O wszystkim na tematy prawne
wicherek27
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2008 00:49

Niepełnosprawność w UK

Postautor: wicherek27 » 11 lis 2008 00:56

Potrzebuje wszelkiej informacji na temat niepelnosprawnosci w UK;jak i gdzie zalatwiac i w jaki sposob?Mieszkam w Szkocji.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 11 lis 2008 07:18

Hej,

Spojrzyj na ta stronke:

http://www.direct.gov.uk/en/DisabledPeople/index.htm

Zawiera wszelkie informacje - od benefitow, przez edukacje az po znalezienie pracy. Powodzenia!

bergitka
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2008 08:43

Postautor: bergitka » 11 gru 2008 08:45

Prosilabym o informacje, czy orzeczony w Polsce znaczny stopien niepelnosprawnosci (na stale) jest wazny w UK, jesli tak - gdzie nalezy sie zwrocic???

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 11 gru 2008 12:19

Zadaj to samo pytanie w dziale "zdrowie medycyna rodzina" - wieksza szansa ze ktos odpowie.

3031994
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2009 09:10

Postautor: 3031994 » 21 sty 2009 00:00

bergitka pisze:Prosilabym o informacje, czy orzeczony w Polsce znaczny stopien niepelnosprawnosci (na stale) jest wazny w UK, jesli tak - gdzie nalezy sie zwrocic???

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 28 wrz 2009 15:16

wiem ze te wsztstkie posty tu sa troche przedawnione ale chcialabym wszystkim niepelnosprawnym z jakimi kolwiek pytaniami powiedziec ten kraj bardzo wspomaga niepelnosprawnych . wiec bez obaw bo zycie tu jest bardzo przystosowane do wszelkiego rodzaju wymogow . a nawet jestescie lepiej traktowani niz reszta spoleczenstwa .

imset4414
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2010 22:26

Postautor: imset4414 » 22 kwie 2010 22:54

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wielce to pocieszające że w UK nie jest tragicznie z naszego-niepełnosprawnego punktu widzenia. Mam 44 lata i na przeżycie w Polsce dostaję 444zł. miesięcznie! Pracy praktycznie nie ma w ogóle dla tego rozważam możliwość wyjazdu na wyspy za namową moich dzieci. Ale nie chcę być od nich uzależniony materialnie, ani polegać na zasiłkach czy benefitach! Do puki jeszcze mam na tyle sił żeby samemu pracować i zarabiać na swoje utrzymanie, chcę coś robić. Niestety w Polsce nie jest to możliwe a na pewno nie jest się człowiek w stanie utrzymać z pracy jako niepełnosprawny. Z tond ten pomysł z wyprowadzką do UK na stare lata. Czy waszym zdaniem ma to sens, czy chcę zrobić głupstwo?

wolu86
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2016 09:21

Re: Niepełnosprawność w UK

Postautor: wolu86 » 20 gru 2016 09:43

Mi również groziła niepełnosprawność, ale na szczęście udało mi się tego uniknąć cudem.
Przed wakacjami miałem poważne złamanie nogi wraz ze skręceniem w stawie kolanowym. Tutaj w UK udało się lekarzowi poskładać nogę, ale najwyraźniej nie zrobił tego zbyt dobrze, bo do dzisiaj mam ogromne problemy z chodzeniem. Kilka minut w jednej pozycji i noga zaczyna boleć. Dodatkowo mam ograniczoną jej ruchliwość – nie mogę jej do końca rozprostować. Po konsultacji z innym specjalistom wiem, że niezbędna będzie operacja ortopedyczna. Problem w tym, że w grę wchodzi jedynie prywatne leczenia a w UK ceny są ogromne. Dodatkowo to w Polsce mamy najlepszych specjalistów np. w ośrodku sportowym Orthosport w Szczecinie. Już się orientowałem i taką operacją mogą wykonać właściwie od ręki. Co o tym sądzicie? Mieliście kiedyś podobny problem?


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości