O wszystkim na tematy prawne
JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Workers Registration Scheme

Postautor: JORDIN17 » 30 paź 2008 11:13

hej,mam sssprawe moze ktos zna prawo w tej sprawie,poniewaz pracowalam ponad rok legalnie ale nei zarejestrowalam sie w workers registration scheme,wiem moja wina powinnam wiecej sie na ten temat dowiedziec ale tez przypuszczalam ze jezeli jest to cos obowiazkowego to moj employer nakaze mi sie zarejestrowac,zwlaszcza ze pracowalam dla firmy prawniczej,teraz mialabym juz rezydenture ale niestety nie,czy jest mozliwosc zeby to np cofnac?wiem ze to moja wina ale czy mozna tez obwiniac pracodawce bo przeciaz powinien on tego dopilnowac tez prawda,z gory dziekuje

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 30 paź 2008 19:54

Wiesz, to ciekawe, bo pamietam, ze w mojej poprzedniej pracy (w 2007 roku) mielismy zapowiedziane, ze kto sie nie zarejestruje, ten sie zegna z robota, bo podobna kropia pracodawcom niezle kary za zatrudnianie ludzi bez certyfikatow WRS. no ale moze tylko tak straszyli; niewazne - rejestracja WRS to Twoj obowiazek i nie ma na kogo zwalac odpowiedzialnosci, sciagnij sobie formularze, wypelnij, zaplac i miej to z glowy.

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/worki ... k/eea/wrs/

Martosik80
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 24 paź 2008 19:12

Postautor: Martosik80 » 30 paź 2008 21:05

ja w mojej firmie pracuję od 2006 i już wtedy był obowiązek rejestracji, niby pracodawca może pomóc czy nawet kazać się zarejestrować, ale w prkatyce nie zawsze tak jest. Ja zarejestrowałam się dopiero po 9 miesiącach od podjęcia pracy, a przecież ciązy na nas obowiązek rejestracji w ciągu 30 dni od daty podjęcia zatrudnienia, bo inaczej :
Twoja praca staje się nielegalna
• płacisz podatki, a nie masz prawa do świadczeń
• narażasz się na zwolnienie bez wypowiedzenia

Brak rejestracji WRS pozbawia Cię również prawa do stałego pobytu i brytyjskich świadczeń socjalnych (zasiłków, rent), które Polacy uzyskują po roku nieprzerwanej, legalnej pracy.

U mnie w pracy nawet nie zapytali czy to mam, nawet nie upomnieli się o NIN. Nie wiem czy pracodawcy tak się boją tych kar, skoro tak się dzieje w praktyce. Być może się mylę, ale mówię jak było w moim przypadku.

Słyszałam, że kara dla pracodawcy może wynosić za to L5000.

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Postautor: JORDIN17 » 31 paź 2008 11:10

no wlasnie, wiem ze to moj obowiazek ale jakos tak mi wylecialo z glowy ,przez wlasna glupote i jak sobie przypomialam to zdziwilo mnie ze pracodawca-prawnik wogole sie tym nie interesowal.juz tam nie pracuje,obecnie szukam pracy po urlopie macierzynskim,ale dzieki,sciagne sobie formularz i bede miala na przyszlosc jak zaczne prace to juz pierwszego dnia sie zarejestruje :D

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 31 paź 2008 20:03

tez sie zdziwilam, ze Twoj (byly) pracodawca-prawnik sie nie upomnial o WRS. Tez stracilam kupe czasu, moglam sie zarejestrowac 4 lata temu, no ale 'nie po drodze mi bylo' do HO i dopiero teraz wyrabiam resident card.

Powodzenia w szukaniu pracy :D

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 31 paź 2008 20:37

Ja mam tylko paszport, a czesto mi sie zdarza gdzies nieoczekiwanie poleciec samolotem, wiec nie mam za bardzo jak zrobic ten WRS...


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron