalny czlowiek...

jak morgaine nie masz lepszych argumentow to sie nie wypowiadaj.

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 02 gru 2008 10:41

userku, pocaluj mnie w nos :lol:

rozkazywac, to ty mozesz swojej hiszpanskiej pannie, jesli jeszcze Ci nie uciekla

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 02 mar 2009 15:10

Anka albo Jordin! Potrzebuje pilnie kilku porad odnosnie tematu...

moj e-mail: kaslawka(malpka).yahoo.co.uk

motoko
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2009 22:42

hej mam problem:)

Postautor: motoko » 30 mar 2009 22:48

mieszkam w kopenhadze i tu poznałam chłopaka. Mamy zamiar wziąśc ślub, ale problem w tym że on jest z indii i wiza mu wygasła 4 lata temu. Chcielibyśmy wziąść ślub w polsce bo tu raczej szans nie ma. Prosze o jakies informacje odnośnie ślubu z obcokracowcem.
- jestem ciekawa czy potrzebna jest wiza do wzięcia ślubu cywilnego,
- czy chłopak po slubie może prosić o azyl
- czy dostanie karte rezydenta

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 31 mar 2009 12:40

A w ktorej czesci Londynu jest Kopenhaga?

:lol:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 31 mar 2009 12:49

w poludniowo polnocnej po lewej stronie


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 53 gości

cron