O wszystkim na tematy prawne
niema
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 05 lis 2008 12:03

Pytanie o płatność

Postautor: niema » 05 lis 2008 12:11

Mam takie pytanie, skorzystalem z uslugi jakiejs firmy(malo wazne ) i podalem im dane mojej karty , mieli pobrac sobie z mojego kata zaplate po 3 miesiacach, przyslali mi list ze pieniazki sobie pobiora i jesli to akceptuje to nie musze podejmowac zadnej akcji. po 4 miesiacach ciagle nie wzieli kasy wiec zadzwonilem sie spytac czy wszystko w porzadku, powiedzieli ze czasami zapominaja uruchomic procedury pobierania zaplaty i ze to milo ze dzwonie. po tym przyslali znow list ze w 3 miesiace wezma sobie kase, ale juz mija 4 miesiac i nie biora. To czy ja mam znowu dzwonic czy jesli nie chca to nie placic( czy sobie przypomna przy koncu roku) bo ja wiem ze tak nie ladnie ale jak ktos ewidentnie niechce tej kasy to mi sie juz nie chce jej im na sile wciskac.powiedzcie mi czy to jest w moim obowiazku tego dopilnowac zeby im zaplacic czy w ich zeby sobie to zabrac.???

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Postautor: JORDIN17 » 05 lis 2008 12:22

Skoro umuwiles sie z nimi ,podales im swoje dane karty itd wiec to w ich interesie zeby sobie sciagneli te pieniadze a jezeli maja balagan to ich wina,ty zrobiles wszystko zgodnie z regulaminem,i milaes chyba pieniadze na koncie,wiec czekaj moze zabiora,gorzej jezeli oni sie w koncu zdecyduja pobrac te pieniadze a ty nie bedziesz mial wystarczjaco pieniedzy na koncie w danym momencie i wtedy dostaniesz kare od banku.to tez jest nie fair z ich strony bo dlaczego masz teraz czekac az oni sie zdecyduja i z laski wezma te pieniadze ,moze to byc jutro ,za miesiac lub za pol roku i ty masz czekac.Wiec albo po prostu czekaj az sobie sicagna umowiona kwote albo jak chcesz miec to z glowy zadzwon i popros o inna forme platnosci np czek lub giro slip.Upewnij sie jeszcze ze to uczciwa firma zeby nie uzywali twoich danych do innych celow.

niema
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 05 lis 2008 12:03

Postautor: niema » 05 lis 2008 12:53

Dzieki, to raczej uczciwa firma bo to szpital jest, no wlasnie o to mi chodzi ze le ja mam czekac tylko po tym jak po moim telefonie pani mi powiedziala ze czasami od kogos zapominaja pobrac to moze to zostawic a nuz nie wezma nigdy i kasa w kieszeni. ja chcialem dzwonilem to oni tej kasy chyba nie chca. tylko czy oni maja jakis termin kiedy potem to im juz przepada?? typu do konca roku rozliczeniowego czy cos czy tak moga kiedy im sie zywcem podoba?? bo to juz pol roku trwa z jednej strony teraz to bym chcial zeby nigdy nie wzieli a z drugiej to nie chce miec problemu kiedy oni sobie po kolejnym pol roku przypomna i bedzie ze ja im nie zaplacilem albo cos. Moze wiesz jak to tak prawnie wyglada z tymi platnosciami czy one maja jakis termin??

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 05 lis 2008 13:05

jesli tak bardzo sie boisz ze moga Ci pobrac jak nie bedziesz miec kasy to zamknij konto, zaloz w innym, jesli im bedzie zalezalo to sie z Toba skontaktuja w sprawie zaplaty i wtedy im wyslesz przelew. albo zadzwon tam teraz i spytaj czy nie mozesz poprostu zaplacic przelewem i zeby wykasowali dane twojej karty z systemu, bo jak znam zycie to jakis urzedas pobralby kase 2gi raz.

niema
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 05 lis 2008 12:03

Postautor: niema » 05 lis 2008 13:26

Nie chodzi o to ze sie boje ze wezna jak nie bede miec bo sie licze caly czas z tym ze mam za to zaplacic i trzymam na to pieniadze, nie chodzi mi tez o to zeby przed nimi uciekac likwidujac konto, chodzi mi o to zeby wykozystac ich balagan jesli sami na to pozwola:)nie wydaje mi sie zeby takie tranzakcje byly bez terminu pobrania pieniedzy? bardziej biega o to zebym nie mial problemu za brak upominania sie im ,bo nie mam takiego obowiazku tak???bo jesli jest jakis termin i oni do tego terminu niewezma to powinna byc ich wina i im przepasc to. tak jak czeki tez maja swoja waznosc.chcialbym poprostu nie zaplacic jak sami nie wezma i nie miec z tego tytulu problemow, maja wolna droge caly czas kasa jest na koncie oni maja dane ale nie biora.tylko ile ja mam czekac zeby wiedziec ze juz nie wezma?? :)

niema
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 05 lis 2008 12:03

Postautor: niema » 05 lis 2008 13:31

poprostu bylo by milo zaoszczedzic 400 funtow bo tyle maja wziac , a skoro sami przyznaja ze zapominaja pobrac to ja sie bede glupi upominal i zaplace kiedy inni siedza cicho i nie placa, moze:):)jak dzwonilem tam po 4 miesiacach to jeszcze powiedzieli ze jakby cos bylo nie tak to by dzwonili.Toz to ja juz nie uprzejmy bede dzwoniac znowu skoro wszystko ok:):):):)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 05 lis 2008 14:11

Masz prawo zamknac konto i otworzyc nowe kiedy tylko Ci sie podoba, wiec nie widze problemu i nikt nie ma prawa sie o to przyczepic, nie masz obowiazku miec tego samego cale zycie bo ktostam mial sobie pobrac kase 4 miesiace temu a tego nie zrobil.

vonder
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2008 15:49

Postautor: vonder » 05 lis 2008 14:19

Też się z tym spotkałem kilkakrotnie. I z kara za brak środków na koncie gdy direct debit jest ustawiony. Kolejny debilizm w wykonanu brytyjskiego systemu bankowego...Wolna amerykanka, zero procedur, biorą kiedy chcą, ile chcą i jak chcą.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 05 lis 2008 14:29

na direct debet trzeba wyrazic zgode i zawsze musza cie poinformowac wczesniej ile i kiedy pobiora - nie ma zadnej wolnej amerykanki a placza tylko ci co nie potrafia liczyc i zadbac o swoje finanse

niema
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 05 lis 2008 12:03

Postautor: niema » 05 lis 2008 14:33

No dobra wiec mam od nich list ze od daty wyslania tego listu w 3 miechy pobiora sobie kase i ze jesli sie z tym zgadzam nie musze podejmowac zadnej akcji, po 4 miechach po moim telefonie mam drugi list ze w ciagu 3 mies od daty wysl listu pobiora sobie 400 f i ze jak sie zgadzam to mam nie podejmowac zadnej akcji. to co ja teraz do nich zadzwonie wysla mi kolejny list ze w ciagu 3 mies sobie wezma i ile razy tak mam to robic??nie ma na to terminu wogole???

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 05 lis 2008 14:44

olej i kup sobie cos fajnego za zaoszczedzona kase :)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 05 lis 2008 14:54

niema: jesli nie wyslali z potwierdzeniem odbioru, to ten list nie istnieje, proste

niema
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 05 lis 2008 12:03

Postautor: niema » 05 lis 2008 14:58

No dobra pal licho listy, czy ogolnie na takie tranzakcje wogole nie ma zadnego terminu??


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron