O wszystkim na tematy prawne
zYx
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2007 15:08

Moje auto uznano za złom

Postautor: zYx » 03 paź 2007 15:12

W lipcu miałem stłuczke, jakis mohamed abdul we mnie przywalil na autostradzie tak więc postanowiłemzałatwić to przez swoją ubezpieczalnie. Zrobili wycene na bardzo duzo, ale przyslali mi czek na polowe mniej. Dodam, że naprawa nie kosztowała by tyle na ile wycenili, ale oni tak zawsze. Czek przyjalem bo mogłem z nim zrobić co zechce, przynajmniej tak wynikało z dokumentów, które wraz z czekiem mi przysłali. Dziś do mnie dzwonią, że moje ubezpieczenie anulowano, bo auto uznano jako złom.

Auto było uderzone lekko w zderzak, także normalnie mogło się same na kołach poruszać.

Pytanie, czy oni tak mogą?

Teraz jeździć nie mogę (teoretycznie) i albo powinienem oddac auto na złom, albo zrobić przegląd, który mi powie, że nadal mogę jeździć i kupić ubezpieczenie jeszcze raz :/

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 11 paź 2007 14:55

gdzieś kiedyś ktoś pisał o tym, generalnie gdy przejdzie przegląd i uprawniony warsztat wystawi certyfikat i nada mu odpowiednią literkę ubezpieczenia to będzie można go ubezpieczyć ale będzie to pewnie suma że może się okazać mało atrakcyjne co najmniej.
Co do złomowania, oni po prostu wyliczają ile kosztuje taka naprawa i czy im sie bardziej opłaca w to ładować widać doszli do wniosku ze samochód ma swoje lata i to już prawie złom do tego dołożyć naprawę wiec bez sensu skoro za 10000 funtów można mieć spoko prawie nowy wózek


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości